καρότσι και αυτοκίνητο για δίδυμα

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Όπως καταλαβαίνετε από το τίτλο σε λίγους μήνες θα γίνουμε 5 μαζί με το μικρό μου γιο και εδώ και αρκετό καιρο η ενασχόληση με το audio έχει παγώσει προς αναζήτηση των απαραίτητων αντικειμένων - αξεσουάρ για δίδυμα......

Τα βασικά για μένα είναι το καρότσι και αν θα χρειαστεί μεγαλύτερο αυτοκίνητο.

Τα υπόλοιπα θα τα βρει η γυναίκα......

Αυτοκίνητο seat leon fr του 16.
390 λιτρα πορτ παγκαζ.

Καρότσι δίπλα δίπλα? Μπρος πίσω?
Όλα σε ένα?

Το σπίτι με 3 ορόφους μένουμε στον δεύτερο και τρίτο, το λέω για τα σκαλιά και τη μεταφορά του καροτσιου.

Αν υπάρχουν διδυμομπαμπαδες να πουν την εμπειρία τους.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Last edited:


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
ΕΛΑ ΡΕ!
Συγχαρητήρια Νάσο! να σας ζήσουν!:party:
δούλευες στην πρώτη καραντίνα βλέπω:lolsign::lol:

Ευχαριστώ!!!

Κάτι κάναμε :party:

Βλέπεις τόσο καιρό πόσο ήσυχος είμαι. Απλά σας διαβάζω και κάνω κάνα like.... για να μη παρασύρομαι...
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033


Συγχαρητήρια Νάσο!

Αναφορικά με το καρότσι, είχαμε αυτό που φαίνεται στην φωτο. Το μπρος πισω, ειναι πολυ μακρύ και δύσκολο στους ελιγμούς. Αυτό έχει μιαμιση φορά το πλατος του μονού, παρόλα αυτά μια χαρά χωρούσαν τα παιδάκια, δεν το μετανιώσαμε στιγμή. Τα μικρά ροδάκια ειναι λίγο θέμα, αν ηταν μεγαλύτερα θα το εκτιμούσε κυρίως ή μητέρα των παιδιών καθότι δυσκολευόταν να το σπρώχνει (δεν έχουμε βέβαια και τις καλυτερες υποδομες, δρομους πεζοδρόμια).
250 ευρώ νομίζω έκανε, απο μαδερ κέαρ, υπήρχε και μάρκα μακλαρεν αλλα διπλή τιμή χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω.

ΥΓ δεν βρήκα άλλη φωτό με άδειο το καρότσι, σε όλες ήταν και τα παιδάκια πάνω, οπότε έβαλα αυτή με τα μπουζούκια :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
Ευχαριστώ!!!

Κάτι κάναμε :party:

Βλέπεις τόσο καιρό πόσο ήσυχος είμαι. Απλά σας διαβάζω και κάνω κάνα like.... για να μη παρασύρομαι...
τι κάτι ρε φίλε....?
είπαμε από 2 σαμπς και πάνω....εσύ τι κατάλαβες? :lolsign:
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800


Συγχαρητήρια Νάσο!

Αναφορικά με το καρότσι, είχαμε αυτό που φαίνεται στην φωτο. Το μπρος πισω, ειναι πολυ μακρύ και δύσκολο στους ελιγμούς. Αυτό έχει μιαμιση φορά το πλατος του μονού, παρόλα αυτά μια χαρά χωρούσαν τα παιδάκια, δεν το μετανιώσαμε στιγμή. Τα μικρά ροδάκια ειναι λίγο θέμα, αν ηταν μεγαλύτερα θα το εκτιμούσε κυρίως ή μητέρα των παιδιών καθότι δυσκολευόταν να το σπρώχνει (δεν έχουμε βέβαια και τις καλυτερες υποδομες, δρομους πεζοδρόμια).
250 ευρώ νομίζω έκανε, απο μαδερ κέαρ, υπήρχε και μάρκα μακλαρεν αλλα διπλή τιμή χωρίς να προσφέρει κάτι παραπάνω.

ΥΓ δεν βρήκα άλλη φωτό με άδειο το καρότσι, σε όλες ήταν και τα παιδάκια πάνω, οπότε έβαλα αυτή με τα μπουζούκια :)

Οοοοο δίδυμα? Μπράβο

Ευχαριστώ

Υπάρχουν πλέον πολλές επιλογές για δίδυμα και έχω μπερδευτεί.

