τιμες [καποιων] πικ απ στην Ελλαδα

Μηνύματα
15
Reaction score
15
Καλησπερα σε ολους και να ειστε γεροί
.Διαβαζω καιρο αυτο το site αλλα τωρα ''γραφτηκα'' και εγω.Ειμαι χομπιστας στο hi fi σε προσιτα οικονομικα μεγεθη και εχω δωσει αρκετα χρηματα σε ΄΄εξοπλισμο΄΄ τα τελευταια 37 ετη .Θελω να παρω ενα δευτερο '' πικ απ ακι '' για καθημερινη χρηση που να εχει αξιοπρεπη ηχητικη αποδοση και τιμη κατω απο 500 e Μεταξυ των 3-4 που κοιταω ειναι κι αυτο = Τeac tn 3b στα 515 e.
Tιμη στο AMAZON de 394 e [προ 2μηνου ειχε 334 e]
Ερωτηση =γιατι αυτη η διαφορα κυριοι της εδω αντιπροσωπειας?γιατι στρεφετε τους αγοραστες αλλου ?
 



Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.890
Reaction score
28.648
Καλησπέρα , καλώς ήρθες .
Γιά βασικό πικάπ πιό έχετε και με πιά κεφαλή - αν θέλετε μας λέτε - .
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Καλησπέρα καλώς ήρθες στη παρέα μας.
Η διαφορά των τιμών είναι ότι εμείς έχουμε και 24% ΦΠΑ για αυτό αγοράζουμε από ΕΕ.
Τώρα για πικάπ για καθημερνή λύση από μένα οι επιλογές είναι η Rega planar η Pro-ject η Dual.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
15
Φιλοι,στο ΑΜΑΖΟΝ.DE [Γερμανιας] η μονη επιβαρυνση ειναι τα σταλτικα εξοδα .Αρχικη τιμη 399 + 50περιπου σταλτικα =450 e. Και παλι απεχουμε σε τιμη [515 εδω].
Παραδειγμα 2ο= ΑUDIO TECHNICA AT LPW 50 PB τιμη απο AMAZON τελικη 380 e.Eδω δεν υπαρχει αλλα .... το πιο φθηνο αδελφακι του 40 wn το δινουν 418 e!!!!!!
Na πω κι αλλα ?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Καλησπερα σε ολους και να ειστε γεροί
.Διαβαζω καιρο αυτο το site αλλα τωρα ''γραφτηκα'' και εγω.Ειμαι χομπιστας στο hi fi σε προσιτα οικονομικα μεγεθη και εχω δωσει αρκετα χρηματα σε ΄΄εξοπλισμο΄΄ τα τελευταια 37 ετη .Θελω να παρω ενα δευτερο '' πικ απ ακι '' για καθημερινη χρηση που να εχει αξιοπρεπη ηχητικη αποδοση και τιμη κατω απο 500 e Μεταξυ των 3-4 που κοιταω ειναι κι αυτο = Τeac tn 3b στα 515 e.
Tιμη στο AMAZON de 394 e [προ 2μηνου ειχε 334 e]
Ερωτηση =γιατι αυτη η διαφορα κυριοι της εδω αντιπροσωπειας?γιατι στρεφετε τους αγοραστες αλλου ?
Από ότι καταλαβαίνω έχεις ήδη ένα πικαπ ή κάνω λάθος ?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
Φίλε, εάν το amazon.de αγοράζει για stock 1000 τεμάχια, προφανώς και θα πετυχαίνει καλύτερη τιμή από τον Έλληνα αντιπρόσωπο που αγοράζει ένα ή δύο ή δέκα.
 


Μηνύματα
15
Reaction score
15
Καλησπέρα , καλώς ήρθες .
Γιά βασικό πικάπ πιό έχετε και με πιά κεφαλή - αν θέλετε μας λέτε - .
Σου λεω λοιπον φιλε μου =ενα ''παλιο'' ΤΗΟRENS 321 MK2 +REGA RB 300 με VDH εσω-εξωτερικη καλωδιωση και ΑΤ ΟC 9 ML2 το οποιο δεν προκειται να το δωσω ποτε !!
Φίλε, εάν το amazon.de αγοράζει για stock 1000 τεμάχια, προφανώς και θα πετυχαίνει καλύτερη τιμή από τον Έλληνα αντιπρόσωπο που αγοράζει ένα ή δύο ή δέκα.
αυτο ισχυει αλλα εμεις στην Ελλαδα τι φταιμε?!!
Υπάρχει άραγε αντιπρόσωπος Teac στην Ελλάδα ?
Υπαρχει εδω κα κανα 2 μηνο .
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
αυτο ισχυει αλλα εμεις στην Ελλαδα τι φταιμε?!!
Δεν είπε κάποιος ότι φταις ή δεν φταις. Σου έδωσα μια πιθανή εξήγηση του γιατί συμβαίνει αυτό που περιγράφεις στο αρχικό σου post. Η τσέπη είναι δική σου, εσύ αποφασίζεις από πού θα αγοράσεις.
 


