ψυγεία....στον ανηχοϊκό?


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.356
Reaction score
125.316
Κορυφαίο. :)

Οι επόμενες καλύτερες επιδόσεις, είναι από κάποια Ζίμενς, με αναλυτικές προδιαγραφές θορύβου στα τεχνικά χαρακτηριστικά τους. ;)
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.399
Πολλοί ακούν μουσική σε σαλοκουζίνες.
Είναι πολυ σημαντικό να κατεβάσουν όσο το δυνατό το noise floor του χωρου, ενα σχετικά αθόρυβο ψυγείο ειναι 1000 φορές σημαντικότερη αναβάθμιση από κάτι άλλα, ονόματα δε λέμε.
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Ισχύει. Εγώ έχω ψυγείο 20ετίας που έχει προγραμματιστεί για άλλαγμα και παρόλο που είναι 9 μέτρα μακριά ακούγεται αρκετά ειδικά σε ήσυχα περάσματα.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Μούφα μέτρηση...
Καταρχάς ο συγκεκριμένος ανηχοϊκός θάλαμος έχει υψηλή αποκοπή, άρα δεν γνωρίζουμε τη συμπεριφορά του ψυγείου στις χαμηλές-μεσοχαμηλές συχνότητες.
Επίσης, αναλόγως της τοποθέτησης των εξαρτημάτων ενός ψυγείου, σε συνδυασμό με τι υπάρχει γύρω του, τοίχοι ντουλάπια κ.τ.λ. θα αλλάζει αρκετά η ηχητική συμπεριφορά και ο παραγόμενος θόρυβος. :)
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.312
Reaction score
7.823
Ειναι τραγικο το οτι κανουν τοσο θορυβο τα ψυγεια.
40db τα αθορυβα?
Κλεινω την πορτα της κουζινας το βραδυ για να μην το ακουω και μου σπαει τα νευρα.
Γ@μω την τεχνολογια μου μεσα...
 

TGD

Μηνύματα
7.136
Reaction score
7.177
Το LG μου με το γραμμικό μοτέρ είναι όντως πολύ ήσυχο.
 



TGD

Μηνύματα
7.136
Reaction score
7.177
Κάπου εκεί (1200 κάτι) είχε και το δίφυλλο LG μου. Που έπρεπε να ανέβει με γερανό, κι ελπίζω να μη χαλάσει, γιατί 100 τόσα κιλά δεν τραβιούνται καν για να δεις από πίσω.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.791

Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Τι εννοείς "υπερβολές ο θάλαμος"?
View attachment 160786
Έχετε κάνει λάθος συνδεσμολογία πάρτε ένα "δοκιμαστικό θερμόμετρο" θα παρατηρήσετε ότι η φάση είναι στο θάλαμο κατάψυξης .
Έτσι πετυχαίνουμε σωστη κρυογενεση στα παγάκια για κρυστάλλινα πρίμα !
Έτσι θα βοηθήσετε και πόλους συνφορουμιτες που έχουν έλλειψη κρυεγενικης παιδείας .
 


Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
Κάπου εκεί (1200 κάτι) είχε και το δίφυλλο LG μου. Που έπρεπε να ανέβει με γερανό, κι ελπίζω να μη χαλάσει, γιατί 100 τόσα κιλά δεν τραβιούνται καν για να δεις από πίσω.
Το έχω ακούσει το ψυγείο σου... προβολικές μεσαίες ενώ ψηλά ξύριζε.

Έχετε κάνει λάθος συνδεσμολογία πάρτε ένα "δοκιμαστικό θερμόμετρο" θα παρατηρήσετε ότι η φάση είναι στο θάλαμο κατάψυξης .
Έτσι πετυχαίνουμε σωστη κρυογενεση στα παγάκια για κρυστάλλινα πρίμα !
Έτσι θα βοηθήσετε και πόλους συνφορουμιτες που έχουν έλλειψη κρυεγενικης παιδείας
Εχουν δοκιμαστεί όλα... τελικά δούλεψε η απευθείας γραμμή στην συντήρηση με την πόρτα ανοιχτή σε toe in 5 μοίρες και το no frost ενεργοποιημένο.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.457
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top