τα rack των παρελθοντων ονειρων

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.743
θυμαμαι παλια που χαζευα διαφημιστικα φυλλαδια που διαφημιζαν την πληροτητα των εταιριων σε συσκευες για τα παντα.
ραδιο, κασσετα, δισκος, προενισχυτης, τελικος και αργοτερα cd, dat, dcc, τα απαντα.
και παντα υπηρχε μια φωτογραφια με την καλη σειρα ντανιασμενη λες και κανανε διαγωνισμο πιο συστημα βγαινει με το μεγαλυτερο υψος στο rack.
πανεμορφο το ρημαδι, στον υπνο μου τα εβλεπα...

 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Η Φίσερ ήταν αχτύπητη στις "φέτες", μιλάμε για παράνοια, μαζεύαμε τα προσπέκτους στη ΔΕΘ ανελλιπώς! :lol:
 


Μηνύματα
27.249
Reaction score
25.238
Αστο μην ξύνεις πληγές.
Οταν έφυγα από το πατρικό μου το 2002 η μάνα μου πέταξε περίπου 100 κιλά χαρτί που είχα μαζέψει τόσα χρόνια.
Περιοδικά και προσπεκτους. Ηθελα να γίνω Μητροκτόνος, όταν μου το είπε.
Και πήγα ο δικός σου μία κυριακή με την κυρά να φάμε και να τα πάρω. Τι /? αυτά ? τα πέταξα την παρασκευή που είχα γυναίκα και καθαρίσαμε το πρώην δωμάτιό σου. Εγκεφαλικό εγώ.
Τα μάζευα από 10 ετών. Παντρεύτηκα 35 , βάλτε με το νου σας πόσα τεύχη hitech, ηχος, audio, πτηση, ΜΟΤΟ, 4ΤΡΟΧΟΊ , και διάφορα άλλα , μαζί με άπειρα προσπέκτους SANSUI , ACCUPHASE , AKAI , TEAC, JBL και όποια άλλη εταιρία υπήρχε που μάζευα προσπέκτους , πήγαν στα σκουπίδια.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Να ρωτήσω κάτι σχετικό; οι ενισχυτές με τόσο λίγο χώρο πάνω από τις γρίλιες δεν είχαν θέμα με θερμοκρασίες; Άσε το βάρος. Μήπως ήταν μόνο για εφέ διαφημιστικά;
 

Μηνύματα
27.249
Reaction score
25.238
E! κάπως έτσι. Φυσικά και είχαν θέμα. Σε ρακ sansui , που έφερναν οι επαναπατριζόμενοι εξ αμερικής , που τα είχαν όλα , και μερικά κιόλας δεν χώραγαν μέσα , όταν τα έφερναν στο service , για να τα γυρίσουμε απο 120 σε 220 , βάζαμε και ανεμιστήρες, πίσω να τραβάνε ή να φυσάνε αναλόγως της κατάστασης , γιατί οι ενισχυτές την άκουγαν κανονικά χωρίς αέρα μέσα σε κλειστό ρακ και με τα μπροστινά τζαμάκια κλειστά για να μην τραβάνε σκόνη!.
Μη στεναχωριέσαι άλλο Γιάννη ;εσύ βάλε φώτο από το δικό σου ρακ με τα sunsui :dance2:
Θα σου βάλω ΤΕΟ ,με όλο το σύστημα αναμένο να το βλέπει ο ear να βγάζει σπυριά. :gotcha: :lolsign:
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
θυμαμαι παλια που χαζευα διαφημιστικα φυλλαδια που διαφημιζαν την πληροτητα των εταιριων σε συσκευες για τα παντα.
ραδιο, κασσετα, δισκος, προενισχυτης, τελικος και αργοτερα cd, dat, dcc, τα απαντα.
και παντα υπηρχε μια φωτογραφια με την καλη σειρα ντανιασμενη λες και κανανε διαγωνισμο πιο συστημα βγαινει με το μεγαλυτερο υψος στο rack.
πανεμορφο το ρημαδι, στον υπνο μου τα εβλεπα...

