3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Γενικές παρατηρήσεις:

Τα φώτα που υπάρχουν πίσω απ τις τηλεοράσεις καταστρέφουν την εικόνα και κουράζουν το μάτι σε τρομερό βαθμό!!
Το λέω γιατί έχω δει ξανά 3d και δεν είναι τόσο κουραστικό(για εμένα) όπως είναι σε αυτό το χώρο με αυτές τις συνθήκες φωτισμού!
Απορώ πως το δέχτηκαν οι εταιρίες αυτό το πράγμα!

Αρκετός κόσμος παρά το ότι ήταν πρώτη μέρα.Είχαν ανοίξει πρίν απο λίγες ώρες και περίμενα ότι θα ήταν πιό χαλαρά.Παρόλα αυτά..είχε προσέλευση!
Σε τέτοιο σημείο που ορισμένες φορές δεν μπορούσα να τραβήξω φωτό όπως ήθελα!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Επίσης υπάρχουν και μη 3d τηλεοράσεις:126:

Την πιό πλήρη γκάμα την έχει κατεβάσει η Πανασόνικ με 7-8 διαφορετικά μοντέλα lcd και plasma,oι Samsung και Lg έχουν και αυτές plasma εκτός απο lcd(προσέξτε την 8500 της Lg).


Επίσης Sony και Samsung έχουν 3d gaming οπότε θα πάρετε μια πολύ καλή γεύση!

Αν και μικρή η έκθεση θα σας πάρει αρκετή ώρα για την εξαντλήσετε.

Μπράβο στον Ήχο για την εκδήλωση και την ευκαιρία που προσφέρει να δεί ο κόσμος σε ένα χώρο μαζεμένες τόσες συσκευές απο όλες τις εταιρίες!!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Μου άρεσαν:

Το νέο χρώμα στις Panasovic V20 και Samsung 9000(ξεφύγαμε απ την μαυρίλα)
Το χαμόγελο και η προθυμία των εκπροσώπων των εταιριών
Τα μοντέλα εκτός των τηλεοράσεων:137:






Καλά κανείς άλλος δεν πήγε;Μόνος μου θα γράφω βρε ΄σεις;
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
H 3D της Panasonic :


Εδώ πρέπει να πω ότι έπαθα σοκ με το τρισδιάστατο εφε στο gaming.
Καμία σχέση με τις ταινίες.Τα αντικείμενα έφταναν μπροστά στα μάτια μου χωρίς απώλειες λόγο της απόστασης θέαση ενώ το βάθος μεγάλωνε όσο απομακρυνόμουν απ την οθόνη!!
Παίζοντας το AVATAR ήταν η μόνη στιγμή που κόλλησα σε κάποια οθόνη!
Μειονέκτημα:
Αυξημένο crosstalk σε σχέση με το video,το οποίο γίνεται πιό εμφανές όταν υπάρχει γρήγορη κίνηση στην οθόνη ή αντικείμενα που κινούνται γρήγορα.Ψιλοκαταπολεμάται αν επικεντρωθεί κάποιος στο κέντρο της οθόνης αλλά όχι τελείως.
Το 3d gaming στις Samsung, Sony, σε σχέση με την panasonic πως σου φάνηκε; Πιστεύεις ότι κάποια μάρκα αποδίδει καλύτερα; Σ' ευχαριστούμε πολύ για τις εντυπώσεις. Αν μπορέσω θα κατέβω και εγώ σήμερα μια βόλτα.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Λόγω χρόνου και πολυκοσμίας σε Σαμσουνγκ και Σονυ δεν μπόρεσα να παίξω:108:
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Πήγα και εγώ στην έκθεση. Ήταν όντος κουραστικό το 3D και σε κάποιες περιπτώσεις σε ζάλιζε ελαφρός. Νομίζω πως οι διαφορές στα γυαλιά είναι πιο σημαντικές ,από εταιρία σε εταιρία, από ότι θα περίμενε κανείς.
Μετά την εμπειρία μου πιστεύω πως τα 3D γυαλιά είναι ο αδύναμος κρίκος. Όλα έχουν κάποιο χρώμα καταστρέφοντας την απόχρωση των ταινιών. π.χ. το άσπρο είναι μόνο κατά σύμβαση άσπρο όπου και αν εμφανίζεται. Επίσης η ταχύτητα και ο τρόπος που (ανοιγοκλείνουν) λειτουργούν τα 3D γυαλιά δημιουργεί προβλήματα.
π.χ. της LG. Ναι έβλεπες 3D στην τηλεόραση μια χαρά Αλλά όπου υπήρχε τριγύρω φως το έβλεπες να αναβοσβήνει τρελά κάνοντας μαρτύριο την παρακολούθηση.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Περασα και εγω σημερα με το ετερον ημιση...

