ολοκληρωση συστηματος 5.1 αποριες

Μηνύματα
26
Reaction score
35
εχω στην κατοχη μου εναν av marantz sr5003 με ενα ζευγαρι roister emphasis 25 κ ενα 10αρι sub peerless!το ολο συστημα πιο πολυ καθεται παρα αποδιδει ...ειναι στην κατοχη μου σχεδον 10 χρονια κ εισοδος δεν εχει κουμπωσει ακομα πανω του!
υπαρχει ενα ps3 k ενα media player της asus που εκτελουν χρεη br player/usb player για τις αναγκες των παιδιων για παιδικες ταινιες κτλ συνδεδεμενα στην τηλεοραση!
Σκεφτομαι σιγα σιγα να επενδυσω μερικα χρηματα με σκοπο την ολοκληρωση ενος βασικου 5.1 συστηματος
στοχος δεν ειναι το απολυτο ουτε η τελευταια λεξη της τεχνολογιας απλα να δουμε μια ταινια κ να κανουμε ουαου οπως θα εκανε ενας απλος καθημερινος ανθρωπος που ακουει τις σφαιρες απο πισω κτλ

ο χωρος ειναι περιπου 20-25 τμ η θεση θεασης 2,5 σε σαλονι με κουζινα χωρις την δυνατοτητα για αλλαγες στα επιπλα

η ερωτηση ειναι η εξης?
να ψαξω να βρω ηχειο κεντρικο κ surround της ιδιας εταιρειας?μπορω να συμπληρωσω με καποια αλλη ?
να στειλω τα roister σε ενα δικαναλο στο δωματιο του υπολογιστη για μουσικη και να παρω ενα ετοιμο σετακι 5.1 απο εταιρια(jbl,harman κτλ) με μικρα ηχεια που θα γλυτωσουμε κ την παντοφλα?

το budget ειναι χαμηλο κ η υλοποιηση δεν μας βιαζει
να σημειωσω πως στις αγγελιες υπαρχουν διαφορα ηχεια τα οποια ισως με καλυψουν απλα δεν αναφερω για να μη κανω διαφημιση κ ειναι κοντρα στους κανονες

ευχαριστω
 



Μηνύματα
26
Reaction score
35
Πόσα λεφτά προτίθεσαι να ξοδεψεις;

ειναι ερωτηση παγιδα αυτη...
και θα σου εξηγησω τι εννοω...
στις αγγελιες υπαρχει συστημα 5.1 ετοιμο με 200 ευρω..... με αρχικη σχεδον τριπλασια,αν οντως ειναι καλο γιατι να δωσω 600???
επισης υπαρχουν surround της ιδιας σειρας με τα δικα μου στα 90 κ σε μαγαζι βρηκα το κεντρικο με 120
νομιζω οτι το ποσο των 200-250 ευρω μαζι με μεταφορικα καλωδια κ οτι αλλο προκυψει ειναι πολυ καλο για το σκοπο που θελω να πετυχω...
τωρα αν με 300 πχ το αποτελεσμα ειναι κλασης ανωτερο το συζηταμε

αν μπορουσα να διαθεσω τετραψηφιο νουμερο θα καναμε αλλη συζητηση...:);)

γιατι ρωτας?
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Για να ξέρουν που να κινηθουν οι προτάσεις όσον αποφασίσουν να σου προτείνουν. Για ποιον άλλο λόγο θα μπορουσα να ρωτάω δλδ;
Post automatically merged:

Παντως να σε παγιδέψω δεν το 'χα σκοπό. Καλό ψάξιμο...
 

Μηνύματα
26
Reaction score
35
Για να ξέρουν που να κινηθουν οι προτάσεις
Παντως να σε παγιδέψω δεν το 'χα σκοπό. Καλό ψάξιμο...
ειμαι σιγουρος οτι αυτος ειναι ο σκοπος της ερωτησης σου...αν φανηκε επιθετικο το μνμ ζηταω συγνωμη δεν ειχα τετοιο σκοπο..
απλα σκεφτηκα οτι θα ειχες καποια προταση να συζητηθει γι'αυτο κ η ερωτηση..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.596
Μηνύματα
2.867.263
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top