πολλά πολλά like για το θέμα!
Αστο μην ξύνεις πληγές.
Οταν έφυγα από το πατρικό μου το 2002 η μάνα μου πέταξε περίπου 100 κιλά χαρτί που είχα μαζέψει τόσα χρόνια.
Περιοδικά και προσπεκτους. Ηθελα να γίνω Μητροκτόνος, όταν μου το είπε.
Και πήγα ο δικός σου μία κυριακή με την κυρά να φάμε και να τα πάρω. Τι /? αυτά ? τα πέταξα την παρασκευή που είχα γυναίκα και καθαρίσαμε το πρώην δωμάτιό σου. Εγκεφαλικό εγώ.
Τα μάζευα από 10 ετών. Παντρεύτηκα 35 , βάλτε με το νου σας πόσα τεύχη hitech, ηχος, audio, πτηση, ΜΟΤΟ, 4ΤΡΟΧΟΊ , και διάφορα άλλα , μαζί με άπειρα προσπέκτους SANSUI , ACCUPHASE , AKAI , TEAC, JBL και όποια άλλη εταιρία υπήρχε που μάζευα προσπέκτους , πήγαν στα σκουπίδια.
περασα την ίδια ασθένεια με Accuphase και ME Geithain. Ανάρρωσα,δεν ξέρω! Ρε σεις δεν βάζουμε όλοι από κάτι να πάρουμε Accuphase με JBL Synthesis ή B&W να πηγαίνει από σπίτι σε σπίτι να συνέλθουμε ???
Jio γιατί δεν πήρες accuphase να "ολοκληρώσουμε" όλοι?
 
Last edited:

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
θυμαμαι παλια που χαζευα διαφημιστικα φυλλαδια που διαφημιζαν την πληροτητα των εταιριων σε συσκευες για τα παντα.
ραδιο, κασσετα, δισκος, προενισχυτης, τελικος και αργοτερα cd, dat, dcc, τα άπαντ.
και παντα υπηρχε μια φωτογραφια με την καλη σειρα ντανιασμενη λες και κανανε διαγωνισμο πιο συστημα βγαινει με το μεγαλυτερο υψος στο rack.
πανεμορφο το ρημαδι, στον υπνο μου τα εβλεπα...


Η σειρά αυτή της Sony ήταν η κορυφαία της;
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
θυμαμαι παλια που χαζευα διαφημιστικα φυλλαδια που διαφημιζαν την πληροτητα των εταιριων σε συσκευες για τα παντα.
ραδιο, κασσετα, δισκος, προενισχυτης, τελικος και αργοτερα cd, dat, dcc, τα απαντα.
και παντα υπηρχε μια φωτογραφια με την καλη σειρα ντανιασμενη λες και κανανε διαγωνισμο πιο συστημα βγαινει με το μεγαλυτερο υψος στο rack.
πανεμορφο το ρημαδι, στον υπνο μου τα εβλεπα...

Κάποιος φίλος έχει αυτή τη σειρά (τα περισσότερα τουλάχιστον), και......ετοιμάζεται να την πουλήσει!!!!!!!
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.743
Αυτή ήταν η κορυφαία σειρά στα ενισχυτικά;
Πανέμορφα και το εσωτερικό τους εξαιρετικά τακτοποιημένο, υπάρχει αυτή η ποιότητα σήμερα σε άλλους κατασκευαστές;
Ο Ιάπωνας όταν πουλάει premium ηλεκτρονικά δεν παίζεται σε ποιότητα κατασκευής.
 

P

PMC

Guest
Σειρα es
Σειρά αναφοράς. Ενίοτε με εξαιρετικά μηχανάκια
Αυτο το Σονυ το έχω πανω απο 20 χρονια!
Το έχω συγκρίνει με παρα πολλα CD players! Κάποια στιγμή το είχα δώσει σε ένα φίλο αλλα πήγα και του το ξαναπηρα πίσω :idk:
Μεχρι πριν απο λίγο καιρό που το αντικατέστησα ηταν οτι καλύτερο ....

3A64EE4E-FB3C-48FB-93B1-35A80B1D4CA5.jpeg


το έχω παροπλίσει ! Δεν το πουλάω . Ξέρω πως θα το μετανιώσω αν το χασω!;)
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.317
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top