ερωτηση για υποτιλους σε nvidia shield

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
παιδια καλησπερα. παιζω τις 4κ ταινιες μου τις οποιιες τις εχω στο δικτυο του σπιτιου μου.... εχω το nvidia shiled στο οποιο εγκατεστησα το SPMC to οποιο μου αρεσε γενικα αλλα εχω ενα μοναχα θεμα. Δε μπορω με τιποτα να κανω τον υποτιτλο να φαινεται στο κατω μερος της ταινιας.
εχει 4 επιλογες αλλα σε καμια απολες δεν πανε εκει. στην κατω περιπτωση μου τις παει στη μαυρη μπαρα κατω.
καποια βοηθεια παρακαλω;
 

Μηνύματα
1.355
Reaction score
4.553
Κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής πάτα ΟΚ για νου σου βγάλει την μπάρα των εργαλείων απο κει,επιλεγείς το εικονίδιο <<ταινία>> στο υπομενου που εμφανίζεται επιλεγείς <<βαθμονόμηση βίντεο>>και πατάς ΟΚ η πρώτη οθόνη είναι για τα όρια της οθόνης σου πάνω και αριστερά,ξαναπατάς OK η δεύτερη οθόνη είναι για τα όρια της οθόνης σου κάτω και δεξιά,ξανά ΟΚ και έχεις την οθόνη για την θέση των υποτίτλων τους ανεβάζεις στο σημείο που θέλεις και πατάς ΕΧΙΤ..
Ξαναεπιλέγεις το εικονίδιο <<ταινία>> και δίνεις <<ορισμός ως προεπιλογή για όλα τα μέσα>>.
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής πάτα ΟΚ για νου σου βγάλει την μπάρα των εργαλείων απο κει,επιλεγείς το εικονίδιο <<ταινία>> στο υπομενου που εμφανίζεται επιλεγείς <<βαθμονόμηση βίντεο>>και πατάς ΟΚ η πρώτη οθόνη είναι για τα όρια της οθόνης σου πάνω και αριστερά,ξαναπατάς OK η δεύτερη οθόνη είναι για τα όρια της οθόνης σου κάτω και δεξιά,ξανά ΟΚ και έχεις την οθόνη για την θέση των υποτίτλων τους ανεβάζεις στο σημείο που θέλεις και πατάς ΕΧΙΤ..
Ξαναεπιλέγεις το εικονίδιο <<ταινία>> και δίνεις <<ορισμός ως προεπιλογή για όλα τα μέσα>>.

Πατάω το ΟΚ όταν ξεκινάει η ταινία και βλέπω αυτά.
Που είναι όλα αυτά που λες;
IMG_20190505_161351.jpg
 

Μηνύματα
1.355
Reaction score
4.553
Το τρίτο από τα δεξιά (αυτό με την ταινία σαν εικόνα)στην εικόνα που ανέβασες είσαι στο δεύτερο από δεξιά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.128
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top