1:1 Pixel Mapping Patterns

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Στο πράσινο-μαύρο δεν θα έχεις πρόβλημα σύγκλισης, ούτε aberration.

Όσον αφορά στο cropping, συνήθως αυτό συνοδεύεται και από scaling οπότε υπάρχει πρόβλημα.

Στην ιδανική περίπτωση θα πρέπει να βλέπουμε το περίγραμμα και να είμαστε σε θέση να μετράμε pixels (εννοείτε, σε απόσταση ολίγων εκατοστών από την οθόνη).
 

Μηνύματα
1.574
Reaction score
68
Το περίγραμμα όπως (πρέπει να) φαίνεται και στη 2η εικόνα που πόσταρα φαινόταν μια χαρά γύρω γύρω... Για να μετρήσω όμως τα πιξελ... θαλασσοταραχή... ασε που έβγαζε (κι αυτό φαίνεται στη 2η φωτογραφία) μια θολούρα στο συγκεκριμένο πατερν από πανω έως κατω αριστερά και στο κεντρο της οθόνης.... Τέλος παντων... όπου να ναι σκοτεινιαζει.. παμε για τα πρασινα...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ουφ ειμαι 1 προς 1 και μια χαρα απεικονιση:happy_2:
Παει και αυτο γιατι με ετρωγε.
Τωρα δεν ξερω αμα θα δειτε τιποτα απο τις φωτος γιατι ειναι με κινητο.

Thanks και παλι νικολα:cool_4:

Εικόνα000.jpg

Εικόνα003.jpg

Εικόνα109.jpg
 


Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ναι αρκετα καθαρα πιστευω. Να σου πω την αληθεια δεν το περιμενα και εγω και ας ελεγα αλλα.
Τωρα δεν ξερω αμα θα καταλαβεις απο την θολουρα του κινητου μου αλλα βαζω και αυτες τις φωτο που τις τραβηξα οσο πιο κοντα μπορουσα.

Εικόνα005.jpg

Εικόνα004.jpg

Το βραβειο φωτογραφιας ας το παρει αλλος φετος.....
 


Μηνύματα
211
Reaction score
0
stin sony v2000 lcd tv pos tha paro meso hdmi ke karta ati me tous 7.2 drivers gia vista 32bit 1-1 pixel mapping
 


Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Η πρώτη σου δουλειά είναι να ρυθμίσεις την κάρτα σου στην ανάλυση του πάνελ της Sony.

Είναι 1366χ768; Αν ναι, τότε να σου φτιάξω και σένα ένα πατερνάκι, αν και νομίζω ότι δεν θα μπορείς να διακρίνεις τα dots ούτε και στις 42".
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.934
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top