τηλεόραση 32" value for money

Μηνύματα
145
Reaction score
1
γεια σας,
σε αναζήτηση τηλεόρασης 32" ψάχνω το value for money μοντέλο (είναι και περίοδος εκπτώσεων)

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να είναι smart.
Θέλω οπωσδήποτε να έχει όσο το δυνατόν καλύτερες γωνίες θέασης (λόγω θέσης θα πρέπει να είναι καλή η εικόνα απο διάφορες γωνίες).
Αν η απόσταση θέαση είναι 2-4 μέτρα πιστεύετε ότι παίζει ρόλο η διαφορά ανάμεσα σε Full HD και HD Ready;

ευχαριστώ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.851
Διαφορετικές γωνίες θέασης, σημαίνει ips panel, δηλαδή τα μαύρα σε γκρι χρώμα. Εσύ αποφασίζεις.

Στα 2 μέτρα χλωμό το βλέπω να δεις διαφορά, στα 4 χλωμό το βλέπω να δεις εικόνα. :D
Αλήθεια, υπάρχουν ακόμα HD ready τηλεοράσεις;
 

Μηνύματα
145
Reaction score
1
στις 32" η πλειοψηφία είναι HD Ready......τελικά υπάρχει κάποια πρόταση value for money;
Έχω χρόνια να ασχοληθώ με αγορά tv και είναι προφανές ότι με έχει ξεπεράσει η τεχνολογία....
 

Μηνύματα
145
Reaction score
1
έχω ένα ερώτημα που συγκρίνει ανόμοια πράγματα άλλα εμένα με ενδιαφέρει το τελικό αποτέλεσμα με βάση κάποιες προυποθέσεις.

Σε αναζήτηση *εδώ και καιρό) μιας "μικρής" και οικονομικής τηλεόρασης έχω καταλήξει σε

ένα monitor-tv LG ( IPS panel ) στις 28", HD Ready

σε μια tv Toshiba 32" ( Edge Lit LED αν βρήκα σωστά τις πληροφορίες) στις 32", HD Ready



με τα παραπάνω δεδομένα άλλα και το γεγονός ότι με ενδιαφέρουν πάρα πολύ όλες οι γωνίες θέασης + το γεγονός ότι η θέαση θα γίνεται στα 3 μέτρα μέγιστο

που να καταλήξω;;; γνωρίζω ότι IPS και Edge Lit LED είναι διαφορετικά πράγματα άλλα εμένα με ενδιαφέρει που θα έχω το καλύτερο αποτέλεσμα με βάση τις προϋποθέσεις που έχω.

ευχαριστώ
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.302
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top