Μηνύματα
15
Reaction score
15
Στα χρήματα αυτά για καθημερινή χρήση,πάρε ένα μκ2 κ καθάρισες
δεν θελω επαγγελματικου τυπου για πολλους λογους συν το οτι εχουν ''πολεμησει '' Κορεα-Βιετναμ κ.α και οσοι τα εχουν τα δινουν ΠΟΛΥ ακριβα .
Δεν είπε κάποιος ότι φταις ή δεν φταις. Σου έδωσα μια πιθανή εξήγηση του γιατί συμβαίνει αυτό που περιγράφεις στο αρχικό σου post. Η τσέπη είναι δική σου, εσύ αποφασίζεις από πού θα αγοράσεις.
o.k απλως λεμε τι αντιμετωπιζουμε σε αυτη τη χωρα μας!!
το ξερω , μετριο-καλο ηχητικα και ταιριαζει σε αυτους που ψηφιοποιουν τα βινυλια τους[εχει καλο ADC ] .Δεν με ενδιαφερει.
 
Last edited:

Μηνύματα
15
Reaction score
15
Και πολύ καλά θα κάνεις :thumbsup:
Φιλε κι εγω θα ηθελα ενα τωρινο super table aλλα δεν μπαινω στη λογικη της συνεχους οικονομικης αιμορραγιας ,αρκετα τους εχουμε δωσει τοσα χρονια .Ενα δευτερο προσιτο πικαπ μα αποσπωμενο headshell και αξιοπρεπη ηχο θελω να ακουω τα δισκακια μου χωρις να τα χαλαω !!!δεν κανουμε επιδειξη οικονομικης δυνατοτητας ουτε'' κουφιας ''ματαιοδοξιας ''.Με καταλαβαινεις νομιζω .
 


K

kimon

Guest
δεν θελω επαγγελματικου τυπου για πολλους λογους συν το οτι εχουν ''πολεμησει '' Κορεα-Βιετναμ κ.α και οσοι τα εχουν τα δινουν ΠΟΛΥ ακριβα .

o.k απλως λεμε τι αντιμετωπιζουμε σε αυτη τη χωρα μας!!

το ξερω , μετριο-καλο ηχητικα και ταιριαζει σε αυτους που ψηφιοποιουν τα βινυλια τους[εχει καλο ADC ] .Δεν με ενδιαφερει.
Στην ελληνική αγορά μπορείς να βρείς προϊόντα φθηνότερα από το εξωτερικό, καθώς επίσης σε ίδια τιμή ή και ακριβότερα.
Δες αυτό, για παράδειγμα:
Δεν το έχω ελέγξει το συγκεκριμένο ηχείο (τιμή Αγγλίας 800 λίρες), αλλά κάποια μεγάφωνα της Visaton που είχα αγοράσει από εκεί ,ηταν όντως φθηνότερα από το εξωτερικό..
Γενικά, είμαστε περίεργη αγορά!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
καλησπέρα και καλώς ήρθες

δεν καταλαβαίνω γιατί να μπεις σε τέτοια διαδικασία
υπάρχει κάτι που αλλάζει την καθημερινή ακρόαση από εκείνη του ΣΚ?

από χώρο ηχεία πως τα πας?

ανέβασε καμιά φωτό καλέ να δούμε
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
o.k απλως λεμε τι αντιμετωπιζουμε σε αυτη τη χωρα μας!!
Εμείς τίποτα....τα καταστήματα αντιμετωπίζουν όπως τα λέει ο wizzy....και έτσι είναι.
Παλαιότερα που αγόρασα πικ απ είχα τέτοια διαφορά τιμής με ελληνικό μαγαζί.
Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα να μοιράσουμε την διαφορά γιατί θέλω να το πάρω από δω και να ξέρω με ποιον έχω να κάνω αν τύχει κάτι.
Το δέχθηκε.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.871
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top