ερωτηση για vincent 236

Μηνύματα
24
Reaction score
0
Σκοπευω να δημιουργήσω ένα δικάναλο σύστημα και κάποιος μου είπε οτι έχει βγει ο καινούριος VINCENT 236 2χ150βατ. Γνωρίζει κάποιος αν αξίζει ο συγκεκριμένος και αν ναι με τι ηχεία παραπλήσιας αξίας θα μπορούσε να συνδυαστει
 


Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: ερωτηση για vincent 236

Σκοπευω να δημιουργήσω ένα δικάναλο σύστημα και κάποιος μου είπε οτι έχει βγει ο καινούριος VINCENT 236 2χ150βατ. Γνωρίζει κάποιος αν αξίζει ο συγκεκριμένος και αν ναι με τι ηχεία παραπλήσιας αξίας θα μπορούσε να συνδυαστει
εγω εχω το προηγουμενο μοντελο με τα 100 βαττ και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τον ηχο του. Τον εχω συνδυασει μετα Audio Physic Yara 2 Evolution. Ηχος διαφανης, λεπτομερης με πολυ καλη αποδοση στα μεσαια και τα ψηλα. Τα ηχεια δεν εχουν τρελο μπασο, αλλα αρκετο για οικιακη χρηση (εκτος βεβαια αν θες ηχο-κλωτσια στο στομαχι, οποτε κοιτα αλλου).

Σε ηχεια, κοιτα επισης και τα Yamaha Soavo 1, λιγο ακριβοτερα απο τα Audio Physic μου, αλλα αν τα σηκωνει το μπατζετ σου πιστευω οτι αξιζουν.

Ολα ειναι σχετικα βεβαια με το τι ακους. Στο δικο μου συστημα παιζει metal (πολλων ειδων), jazz/fusion, classical. Σε ολα με αφηνει ικανοποιημενο, με αρκουντως ζωντανο ηχο και soundstage. Παιζει μεγαλο ρολο και η πηγη βεβαια. Τι σκεφτεσαι να βαλεις;
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.680
Μηνύματα
2.869.814
Members
37.945
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top