λαμπατος προενισχυτης

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Εχω τους παλιους τελικους ενισχυτες μονομπλοκ QUAD II, πληρως αναβαθμισμενους.Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει με ποιον προενισχυτη full λαμπατο μπορω να τους ματσαρω
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
Input Sensitivity: 1.4V rms for 15W output
Load impedance: 1.5MΩ in parallel with 10pF.

"The input is d.c. coupled to V1 which can cause problems with pre–amps other than QC22 due to a d.c. voltage on their output"'

 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Input Sensitivity: 1.4V rms for 15W output
Load impedance: 1.5MΩ in parallel with 10pF.

"The input is d.c. coupled to V1 which can cause problems with pre–amps other than QC22 due to a d.c. voltage on their output"'

Εχω πληροφοριες οτι ο προενισχυτης QUAD QC22 δεν φημιζεται για την ποιοτητα ηχου. Απο την αλλη ενας φιλος Ιταλος που αγορασα το πικαπ VERDIER LA PLATINE, μου προτεινε τους παλιους προενισχυτες μόνο QUAD QCII, αλλα τους βρισκω πολυ πεπαλαιωμενους και χρειαζονται ποΛλες τροποποιησεις....Βλεπω στο you tube, τους ματσαρουν με Jadis,Conrad Jonson,αλλα το CD Player το ματσαρουν κυριως με παθητικο προενισχυτη.Κατασκευασα λοιπον εναν παθητικο προενισχυτη με αριστα υλικα, ποτενσιομετρο TKD, βυσματα WBT και εν τελει παιζει καλα,αλλα το phono μου που ειναι λαμπατο,τροφοδοσια και ανορθωση επισης με λυχνιες (κλωνος ΑΝ PREAMPLIFIER 7),παιζει πολυ δυνατοτερα. Πως μπορω να μετριασω την ενταση στο phono?Τo phono εχει λαμπες 12ΑΥ7,6092.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.625
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top