καπακι μκ2 καθαρισμος(?)

Μηνύματα
522
Reaction score
408
το καπάκι στο μκ2 μου είναι θωλό. απο πάνω. στα πλάγια είναι οκ. υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί αυτό ή πρέπει να το αντικαταστήσω?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.304
Reaction score
125.103
Πάρε καινούριο, και γω πρέπει να πάρω ένα. Θέλω και κλιψ για να στηρίζεται μου λείπουν.

Όλο έξοδα αυτό το πικάπ.
Απ'το μπαλκόνι Θα το πετάξω καμιά ώρα..

Power buy να κάνουμε να γλυτώσουμε κάνα εβλό.
 

Μηνύματα
1.446
Reaction score
1.102
το καπάκι στο μκ2 μου είναι θωλό. απο πάνω. στα πλάγια είναι οκ. υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί αυτό ή πρέπει να το αντικαταστήσω?
Είχα το ίδιο θέμα με καπάκι και το ετριψα με αλοιφή γυαλισματος φαναριών αυτοκινήτων. Βελτιώθηκε σημαντικά.
Δες και βίντεο στο διαδίκτυο.
 



tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.727
Δοκιμασμένη λύση η αλοιφή γυαλίσματος χρώματος αυτοκινήτου, με την προυπόθεση να είναι "ψιλή". Δυο πανιά βαμβακερά, απλώνεις με το ένα την αλοιφή, την αφήνεις μερικά λεπτά και με το ένα πανί τρίβεις. Με το καθαρό κατόπιν σκουπίζεις.
 


ika

News
Μηνύματα
13.938
Reaction score
12.941

Αυτό να κάνει τίποτα ή τσάμπα λεφτά?

ή εναλλακτικά, το πας για αμμοβολή και το κάνεις όλο θολό και ξενοιάζεις για πάντα. :gotcha:
 
Last edited:

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152


Αυτό να κάνει τίποτα ή τσάμπα λεφτά?
Πρέπει να είναι High End αφού κοστίζουν 13,99€ τα 5ml :laugh:
 



ika

News
Μηνύματα
13.938
Reaction score
12.941
Πρέπει να είναι High End αφού κοστίζουν 13,99€ τα 5ml :laugh:
Μα γι' αυτό το έβαλα, φτηνιάρικα προϊόντα για φανάρια αυτοκινήτων θα χρησιμοποιήσουμε στο ΜΚ2?
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Ρε και εγω αυτό σκεφτόμουν για ένα παλιό πικάπ που έχω.

Και τρίψιμο με γυαλόχαρτο όμως πρώτα!
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.528
Reaction score
37.717
θα προτεινα σβουρακι ή καμπανουλα καλητερα...αλλα αφου επιμενετε γυαλοχαρτο (ξυλου)...ισως το παρακατω να κανει δουλεια σε ενισχυτες με brushed finish.. 🐒
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.304
Reaction score
125.103
Α να γεια σου, σβούρα θέλει, και τροχό.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Πάρε καινούριο, και γω πρέπει να πάρω ένα. Θέλω και κλιψ για να στηρίζεται μου λείπουν.

Όλο έξοδα αυτό το πικάπ.
Απ'το μπαλκόνι Θα το πετάξω καμιά ώρα..

Power buy να κάνουμε να γλυτώσουμε κάνα εβλό.
Για αρχή Μπορώ κάποια στιγμή να έρθω να το πάρω και να το πετάξω στο σαλόνι μου ....γιατί απ' το μπαλκόνι ίσως το φάει κανένας στο κεφάλι.....
Ότι συμβαίνει στο καπάκι του πικ απ συμβαίνει και στα φανάρια των αυτοκινήτων και αντιμετωπίζεται με τον ίδιο τρόπο.....εγώ το πήγα και μου το έκαναν καινούργιο με 10 ευρώ....θα βάλω φωτό προσεχώς αν και δεν υπάρχει λόγος.......έγινε σαν καινούργιο
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
μάλλον έπρεπε να κάνω ένα search πριν ανοίξω τοπικ... ευχαριστώ πάντως, θα δοκιμάσω με την αλοιφή γυαλίσματος αρχικά, για γυαλόχαρτα δε με βλέπω...
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
Πάρε καινούριο, και γω πρέπει να πάρω ένα. Θέλω και κλιψ για να στηρίζεται μου λείπουν.

Όλο έξοδα αυτό το πικάπ.
Απ'το μπαλκόνι Θα το πετάξω καμιά ώρα..

Power buy να κάνουμε να γλυτώσουμε κάνα εβλό.
περίμενε με λίγο αν θες.... αν το κάνω σκ@τ@ να βάλουμε παραγγελιά. τώρα κοιτάω και κάτι top plates χρωματιστά πολύ ωραία.

btw, για να μην ανοίγω άλλο τόπικ, το καπάκι έχει και ένα άλλο θεματάκι. δεν κλείνει τελείως. φτάνει μέχρι κάτω αλλά μόλις το αφήσεις ανοίγει περίπου έναν πόντο. τι είναι αυτό? ρύθμιση απ' τις βίδες πίσω?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.304
Reaction score
125.103
περίμενε με λίγο αν θες.... αν το κάνω σκ@τ@ να βάλουμε παραγγελιά. τώρα κοιτάω και κάτι top plates χρωματιστά πολύ ωραία.

btw, για να μην ανοίγω άλλο τόπικ, το καπάκι έχει και ένα άλλο θεματάκι. δεν κλείνει τελείως. φτάνει μέχρι κάτω αλλά μόλις το αφήσεις ανοίγει περίπου έναν πόντο. τι είναι αυτό? ρύθμιση απ' τις βίδες πίσω?
Δε ξέρω τι είναι, εγώ δεν έχω καν αυτούς τους μεντεσέδες, οπότε θέλω και μεντεσέδες και καπάκι.

Όταν μπορείς πάρε και για μένα, βαριέμαι δε προλαβαίνω δε μπορώ δε θέλω αφήστε με πχια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καμία 10-αρια χρόνια έτσι το έχω, τα βαριέμαι αφόρητα τα περί πικάπ, ούτε τέτχιο για τη σκόνη στο δίσκο δεν έχω πάει να πάρω, είπα το Μελιδη να μου πάρει, σώθηκες... :tongue: :tongue: :tongue:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.198
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top