χακάρισμα και ξεκλείδωμα fb

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
για να πω και εγώ τον πόνο μου.....

πριν 2 βδομάδες είχα έναν τίγρη που απέκτησε πρόσβαση στο gmail μου (μέσω ενός παιχνιδιού gofish που κατέβασε ο ασβός στο τάμπλετ του μη τον σέσω)
μου έρχεται ειδοποίηση στο gmail ότι πάει να γίνει αλλαγή...τον πήρα χαμπάρι στο 20 λεπτο και ασφάλισα τον λογαριασμό
πρόλαβε όμως κ μου άλλαξε τόσο το mail του λογαριασμού οσο και το κινητό (είδε για να καταλάβετε και το επιβεβαιωτικό gmail με τον κωδικό που στέλνουν για τέτοιες αλλαγές και αν και είχα 2FA στο fb δεν ξέρω τι έγινε και δεν λειτούργησε.....μλκία έπρεπε να έχω και στο gmail 2FA)

τέσπα όλα ωραία και καλά...ξεκινάω την διαδικασία ταυτοποίησης στο fb ανεβάζω και ταυτότητα και μου έρχεται μετά από λίγο αυτό το μέιλ
screenshot-mail.google.com-2022.05.20-14_01_18.png


δηλαδή από τη μία μας ευχαριστεί που δώσαμε την ταυτότητα μας από την άλλη μας ξαναζητά στοιχεία? και ξανά μανά....μέρα της Μαρμότας WTF

τι στον π3ο κάνω λάθος?
φταίει που έχω παλιά ταυτότητα? σήμερα ανέβασα εκτός από την ταυτότητα και πιστοποιητικό γέννησης με μπαρκόουντ

ξέρει κανείς τίποτες?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.687
ξέρει κανείς τίποτες?
Ξέρουμε οτι δεν δίνουμε χρήση των λογαριασμών μας* σε τρίτους. Μήτε στη γυναίκα μας μήτε στα παιδιά μας μήτε στα σκλιά μας. :tongue:
Τους ανοίγουμε δικούς τους.



*και όχι μόνο.

Βλέπει ο μηχανικός το σετ με τα κλειδιά μου, κι αρχίζει τα "να δω πώς δουλεύουν;".
Όχι, του λέω, μόνο αν σαπουνίσεις τα χέρια σου και καθαρίσεις πρώτα τις βίδες και τα παξιμάδια. :biggrin:

20220520_144028.jpg


Δεν είναι τυχαία τσίλικα μετά απο 10 χρόνια.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Ξέρουμε οτι δεν δίνουμε χρήση των λογαριασμών μας* σε τρίτους. Μήτε στη γυναίκα μας μήτε στα παιδιά μας μήτε στα σκλιά μας. :tongue:
Τους ανοίγουμε δικούς τους.
τώρα εμαθα και έκανα το [email protected] :biggrin:



Βλέπει ο μηχανικός το σετ με τα κλειδιά μου, κι αρχίζει τα "να δω πώς δουλεύουν;".
Όχι, του λέω, μόνο αν σαπουνίσεις τα χέρια σου και καθαρίσεις πρώτα τις βίδες και τα παξιμάδια. :biggrin:

View attachment 251705

Δεν είναι τυχαία τσίλικα μετά απο 10 χρόνια.
έχεις καταλάβει ότι είσαι φρικιό!:o:headbang::lol:
 





Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Άμα βγάλεις άκρη πες την.
Κάτι παρόμοιο έπαθε και η γυναίκα μου και της χακάραν τον λογαριασμό της .
Δεν μπορώ να τον ανακτήσω με τίποτα.
Ταυτότητες, email , ότι έχω διαβάσει το έχω κάνει….
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Άμα βγάλεις άκρη πες την.
Κάτι παρόμοιο έπαθε και η γυναίκα μου και της χακάραν τον λογαριασμό της .
Δεν μπορώ να τον ανακτήσω με τίποτα.
Ταυτότητες, email , ότι έχω διαβάσει το έχω κάνει….
τι διάλο.....πόσο ηλίθιοι είναι εκεί στο fb,
μια απλή διαδικασία την κάνουν δύσκολη

πόσο καιρό έχει το δικό σου?
σας έρχεται κ σε εσάς το ίδιο μήνυμα στο μέιλ όταν στέλνετε τα έγγραφα?
 

D

Deleted member 35

Guest
Άμα βγάλεις άκρη πες την.
Κάτι παρόμοιο έπαθε και η γυναίκα μου και της χακάραν τον λογαριασμό της .
Δεν μπορώ να τον ανακτήσω με τίποτα.
Ταυτότητες, email , ότι έχω διαβάσει το έχω κάνει….
τι διάλο.....πόσο ηλίθιοι είναι εκεί στο fb,
μια απλή διαδικασία την κάνουν δύσκολη

πόσο καιρό έχει το δικό σου?
σας έρχεται κ σε εσάς το ίδιο μήνυμα στο μέιλ όταν στέλνετε τα έγγραφα?
Ρε παιδιά έχουν πάνω από 1δις χρήστες. Μεγάλο ποσοστό είναι bots. Σιγά μην καθίσουν να ασχοληθούν με αμφίβολες καταστάσεις.

Ειδικά αν ο λογαριασμός είναι απρόσωπος δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι. Όταν λέω απρόσωπος εννοώ να μην έχεις πολλές προσωπικές στιγμές ώστε να μπορέσει το σύστημα να ξεχωρίσει άνθρωπο από bot.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.535
Αντί να αντιληφθείς πόσο μεγάλη χάρη σου έκανε που σε πέταξε όξω από το φβ, το σκαλίζεις για να ξαναμπείς...
 

D

Deleted member 35

Guest
Αντί να αντιληφθείς πόσο μεγάλη χάρη σου έκανε που σε πέταξε όξω από το φβ, το σκαλίζεις για να ξαναμπείς...
Γιατί βρε; Μια χαρά είναι. Βλέπεις ποιοι είναι οι αυνάνες που έχεις γύρω σου και τους αποφεύγεις.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.442
Αντί να αντιληφθείς πόσο μεγάλη χάρη σου έκανε που σε πέταξε όξω από το φβ, το σκαλίζεις για να ξαναμπείς...
το fb το συγκεκριμένο μου το έφτιαξε ένας φίλος από τον στρατό....(το είχα διαγράψει το προηγούμενο που είχα κάνει στις αρχές που πρωτοβγήκε) και από εκεί κ μετά το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για μεσεντζερ και έχω συνδέσει και του μαγαζιού....
είναι απίστευτα δύσκολο να ξανακάνω καινούριο και να ασχοληθώ-να ξαναβρώ όλες τις σειρές μου...γι αυτό κ προσπαθώ να το σώσω

δεν είμαι εξαρτημένος από τα σόσιαλ....απλά έχω χτίσει μια εργονομία επικοινωνίας που δεν θέλω να χαθεί
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.754
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top