μαγκνεπανίτις (η γνωστή εμμένουσα και άκρως κολλητική νόσος)

P

panag 505

Guest
Μη γελάς καθόλου, και τότε (15 χρόνια πριν) είχα κεντρικό ηχείο της προκοπής, με 3 τεμάχια 8-ιντσα ήταν, και με 2,5 κιλοβάτ ενισχυτή από πίσω, και σωστά κροσαρισμενο, με σαμπ από κάτω, και πικάπ πάνω στο σαμπ:

View attachment 182156

View attachment 182160

Η απόσταση ακρόασης μπορεί να φαίνεται 10 μέτρα από τη φωτογραφία, αλλά δεν ήταν τόσο, νομίζω ~3,5μ ήταν.

Μπροστά από τους καναπέδες ήταν ένα τραπεζάκι 100*60cm και μπροστά από αυτό ένα σκαμπό 1*1μ, για να πάρεις αίσθηση της πραγματικότητας.

Το δωμάτιο είχε μήκος ~6,5 μέτρα, τα ηχεία ήταν 1,5μ από τον πίσω τοίχο (1.8μ η έξω ακμή τους), ο καναπές δεν ήταν κολλημένος πίσω, είχε ~1 μέτρο, απείχε η πολυθρόνα από τον προβολέα, και πίσω από τις πολυθρόνες είχε 2,5μ πλάτους τζάμια, δεν ήταν συμπαγές τοιχωματικό όριο από πίσω μου..

Βεβαίως τότε είχα 2 πιτσιρίκια ηχεία για πίσω, αλλά τότε, το 2006 λέμε, ήταν και άλλα τα πρότυπα των πολυκαναλων φορμά, πάντως το 5.1 το είχα, εσύ Χρήστο ακόμα να ακούσεις...

Αχ..
Πόσα βαρέλια μπυρόνια έχεις εκεί μέσα. Σωστός.
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Οταν ερθω Σαλονικα να ακουσω τα μαγγνεπαν θα ηθελα αλλα δεν τα εχεις στημενα :p :bigboss::banned:
εστω να ακουσω τα ιμερσιβια και τα ντιπιεσια με ολα τα υποβαθυφωνα και τα δορυφοργια
ουκ εστιν αριθμος, και τα κοαλα μη ξεχνιομαστε, εστω σε ημιφροντισμενη αιθουσα:p
τι ρου του 60 εχεις ειναι σαν το θκομ η Η ΓΤΠΚ απ λες και εσυ:drinks:
αμα θα ναρθω θα φερω και τσιπουρο ιδιοκατασκευης πολυ καλυτερο απο μαλτ και σαλτ :p
και κρασι εχω ΑΑΑκατηγοριας αυτο το γραφω για τον κ. κοτσιδη εσυ δεν ξερς απο κρασια ;)
ειδες βρε Χρηστο πως ακουγε τα sacd ο αυτιας (με πανελ-κουτια παθητικα με σκατουλια ενεργα)
....ολα ιδια ηχεια...:biggrin:

Τοτε ηταν δικαναλος και κοροιδευε τους πολυκαναλους, οπως εσυ τωρα....
τωρα εγινε αντρακι και αυτος...:lolsign:
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.907
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top