ερώτηση / προτάσεις plz

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,
θέλω να ξαναστείσω μετά από καιρό την αναλογική πηγή στο συστηματάκι μου ( υπάρχουν ήδη 1500 δισκοί που κάθονται )
με κάτι εύχρηστο και εύκολο και δυστηχώς κάτω από τα 400-450-500 ( ας πούμε όριο ) ευρουλάκια...
Θα προτιμούσα σε direct drive και σε βραχίωνα S universal για να αλλάζω κεφαλές.
Υπάρχουν φυσικά audio technica και πολλά άλλα κτλ κλτ κτλ...
υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει?
Υπάρχει κάτι ώς πρόταση ? ή το planar 1 είναι μονόδρομος.?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Καλησπέρα,
Με direct drive και S βραχίονα υπάρχουν όπως αναφέρεις Audio Technica, αλλά Pioneer, Reloop, Lenco και το αξεπέραστο Technics.
Στη τιμή που θέλεις το Technics μάλλον μεταχειρισμένο, από τα υπόλοιπα που αναφέρω υπάρχουν καινούργια σε αυτή τη τιμή.
 


Μηνύματα
7
Reaction score
7
Καλησπέρα,

Αν είστε από Θεσσαλονική, θα μπορούσατε να κοιτάξετε και σε μεταχειρισμένο από το κατάστημα του Ορφέα.
https://lyreaudio.gr/shop/rega-planar-3-black/ - Αλλα χωρίς τις δυνατότητες - χαρακτηριστικά που θέλετε
Νομίζω έχουν και περιθώρια μεγαλύτερης έκπτωσης σ' αυτά.
Ειδάλλως, αν έμπαινα τώρα στην αγορά πικ απ και βλέποντας το ως επένδυση, θα κοιτούσα κάτι σαν το 1500c με δόσεις, έχει όλα όσα ζητάτε συν την ποιότητα κατασκευής της technics (υπάρχει και το 100c χωρίς το ενσωματομένο phono, αλλά δεν βλέπω να κυκλοφορεί στην Ελλάδα)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.649
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top