το καναλι μου στο Υtube ''πεταξε'' παει..

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Καλησπερα σε ολους!
Δυστυχώς το καναλι που ανεβαζα που κ που κανενα βιντεο
επεσε στα χερια επιτήδειου κ αν δειτε ,για οσους ξερουν τα βιντεο μου,
αρχισε να ανεβαζει ασχετα πραμματα, απο 17/04/2022 και μετα, που στα λινκ απο κατω στην περιγραφη εχει ιους..
Δλδ μη κατεβασεται κανενα αρχειο απο αυτα που δηχνει στην περιγραφη του ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Το τελευταιο βιντεο που ανεβασα ο ιδιος ειναι στις 11 Μαρ 2022 αυτο με το βαν VW T3 στα ιαματικα λουτρα Ξανθης

Το καναλι ειναι το ( kostas restas ) (αυτο με το κασετοφωνο με τα πολυβολα για εικονα προφιλ)
Αν δε καταφερω να το ανακτησω θα κανω καινουργιο καναλι
κ θα ξαναανεβασω λογικα τα βιντεο μου μιας που ταχω κρατημενα,
οπως φυσικα και καινουργια σιγα σιγα.
Εκανα αυτη την αναφορα για να το γνωρίζεται κάποιοι απο εσας που ίσως είσαστε συνδρομητές μου και παραξενευτήκατε με το καινούργιο ''άκυρο'' περιεχόμενο που ανέβηκε.
Ειμαι ιδιαίτερα στεναχωρημένος απο την εξέλιξη αυτή μιας που έχασα κ το λογαριασμό μου στο gmail.
Εχω αλλον τωρα ,αλλα καταλαβαίνεται το ντόμινο της κατάστασης αυτής.
Στις μερες μας το προβλημα μου ειναι ανοητο ,αλλα ηθελα να το αναφερω για αυτους τους 2 ,5 ,10 που με παρακολουθουνε.
Θα επανελθω με καινουργιο καναλι και με νεα βιντεο ..
προς το παρων το καναλι ( kostas restas ) μη το δίνεται σημασία γιατι εχασα τη διαχειρηση του απο 17/04/2022.
θα ενημερωσω εκ νεου για οτιδηποτε..
να'στε καλα!
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Δοκίμασες ανάκτηση λογαριασμού; Αν έχεις δώσει κινητό, άλλα email... δεν πρέπει να είναι τόσο δύσκολο.

 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Δοκίμασες ανάκτηση λογαριασμού; Αν έχεις δώσει κινητό, άλλα email... δεν πρέπει να είναι τόσο δύσκολο.

Aυριο ,τετοια ωρα ,θα ξερω καλυτερα ...
θα γινει μια συντονισμένη αναφορα στο ytube απο ενα φιλο που ειναι καλος σε αυτα..
ιδομεν ..
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Βάλε μετά και διπλό σύστημα επαλήθευσης, με κωδικό στο κινητό όταν συνδέεσαι για πρώτη φορά από έναν νέο browser/computer/smartphone. Και στον παλιό, εφόσον γίνει δουλειά επανάκτησης, και σε ό,τι νέο φτιάξεις.
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Βάλε μετά και διπλό σύστημα επαλήθευσης, με κωδικό στο κινητό όταν συνδέεσαι για πρώτη φορά από έναν νέο browser/computer/smartphone. Και στον παλιό, εφόσον γίνει δουλειά επανάκτησης, και σε ό,τι νέο φτιάξεις.
Eιχα βαλει.. αλλα τηστιγμη που αρχισε η "επιθεση" μου ερχοταν οι ειδοποιησεις η μια μετα την αλλη στο κινητο και πανω εκει που πληκτρολογουσα τον κωδικο που μου στελνανε ,απο πισω μου στελνανε αλλον ενα καινουργιο.. καθε 15 δευτερολεπτα ισως.. καπως ετσι χαθηκε η μπαλα, η σειρα...
Πιστευω ναχω καλη καταληξη γιατι πραγματικα εχω κοπιασει για αυτο το καναλι...
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Ενδιαφέρουσα περίπτωση. Μπας κι είχες πατήσει κάποια στιγμή λίγο νωρίτερα κάποιο fake link (phishing, spoofing) που σου είχαν στείλει, και ξεκίνησε η ιστορία; Έβαλες (ίσως) κάποιο κωδικό εκεί, και το έδωσες στο πιάτο...
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Ενδιαφέρουσα περίπτωση. Μπας κι είχες πατήσει κάποια στιγμή λίγο νωρίτερα κάποιο fake link (phishing, spoofing) που σου είχαν στείλει, και ξεκίνησε η ιστορία; Έβαλες (ίσως) κάποιο κωδικό εκεί, και το έδωσες στο πιάτο...
εκανα download ενα link για το setup απο ενα πρόγραμμα επεξεργασίας βιντεο,το Davinci Resolve 17
που δειχνει στο ομονυμο βιντεο που εβαλε ο τυπος... απο κει και μετα ξεκινησε ο ''εφιαλτης'' ,
την πάτησα απο βιασύνη, αφελια ,απο απερισκεψία...
ο συνδετικος κρικος δλδ ηταν εκεινο το λινκ που εμφανιζει στην περιγραφη απο το βιντεο με το Davinci Resolve 17.
δε με βρηκε αυτος δλδ, δεν ειμαι ''καποιος'' για να μου την πεσουν, εγω πηγα εκει ..
μεγαλη απερισκεψια μου...
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Κατάλαβα... 8-)

ωραίο το Davinci, αλλά θέλει προσοχή σε αυτά που δίνουν για το "άνοιγμα του"!
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Κατάλαβα... 8-)

