1. Καλώς ήρθατε στο AVsite! Ελάτε στην παρέα μας κάνοντας εγγραφή!
    Απόκρυψη ανακοίνωσης

τι καλώδιο πρέπει να πάρω;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ' που ξεκίνησε από το μέλος tsagask, στις 11 Ιουνίου 2018.

1. tsagask

Γεια σας! Βγήκα στο πατάρι έναν παλιό υπολογιστή βοηθητικό κ σκέπτομαι να το έχω μόνο για μπα καπ η τίποτα κατέβασμα ταινιών από το ιντερνετ. Έχει τα xp!

Επειδή δεν ξέρω τι καλώδιο πρέπει να πάρω για να συνδέσω μια οθόνη τηλεόραση που έχω, με τον υπολογιστή, μπορείτε να μου πείτε;;;;; επίσης σε πια υποδοχή του υπολογιστή να το συνδέσω;;; στην κάτω οριζόντια ; η στην πάνω στην κάθετη δίπλα της μητρικής που έχει πολλές υποδοχές;;;

Συγγνώμη αλλά δεν ξέρω!!!

Θα με βοηθούσατε να μου προτείνετε ένα καλώδιο (να κάνω την δουλειά μου) από το e-shop που το έχω σχεδόν δίπλα μου για να το παραγγειλω!!!!

Δεν έχω απαιτήσεις, απλά να κάνω την δουλειά μου!!!!

Attached Files:

• 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      195,2 KB
      Προβολές:
      0
    • 2.JPG
      2.JPG
      File size:
      146 KB
      Προβολές:
      0
  2. ika

ika

3. tsagask

οκ. καταλαβα καλωδιο DVI-DVI.
    ευχαριστώ πολύ.......

4. coolmind

Καλησπερα,
    Το dvi της τηλεορασης σου ειναι διαφορετικο απο αυτο του υπολογιστη σου(αν παρατηρησεις εχει τεσσερις επαφες περισσοτερες),και δεν θα παιξει.
    Προτιμοτερο ειναι να παρεις VGA καλωδιο το οποιο ειναι το ιδιο.

5. ankokdog

όχι απλό dvi. αν παρατηρήσεις η στη tv σου γράφει dvi-d αυτό αν δεις πρακτικά δίπλα στην πλατιά εγκοπή δεν έχει 4 μικρές τρυπούλες όπως έχει το dvi-i του pc σου. οπότε το link του φίλου παραπάνω δε θα παίξει. χρειάζεσαι αυτό https://www.skroutz.gr/s/4165917/Viewcon-Monitor-Cable-DVI-male-DVI-male-3m-VD001.html και αυτό για να παίζεις και ήχο https://www.skroutz.gr/s/6469888/Powertech-Audio-Cable-3-5mm-male-3-5mm-male-1-5m-CAB-J001.html

Μοιραστείτε τη σελίδα