250GB e-SATA στα LIDL 109€

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Από την ερχόμενη Δευτέρα 5/3 τα Lidl έχουν εξωτερικό σκληρό 250GB με σύνδεση USB και e-sata στα 109ν ευρώ. Ακούγεται δελεαστικό, αν και πλέον στα 120 ευρώ βρίσκεις τον 500άρη της Samsung (εσωτερικό sata).
Περισσότερα http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20070305.p.eksoterikosforitosklirosdiskos
 

Μηνύματα
2.689
Reaction score
248
Re: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

καλός είναι, σας πληροφορώ ότι ένα Τarga 250Mb USB που είχα αγοράσει πριν 2-3 χρόνια από το Lidl έχει προσεγμενη κατασκευή ανώτερη από ένα WD mybook... Στο εσωτερικό του έχει έναν WD 250ΜΒ :cool_4:
 

Μηνύματα
240
Reaction score
0
Και με την ιδια τιμή το multirama έχει κουτι με 320GB
Έχουνε πέσει οι τιμές στους δίσκους.. Την ίδια προσφορα στα ίδια λεφτά είχε πάλι το lidl πριν 2 χρόνια.. τώρα έπρεπε να την ρίξει..
 


Μηνύματα
707
Reaction score
0
Re: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Και με την ιδια τιμή το multirama έχει κουτι με 320GB
Έχουνε πέσει οι τιμές στους δίσκους.. Την ίδια προσφορα στα ίδια λεφτά είχε πάλι το lidl πριν 2 χρόνια.. τώρα έπρεπε να την ρίξει..
Πριν 2 χρόνια ήταν απλό USB 2.0 σίγουρα, ούτε καν firewire. Xωρίς να την θυμάμαι την προσφορά βέβαια, εικασίες κάνω μόνο βάσει των τότε τάσεων της αγοράς.

160+ΦΠΑ=192 ευρώ...76% διαφορά....δεν είναι συγκρίσιμα.

Τες πα, τον πήρε κανένας να μας πει?
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Aν θέλει κάποιος εσωτερικό δίσκο (ή έχει ήδη κουτί για να τον κάνει εξωτερικό) σας προτείνω τον Samsung 500 GB (7200rpm, 16MB Cache, SATA) στα 125 ευρώ τελική από το Πλαίσιο. Η τιμή ισχύει για αγορά μέσω internet.

Click
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Ή με 35 ευρώ παίρνει ένα κουτί με usb και e-sata από το e-shop και βάζει μέσα τον samsung και είναι κομπλέ. Πιάνει μέχρι 3Gb/sec.
H τιμή που αναφέρεις παραπάνω για τον samsung δεν παίζει μόνο στο πλαίσιο αλλά και shop21 και e-shop.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

H τιμή που αναφέρεις παραπάνω για τον samsung δεν παίζει μόνο στο πλαίσιο αλλά και shop21 και e-shop.
Aπλά εκεί τον "πέτυχα", δεν έψαχνα για κάτι συγκεκριμένο. :cool_4:

Βtw, εγώ το e-shop θα το απέφευγα για οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί RMA.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Re: Απάντηση: Re: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Aπλά εκεί τον "πέτυχα", δεν έψαχνα για κάτι συγκεκριμένο. :cool_4:

Βtw, εγώ το e-shop θα το απέφευγα για οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί RMA.
Μέχρι τώρα πάντως εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το eshop, μάλιστα με βολεύει πολύ ότι ενώ είναι ουσιαστικά δικτυακό κατάστημα, μπορείς να το επισκευτείς δια ζώσης.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Μέχρι τώρα πάντως εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το eshop, μάλιστα με βολεύει πολύ ότι ενώ είναι ουσιαστικά δικτυακό κατάστημα που μπορείς να το επισκευτείς δια ζώσης.
RMA σου έχει χρειαστεί ποτέ από e-shop τώρα τον τελευταίο χρόνο περίπου?
Ελπίζω όχι! :pc:

Δυστυχώς από τότε που πέρασε σε άλλα χέρια δεν....Το after-sales πάσχει. :mad_1:
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω απο e-sata, usb, firewire kai serial ATA μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει? θελω να αγορασω εναν εξωτερικο σκληρο σε λογικη τιμη, για αποθηκευση mp3 torrent και αλλα......
thanks
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Re: Απάντηση: 250GB e-SATA στα LIDL 109€

Επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω απο e-sata, usb, firewire kai serial ATA μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει? θελω να αγορασω εναν εξωτερικο σκληρο σε λογικη τιμη, για αποθηκευση mp3 torrent και αλλα......
thanks
Αν θέλεις πρωτίστως φτηνό δίσκο, ξεκινάς με USB 2.0 μόνο...
Αν σε καλύπτει, δε χρειάζεται να πας σε έξτρα interface.

Αν βρεις δίσκο που έχει και κάποιο από τα υπόλοιπα σε καλή τιμή, είναι καλοδεχούμενο, αλλά πολύ συχνά (στην πράξη) καθόλου χρήσιμο. Τώρα, αν έχεις γεμίσει τις USB θύρες σου, ή αν τυχαίνει να έχεις e-SATA στον υπολογιστή σου, αυτοσχεδιάζεις και λίγο...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top