ωραίο το Davinci, αλλά θέλει προσοχή σε αυτά που δίνουν για το "άνοιγμα του"!
υπαρχει αλλος τροπος να σε κανει καποιος ζημία??
Θελω να πω πως, το οκ για να σε επιτεθεί κάποιος κατά κάποιο τροπο εσυ ο ιδιος δε το δινεις ??
με το να κλικαρεις σε λινκ η να κανεις download κ τετοια..
γιατι νομιζω πως ειναι αδυνατο να κανει καποιος ζημια σε καποιον αλλο απλα γνωριζοντας μονο ενα mail ,
ετσι δεν ειναι???
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Πρέπει να πατήσεις κάποιο λινκ, αν είναι κάποιο site που μοιάζει με πραγματικό (πχ της τράπεζας) να βάλεις εκεί κωδικούς κλπ, ή να εγκατασταθεί κάποιο προγραμματάκι ή αρχείο που περιέχει κώδικα που υποκλέπτει στοιχεία πρόσβασης (πχ όταν τα πληκτρολογείς). Δεν είμαι γνώστης όλων των πιθανών τρόπων, αλλά αυτά είναι κλασικές μέθοδοι. Υπάρχουν και πιο ύπουλες, αλλά δεν ξέρω αν τις χρησιμοποιούν απλά για να αποκτήσουν πρόσβαση σε ένα λογαριασμό gmail/youtube.
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Πρέπει να πατήσεις κάποιο λινκ, αν είναι κάποιο site που μοιάζει με πραγματικό (πχ της τράπεζας) να βάλεις εκεί κωδικούς κλπ, ή να εγκατασταθεί κάποιο προγραμματάκι ή αρχείο που περιέχει κώδικα που υποκλέπτει στοιχεία πρόσβασης (πχ όταν τα πληκτρολογείς). Δεν είμαι γνώστης όλων των πιθανών τρόπων, αλλά αυτά είναι κλασικές μέθοδοι. Υπάρχουν και πιο ύπουλες, αλλά δεν ξέρω αν τις χρησιμοποιούν απλά για να αποκτήσουν πρόσβαση σε ένα λογαριασμό gmail/youtube.
Tι να πω.. αυριο θα ξερω περισσοτερα...
η θα ανακτησω το καναλι μου, η θα ξαναανεβασω τα βιντεακια μου σε καινουργιο...
ιδομεν
 



Μηνύματα
1.079
Reaction score
159
εκανα download ενα link για το setup απο ενα πρόγραμμα επεξεργασίας βιντεο,το Davinci Resolve 17
που δειχνει στο ομονυμο βιντεο που εβαλε ο τυπος... απο κει και μετα ξεκινησε ο ''εφιαλτης''
Συγγνωμη για την ερωτηση, αλλα ποιο ακριβως ειναι το antivirus που δεν δουλεψε? ή μηπως δεν υπηρχε καθολου?
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Kαλος η κακος το καναλι στo ytube ( kostas restas με το κασετοφωνο με τα πυροβολα που βγαινουν απο τα ηχεια σαν εικονα για προφιλ)
το εχασα επισημα!
οσοι εχεται τη διαθεση ,βομβαρδιστετο με αναφορες γιατι ουτος η αλλος ο τυπος κακο κανει με τους ιους που μοιράζει στα λινκ κατω απο καθε βιντεο απο τις 17/04/2022 και μετα.
Θα κανω καινουργιο ξανα σαν Kostas Restas με ασπρομαυρη τη φατσα μου για εικονα προφιλ, θα το δειτε συντομα..
 

Μηνύματα
19.319
Reaction score
13.528
Του έκανα μία αναφορά για επικίνδυνο πειρατικό περιεχόμενο

Το "ωραίο" είναι που έχει βάλει διάφορα bots ή άλλους δικούς (κλεμένους) λογαριασμούς από κάτω, να λένε όλοι το ίδιο, πόσο καλό είναι το 'κρακ', μπας και την πατήσουν κι άλλοι από τις "θετικές" αναφορές.
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Του έκανα μία αναφορά για επικίνδυνο πειρατικό περιεχόμενο
Aυτη ειναι η πραγματικοτητα... Ευχαριστω, πλεον ειναι ο μονος τροπος....
κριμα ,πανε οι 1000+ συνδρομητες που ειχα...
Στο επομενο.......
 


Μηνύματα
2.778
Reaction score
8.001
Δεν ξέρω αν στο έχουν πει ήδη παραπάνω αλλά μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το 2FA (two factor authentication) στο νέο σου google account. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα κάνεις login θα σου στέλνει ένα κωδικό στο κινητό σου για να βεβαιωθεί ότι είσαι εσύ. Έτσι ακόμη και αν σου φάνε τον κωδικό θα χρειαστούν πρόσβαση στο κινητό σου. Πράγμα από δύσκολο εώς αδύνατο.
 

Μηνύματα
225
Reaction score
214
Δεν ξέρω αν στο έχουν πει ήδη παραπάνω αλλά μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το 2FA (two factor authentication) στο νέο σου google account. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα κάνεις login θα σου στέλνει ένα κωδικό στο κινητό σου για να βεβαιωθεί ότι είσαι εσύ. Έτσι ακόμη και αν σου φάνε τον κωδικό θα χρειαστούν πρόσβαση στο κινητό σου. Πράγμα από δύσκολο εώς αδύνατο.
ναι ... το εμαθα, το εκανα, χθες περασα απο σεμιναριο! νασαι καλα....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.423
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top