Τι θυμήθηκα τώρα

Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
View attachment 144342 . . . 80s


. . .
περπάταγες αμέριμνος στην Κάνιγγος και σε διπλάρωνε ο κράχτης . . . '' έ , φιλαράκι σ΄έχω κοζάρει από την γωνία . . . φαίνεσαι γαμάτο μαγκάκι , έλα κάτω να σε φτιάξουμε '' . . .

. . . και κατέβαινες στην υπόγα & σε περιλάμβαναν κάτι σούπερ κορίτσια . . . ήταν φτηνός και λαϊκός . . . αλλά όχι πολύ μακρυά ( ενδυματολογικά ) , από το remember ή το acrobat αργότερα στην Σκουφά


View attachment 144344



- εάν ζήλευες το punk look αλλά ήσουν γερός ντισκάς . . . η συλλογή του ήταν μονόδρομος
ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ "ΚΑΡΕΚΛΑΔΕΣ" Σ ΑΥΤΟΝ ΝΤΥΝΟΣΑΝΤΕ.....:)
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
- γμτ , είμαι στην δουλειά και δεν ανοίγει ο σύνδεσμος . . . επίσης έχω ξεχάσει και το κινητό μου . . . μπορείς να ανεβάσεις κατευθείαν την φωτό να δώ/δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος ;
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
- θυμίζει analysis ή spicom . . . μάλλον το πρώτο . . . μέχρι εκεί ξέρω
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
- γμτ , είμαι στην δουλειά και δεν ανοίγει ο σύνδεσμος . . . επίσης έχω ξεχάσει και το κινητό μου . . . μπορείς να ανεβάσεις κατευθείαν την φωτό να δώ/δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος ;



Στην δουλειά και σερφάρεις στο avsite, τι δουλειά είναι αυτή;;!!! :p
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.360
Στην δουλειά και σερφάρεις στο avsite, τι δουλειά είναι αυτή;;!!! :p
- φέρνω να νούμερα ( πωλήσεις ) που θέλει η διοίκηση , και έτσι με αφήνουν ήσυχο . . . όχι πάντα φυσικά
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
- θυμίζει analysis ή spicom . . . μάλλον το πρώτο . . . μέχρι εκεί ξέρω


Εταιρεία γνωστή για τα Ribbon ηχεία που κατασκεύαζε μάλιστα κάποιο έπεφτε και κάτω από 1 Ohm και απαιτούσε να το οδηγήσουν οι δυνατότεροι Krell της εποχής, για να βοηθήσω λίγο..
Post automatically merged:


Ναι!!
Ποιο μοντέλο; Έλα είναι εύκολο..
 







Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Α, το ηχείο αυτό είναι/ήταν ενεργό' μην το ξεχνάμε, και αυτό πριν σχεδόν 30 χρόνια..
 

ika

News
Μηνύματα
13.743
Reaction score
12.818
- και το απαραίτητο υποσταθμό της ΔΕΗ
αυτό δεν το σκέφτηκα......:drinks:
Στο κάτω-κάτω δεν θα άναβα καλοριφέρ.
Post automatically merged:

Α, το ηχείο αυτό είναι/ήταν ενεργό' μην το ξεχνάμε, και αυτό πριν σχεδόν 30 χρόνια..
Στην παρουσίαση λέει και για ενσωματωμένους ενισχυτές για subwoofer και tweeter, για τις άλλες μονάδες θέλει και ενισχυτή όπως λέει:
Suggested amp power. 2 channels per speaker required
100W (into 8 ohms) 200W (into 4 ohms) with high current delivery
 
Last edited:

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
αυτό δεν το σκέφτηκα......:drinks:
Στο κάτω-κάτω δεν θα άναβα καλοριφέρ.
Post automatically merged:



Στην παρουσίαση λέει και για ενσωματωμένους ενισχυτές για subwoofer και tweeter, για τις άλλες μονάδες θέλει και ενισχυτή όπως λέει:
Suggested amp power. 2 channels per speaker required
100W (into 8 ohms) 200W (into 4 ohms) with high current delivery

Ναι σωστά, είναι ένα υβριδικό ή ας το πούμε "ημιενεργό", πάντως την ιδέα την είχαν πιάσει από παλιά...



Διάβαζα και για τα Scintilla, ένα αναίσθητο ηχείο με την εμπέδηση να πέφτει στα τάρταρα, ότι ενισχυτή και να του έβαζες δεν έμενε ικανοποιημένο, αρκετοί που το είχαν πάρει το οδηγούσαν με τους ισχυρότερους Krell της εποχής.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Α, το ηχείο αυτό είναι/ήταν ενεργό' μην το ξεχνάμε, και αυτό πριν σχεδόν 30 χρόνια..
η μ@λ@κι@ δεν είναι καινούργιο φαινόμενο!
Post automatically merged:

:lol::lol::lol::lol:
Post automatically merged:

Και μία ωραία παρουσίαση εδώ για να την διαβάσει ο Λέανδρος: :p


600 κιλά αηδία ε?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top