0-100 app

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.662
Θυμαμαι να σκεφτομαι και να γραφω λιστα με πραγματα για το αμαξι (εκκεντροφορους κοκ) κι απο δίπλα το κοστος αλλα αποφαση δεν το έπαιρνα (ενω ειχα την οικονομική δυνατότητα, ηταν και παχιες οι μυγες ακομα, 2007). Τελικα στο πρόγραμμα, φίλτρο εξάτμιση παρεμεινα (την εξατμιση την αλλαξα λόγω φασαριας) οποτε εμεινε κι απωθημένο...
Κι έτσι ειπα ποτε πια απωθημένα! Γι αυτο τώρα αγοραζω (τουμπανα) σαμπζζζ!!!
αυτό με τα αποθημένα είναι μεγάλο θέμα.
όταν έιχα το 205 (με χωρίς λεφτά) έιχα καταφέρει να κάνω μόνος μου μόνο το ηχητικό κομμάτι. στα μηχανικά τίποτα.
όταν πήρα το φιεστάκι είχα μαζέψει υλικά για τα ηχητικά και έψαχνα για τα μηχανικά αλλά δυστυχώς τίποτα δεν άξιζε τον κόπο.
με το μαζντάκι βέβαια το έχτισα και στα δύο, ωστόσο αποδείχτηκε δύστροπη πλατφόρμα για μηχανικές μοντίφες και αφού έκανα μια βόλτα από τα 400 ρόδα , τα ξεφόρτωσα όλα και έμεινα με ένα ωραίο καθημερινό φπε.

πλέον μετά από αυτόν τον κύκλο - ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΜΟΝΤΙΦΕΣ στο μηχανικό κομμάτι σε κανένα αυτοκίνητο (ένα προγραμματάκι μόνο , να σενιάρω μόνος μου όμως) και μπορώ άνετα να ζήσω με πιο αργό όχημα (αρκεί να είναι ψηλό , 4κίνητο ,να έχει ηλιοροφή και κοτσαδόρο)
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Ναιιιιι !!!!!

Τετραπετάλουδο - νίτρο

έχω κάπου πέρασμα και πιο χαμηλά από 12.6.

Μιλάμε το 2004-5
View attachment 208174 View attachment 208175 View attachment 208176 View attachment 208177
View attachment 208178
Δεκάδες βίντεο με κόντρες - dragster - runwhatyoubring

Σέρρες πανελλήνιο δεύτερος στη κατηγορία μου!!!!

αμέ μέγας κοντράκιας

Πρώτος ήταν ο Δημήτρης Παπαναστασίου ?
Group n ?
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.334
Σε πιο γήινα επίπεδα, Yaris Hybrid:

Screenshot_20210411_220735_com.milejko.dragracer.jpg


Είναι πολύ ενδιαφέρον μέχρι τα ~55χλμ/ω, όπου "τελειώνει" ο ηλεκτροκινητηρας του (δηλαδή αδειάζει η μπαταρία), μέχρι κει είναι αρκετά "σβέλτο", μετά χαλαρώνει.

Το 0-50 το κάνει σε 3", αν συνέχιζε έτσι μέχρι τα 100, θα ήταν σε 6"..

Η μπαταρία θέλει αρκετή ώρα χαλαρής οδήγησης για να φορτίσει πλήρως, δηλαδή η δεύτερη δοκιμή "στο καπάκι" βγάζει μεγαλύτερους χρόνους 12 και 13" τα 100, αλλά αν το αφήσεις να φορτίσει, επανέρχεται στην ίδια επίδοση.

Είδα αυτές τις διακυμάνσεις στην επίδοση και έκανα αρκετά τεστ με το Yaris. Πάντως το app δείχνει να δουλεύει άριστα.

Το Hybrid είναι αυτόματο, οπότε δε τίθεται θέμα λάθους αλλαγής ταχύτητας ή οτιδήποτε άλλο, απλώς πατάς γκάζι τέρμα και περιμένεις..
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.334
Έτσι μέτρησε το id3 με το γνωστό app, οι χρόνοι έχουν μικρό ενδιαφέρον, το σχεδιάγραμμα όμως, μεγάλο:

Screenshot_20210625_002203_com.milejko.dragracer.jpg


Το 0-80 είναι μια πολύ καλή ευθεία, μετά ακολουθεί μια ομαλή καμπύλη 80-150..
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.575
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top