A/D/S 346CS ΔΙΑΙΡΟΥΜΕΝΑ ΗΧΕΙΑ 16.5cm

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Εβαλα στη Mercedes SCoupe, στη θέση των απαράδεκτων εργοστασιακών ηχείων, τα εν λόγω ηχεία. Τα έχει ακούσει κάποιος ή έστω έχει άποψη; Επειδή μάλλον το εργοστασιακό Becker είναι λίγο από άποψη ισχής, και δεν βγάζει και έξοδο line out, αν βάλω τελικό με ειδικό διαμορφωτή θα πετύχω τίποτα ή πρέπει να αρχίσω να ψάχνω για καινούργια πηγή; Υπ'όψην θα χρησιμοποιώ μόνο αυτά τα ηχεία καθώς τα πίσω που βρίσκονται κάτω-κάτω στην άκρη των θυρών δεν έχουν λόγω ύπαρξης.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Μάριε, μιλάς προφανώς για αυτά:




Δεν τα έχω ακούσει αλλά μπορώ να μάθω για αυτά!
Αν και δεν νομίζω ότι θα πρέπει εμείς να τα σχολιάσουμε αλλά εσύ (αφού ήδη τα έχεις στο αυτοκίνητό σου!!!) :roll: :wink:

Αλήθεια, ποιό Becker έχεις?
Πλήρη κωδικό, για να μπορέσω να σου πω τι θα μπορούσες να κάνεις!!

Καθυστέρησα βέβαια να απαντήσω αλλά........δουλείες βλέπεις!! :roll:
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Γιάννη δεν υφίσταται καν σύγκριση με τα εργοστασιακά ηχεία (ουγγρικής προέλευσης-μάρκα HAES). Είναι σαν να συγκρίνεις φορητό no name ραδιοφωνάκι με το tivoli. Απλά δε ξέρω πως στέκονται σε σχέση με άλλα μεγάφωνα αυτής της κατηγορίας, με λίγα λόγια αν έκανα σωστή επιλογή. Το ραδιο CD είναι το εργοστασιακό, η Mercedes το ονομάζει CD 10 και προέρχεται από την Becker.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Τελικά άλλαξα και πηγή, έβαλα το MONZA της BECKER, με έναν δικάναλο ενισχυτή a/d/s 240cx. Θυσίασα το χειρισμό από το τιμόνι, όμως το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Mάριε, υπάρχουν στο εμπόριο ειδικοί αντάπτορες που επιτρέπουν σε άλλη συσκευή (όχι εργοστασιακή) να λειτουργεί με τα χειριστήρια στο τιμόνι.....
Θα ψάξω να δω που μπορείς να βρεις (αν βέβαια βγαίνει για το μοντέλο αυτό.........) :roll:
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
4οο ευρώ είναι όντως πάρα πολλά!!!
Έχω δει και τιμές γύρω στα 100 ευρώ (αν θυμάμαι καλά........)
Θα το κοιτάξω και σου λέω.
Πάντως καλορίζικα και καλές ακροάσεις :D :D (ευχές που ξέχασα να σου πω προχθές.... :roll: )
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.031
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top