...πικαπ μετα το 2020, σοβαρα?

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ναι τα σκασμένα , όπου βρούν στερεοφωνικό πάνε πάνω . Πάντα . Εχω δεί άπειρες φωτό από γατιά επάνω σε ενισχυτές , είτε εν λειτουργία είτε εκτός.
Το καθάρισμα από τις τρίχες είναι απλά πολύ δύσκολο μετά . Μέσα εννοώ στο μηχάνημα. Αν προλάβουν τη ζημιά.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
View attachment 294686
Fully Automatic Direct Drive , με τα κουμπάκια απ'εξω ! Πόσο δύσκολο είναι να βγει κάτι παρόμοιο το 2023?

Δεν είναι hiendια να αλλάζεις στροφές με το δάχτυλο μετακινώντας τον ιμάντα , ούτε να μην έχεις καπάκι ...
Αυτό μοιάζει με το jvc μου το οποίο όμως jvc είναι πολύ πιο όμορφο😜
Τεσπα δεν διανοείται να υπάρχει πικάπ χωρίς καπάκι όταν δεν παίζει και πικάπ με καπάκι όταν παίζει.
Απλά τα πράγματα😀😀
 



D

Deleted member 50795

Guest
έχεις ένα ακριβό πικαπ , ακούς τον αγαπημένο συλλεκτικό σου δίσκο και πας τουαλέτα για λίγο …και έχεις και μια γάτα ..:geek:



……και οταν γυρνάς την βρίσκεις έτσι …:biggrin:, το γλυκούλι…

E19D7161-24F8-465E-9905-16B3412A7BD1.jpeg
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Με καπάκι ή χωρίς, με γάτα ή άνευ ένα είναι το γεγονός..
Σε κόντρα με τις "μοντέρνες" αντιλήψεις το πικάπ θα συνεχίσει να πρωταγωνιστεί σε πολλά καλά συστήματα. Όχι λόγω μόδας ή άποψης αλλά επειδή υπό προΰποθέσεις μπορεί να βγάλει καλό ήχο.
Οι δικαιολογίες του τύπου οι δίσκοι είναι ακριβοί και ότι δεν θέλω να ακούω κάτι που καθημερινά φθείρεται δεν ισχύουν. Με σωστές/ψαγμένες επιλογές και προσεκτική χρήση δεν υπάρχει προβλημα.
Είναι από την άλλη το μόνο μέσο που δεν πάσχει από τη συχνή "βελτίωση" όπως τα ψηφιακά που καθημερινά σε βάζουν στην πρίζα να ακολουθείς τις "εξελίξεις".
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Χαχαχα
Χαχαχα ; Τι πάει να πέι χαχαχα ; Την επιτροπή τη ρώτησες ; . Είμαστε υπεύθυνοι και για την αισθητική έκφρασης χιούμορ.

Η επιτροπή είναι άτεγκτη , αδιάφθορη, χωρίς biases of any kind και όχι επειδή είσαι φίλος του Αλέξη και δικός μου θα σε αφήσουμε έτσι χαλαρά να λες χωρίς σκέψη και ελαφρά τη καρδία "χαχαχα". Εϊδες πόσο σκληροί ήμασταν μαζί σου για το θέμα των γατιών.

:D :D 😍
Με καπάκι ή χωρίς, με γάτα ή άνευ ένα είναι το γεγονός..
Σε κόντρα με τις "μοντέρνες" αντιλήψεις το πικάπ θα συνεχίσει να πρωταγωνιστεί σε πολλά καλά συστήματα. Όχι λόγω μόδας ή άποψης αλλά επειδή υπό προΰποθέσεις μπορεί να βγάλει καλό ήχο.
Οι δικαιολογίες του τύπου οι δίσκοι είναι ακριβοί και ότι δεν θέλω να ακούω κάτι που καθημερινά φθείρεται δεν ισχύουν. Με σωστές/ψαγμένες επιλογές και προσεκτική χρήση δεν υπάρχει προβλημα.
Είναι από την άλλη το μόνο μέσο που δεν πάσχει από τη συχνή "βελτίωση" όπως τα ψηφιακά που καθημερινά σε βάζουν στην πρίζα να ακολουθείς τις "εξελίξεις".
Εγώ με ένα ευρώ παίρνω της κλασικής που με νοιάζουν και αχρησιμοποίητους κιόλας. Ολοκαίνουργιους.

Να μάθετε να μην θέλετε ρόκ, αβαντγκάρντ και δεν ξέρω γω τι κουλτουριάρικα και "νέας" έκφρασης ακούτε.