Νταξ.....πιστευω οτι το 3d αξιζει μονο για game που ειναι ψευτικη η εικονα και παραμενη ψευτικη.....

Η κουραση ειναι δεδομενη με γυαλια....δεν ειμαι φαν του 3d μιας και η εικονα ψευτιζει....

Οταν η 2d εικονα εχει τα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει,το 3d αυτο το παταει κατω οβερολ....

καλες αγορες....
 


Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Μ αρέσει που είσαι αναλυτικός:135:
Φοβερη αναλυση..εεεεεε !!!!!...:116:

Τι να γραψω βρε..!!!..
....απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω..:137:

Αφου και η γυναικα μου που δεν ξερει απο δαυτα μου ειπε οτι δεν αξιζει....
......για καμια lara ..ναι.. κανει...!!!!!!!

...επειδη τωρα θα παρω μια 37αρα λεω να την παρω 3d και led για να υπαρχει...
..αλλα απο οτι βλεπω ακομα δεν εχουν βγαλει τετοιο μεγεθος ...!!!!
 

Μηνύματα
522
Reaction score
41
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Πήγα και εγώ στην έκθεση και οι εντυπώσεις μου είναι οι ακόλουθες

Το καλύτερο 3D τό είδα στην Πανασόνικ αν και τα γυαλιά της ήταν τα πιο κουραστικά και τα πιο βαριά, όπου φαντάζομαι μετά απο ώρα το κεφάλι κουδούνι
Στις άλλες δεν είδα και τόσο βάθος όσο θα περίμενα και φυσικά καμιά δεν έφτασε στα δεδομένα του cinema
Βέβαια άλλες ιντσες άλλα μεγέθη αλλά πιστεύω ότι ακόμα έχει δουλειά και αυτο που κατάλαβα πλήρως είναι ότι ακομα δεν αξίζει να δώσω λεφτά για 3d τηλεόραση
Οπότε αν αγόραζα σημερα οπωσδήποτε την V20 της Πανασόνικ με μόνο ένα πρόβλημα
Οτι όπως μου είπε ο αντιπρόσωπος (και το ξέρουμε όλοι) να μην μένει πολύ ώρα σε ίδιο κανάλι που θα φένετε ένα σήμα (στατική εικόνα) διότι σίγουρα θα δημιουρηθεί burn in
Οπότε αυτό με κολλα να σας πω την αλήθεια
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Πού πήγαν οι φωτογραφίες της πρώτης σελίδας του thread;
 

Μηνύματα
545
Reaction score
33
Απάντηση: Re: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Μου άρεσαν:
Τα μοντέλα εκτός των τηλεοράσεων:137:
Και μεις που δεν πήγαμε δεν θα τα δούμε αυτά τα μοντέλα...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.720
Reaction score
94.802
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Πού πήγαν οι φωτογραφίες της πρώτης σελίδας του thread;

Εγώ τις βλέπω!
 

Μηνύματα
70
Reaction score
0
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Το 3D θελει σκοταδι για να μη ζαλιζει.
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: 3D TV στο Γκάζι-Πολυχώρος Τεχνόπολις.

Εγώ τις βλέπω!
Ναι εντάξει κι εγώ τις βλέπω τώρα. Δεν κατάλαβα τι συνέβη πριν...
 

Μηνύματα
93
Reaction score
5
Καλημέρα πήγα στην έκθεση και απογοητεύτηκα από την παρουσίαση των εταιριών , και συγκεκριμένα από Samsung και Panasonic . Η Samsung είχε τρία περιπτερά με δυο υπαλλήλους, μια κοπελιά που δεν μπορούσε να εξυπηρέτηση κόσμο που είχε γνώσεις και έναν άλλο κύριο που είχε γνώσεις αλλά δεν προλάβανε να κάνει κάτι . Στην Panasonic ένας πώλησης σε μια καρεκλά μακριά από τον κόσμο , πιθανόν να ήταν εκεί ο άνθρωπος μονός του από το πρωί μέχρι το βράδι .Στην LG τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα από ενημέρωση και εξυπηρέτηση και πολλές τηλεοράσεις για παρουσίαση. Στην Sony ήταν αρκετός κόσμος για την εξυπηρέτηση των πελατών αλλά μόνο μια τηλεόραση 40 ΄. Γενικώς η έκθεση ήταν ένα μπάχαλο όπως γενικά όλο το κράτος.
 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.698
Μηνύματα
2.870.244
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top