Μέχρι μαγνητικά έχω δει.....
τι κάτι ρε φίλε....?
είπαμε από 2 σαμπς και πάνω....εσύ τι κατάλαβες? :lolsign:
Από τότε με τα sub τα κάνω όλα διπλά
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
ξήλωσε τα γουφερ από τα αρενταλ...τσέκαρε και λίγο τη γέμιση μέσα
κόλλα τα το ένα δίπλα στο άλλο
βίδωσε και 4 ρόδες από καρότσι σουπερμαρκετ και είσαι κομπλέ :cry:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.558
Reaction score
37.836
σ(τεριση) εξ(οδου) ... πρωτα απολα υγεια τυχη στα παιδια και τους γονεις.. τι φυλου ειναι ?
390 λιτρα πορτ παγκαζ.
Εχω την αισθηση οτι θα χωρανε για αρκετο καιρο ακομα, αλλα αποτι βλεπω ειναι τετραθεσιο, οποτε δε χρειαζεται να τα βαλεις στο πορτπαγκαζ, εκτος και αν εχεις ηδη αλλα 2 παιδια. 🐒
(φυσικα αστειευομαι) ειναι θεμα ατομου πως κατανομει το χωρο, θα προτεινα καποια σχαρα (μπαγαζιερα) στην οροφη, παρα αλλαγη αυτοκινητου.. αφου σκεφτομαι να βαλω και εγω, ετσι για τη μουρη... 🐒
 

Μηνύματα
427
Reaction score
425
Το mclaren είναι μακράν το πιο ελαφρύ, το αναφέρω σε περίπτωση που χρειάζεται πολύ κουβάλημα.
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
Εμένα ρωτήστε για καρότσια κήπου. :tongue:
θα μπορούσε να σε πάρει μαζί του στην επιλογή...
να τσεκέρνεις τα αυτοκόλλητα αν είναι αλφαδιασμένα :cry:
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Το mclaren είναι μακράν το πιο ελαφρύ, το αναφέρω σε περίπτωση που χρειάζεται πολύ κουβάλημα.
Και εγώ ένα της McLaren έχω δει όπως και κάποια μαγνητικά που ενώνουν και γίνονται ένα.

Τα άλλα μου φαίνονται τεράστια και δύσχρηστα ιδικά τα μπρος πισω
 

TGD

Μηνύματα
7.175
Reaction score
7.203
Να είναι ελαφρύ. Σήκωσέ το κατέβασέ το στον δρόμο, άνοιξέ το, μάζεψέ το, βάλτο στο πορτμπαγκάζ, κατέβασέ το, ξανάνοιξέ το... Το σπρώξιμο δεν είναι ο κόπος!
Ωραίες οι μεγάλες ρόδες -δεν κολλάνε στα τρύπια πεζοδρόμια. Αλλά τα περισσότερα πεζοδρόμια είναι κατειλημμένα (ή στενά για των διδύμων) και καταλήγεις αναγκαστικά στον δρόμο.
Δοκιμάσαμε αρκετά και τελικά πήραμε το Μακλάρεν. Συν ένα φτηνό "καλοκαιρινό" μονό, γιατί όλο και θα χρειαστείς να πας το ένα (πχ στο γιατρό) και δεν λέει να σπρώχνεις το διπλό!
 

Μηνύματα
41
Reaction score
39
Συγχαρητήρια και οτι επιθυμείτε!!

Για το αυτοκίνητο, αν υποθέσουμε οτι ο "μεγάλος" θα πρέπει να κάθεται σε παιδικο καρεκλάκι αυτοκινήτου, θα πρέπει ή να χωρέσεις 3 παιδικά καρεκλάκια στο αυτοκίνητο και τη σύζυγο ή να πηγαίνετε με 2 αυτοκίνητα. Αν δεν παιζει κατι απο τα προηγούμενα θα πρέπει να αλλάξεις αυτοκίνητο...

Για το καροτσι, εμεις με το διπλό έχουμε λιγο προβλημα σε πεζοδρόμια, πορτες, ασανσερ κτλ αλλα ισως να φταίει οτι δεν είναι αρκετα στενό οπως αυτό που προτάθηκε προηγουμένως. Βεβαια εσύ μπορεί να μην έχεις τετοια προβληματα στη Συρο...

Παντως εμεις το καρότσι το αφήνουμε στο αυτοκίνητο δεν το ανεβάζουμε στο σπίτι.

Εγω θα εβλεπα και αυτα που χωρίζουν μηπως σας βολέψουν πχ


Καλο κουράγιο !!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.903
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top