Εχώ και τον prince με τα sacd του και άντε να του εξηγήσω γιατί το βινύλιο είναι καλύτερο για το 90 % της κλασικής , μικροδυναμικά κλπ. χα χα

:D :D 😍
 
Last edited:



Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Χαχαχα ; Τι πάει να πέι χαχαχα ; Την επιτροπή τη ρώτησες ; . Είμαστε υπεύθυνοι και για την αισθητική έκφρασης χιούμορ.

Η επιτροπή είναι άτεγκτη , αδιάφθορη, χωρίς biases of any kind και όχι επειδή είσαι φίλος του Αλέξη και δικός μου θα σε αφήσουμε έτσι χαλαρά να λες χωρίς σκέψη και ελαφρά τη καρδία "χαχαχα". Εϊδες πόσο σκληροί ήμασταν μαζί σου για το θέμα των γατιών.

:D :D 😍

Εγώ με ένα ευρώ παίρνω της κλασικής που με νοιάζουν και αχρησιμοποίητους κιόλας. Ολοκαίνουργιους.

Να μάθετε να μην θέλετε ρόκ, αβαντγκάρντ και δεν ξέρω γω τι κουλτουριάρικα και "νέας" έκφρασης ακούτε.

Εχώ και τον prince με τα sacd του και άντε να του εξηγήσω γιατί το βινύλιο είναι καλύτερο για το 90 % της κλασικής , μικροδυναμικά κλπ. χα χα

:D :D 😍
Άσε με γιατί σήμερα απαρνήθηκα το στέρεο μου και βλέπω το νέο άβαταρ.
Συγκλονιστική εμπειρία και σε γραφικά αλλά ο ήχος immersive είναι άντε γειά😎😎
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Άσε με γιατί σήμερα απαρνήθηκα το στέρεο μου και βλέπω το νέο άβαταρ.
Συγκλονιστική εμπειρία και σε γραφικά αλλά ο ήχος immersive είναι άντε γειά😎😎
Ε, φθηνοί εντυπωσιασμοί. Του χρόνου πάλι στο στέρεο θα γυρίσεις. :D :D
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Αυτό το Avatar..
Καλός ήχος - εικόνα αλλά σαν κακοπιασμένο γουέστερν με τους ινδιάνους να βάλλονται απ' τα ζα με τα εξάσφαιρα είναι αλλά αρκετά πιο γλυκανά.. :rolleyes:
Προσπάθησα να το βάλω 1-2 φορές αλλά δεν.. έχω κορεστεί - βαρεθεί να βλέπω τέτοια. :frown:
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
αλλά ο ήχος immersive είναι άντε γειά
Πάει σε χάσαμε και εσένα που ήσουν ο τελευταίος των Μοικανών, και λέγαμε και μια κουβέντα για το στέρεο ε ; :D

Τώρα θα κάνεις παρέα μόνο με τους ιμμερσίβιους ; Αλλαξοπίστησες ; :D Άς είναι. (so be it).
Είναι κι αυτό μια άποψη. Όπως και ότι ο άνθρωπος είναι χειρότερη περίπτωση καταστροφής. ;)

View attachment 294766
Σου απάντησα ... ότι δεν είναι άποψη αλλά επιστημονική εργασία, αλλά κάποιος το έσβησε.

Παιδιά .. όποιος το έσβησε το πόστ ... είπαμε σας έχω αφήσει το ελέυθερο απο μόνος μου να σβήνετε αλλά α) το έχετε παρακάνει και β) εννοούσα για θέματα που πιθανόν μπορεί να προσβάλλουν.

Απο πότε τώρα οι επιστημονικές εργασίες προσβάλλουν ;
 
Last edited:

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Bullshit .
Έτσι και αλλιώς δεν βλέπω να ενδιαφέρεται κανένας να σχολιάσει τα λεγόμενα του είτε εάν ισχύουν κάποια απο αυτά που λέει είτε όχι. Οπότε τι σαχλαμάρες ή ξεσαχλαμάρες , δεν έχει σημασία.

Απο την άλλη μπορεί αυτό να το βρεί κάποιος πιο ενδιαφέρον για σχολιασμό μιας και 30 χρόνια τώρα, οι κομπιουτεράδες - "ηλεκτρολόγοι" - "ηλεκτρονικοι" λένε άλλα ντάλον στον κόσμο του ίντερνετ και των σοβαρών παντογνωστών επι παντός θέματος εκφραζόμενοι.


Απο αυτό το βίντεο σχολιάζει :

 
Last edited:

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Πικάπ μετά το 2020; Όσο παράξενο κι αν φαίνεται παίζει μια ευκαιρία και ένα μέλος από εδώ πιθανών να αποκτήσει κι άλλο πικάπ. Είναι μάλιστα τέτοια η ευκαιρία που το θέλω κι εγώ!
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.320
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top