Ad Astra (2019)






Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Είναι κατι παραπάνω από προφανές ότι ο σκηνοθέτης ήταν ένθερμος οπαδός του Κιούμπρικ και του space Odyssey..και μέχρι εκεί... διότι αυτό κει και πέρα το διαστημικό χάος. Αδιάφορη τελικά ταινία χωρίς σχεδόν τίποτα πέρα από κάποια όμορφα κινηματογραφικά πλάνα..και αυτά κλεμμένα από άλλες ταινίες. Κακός ήχος και πολύ Κόκος στην εικόνα σε άλλα πλάνα περισσότερο σε άλλα λιγότερο. Χάσιμο χρόνου γενικά. 4,5/10 με το ζόρι ....
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Όντως πολύ αργό
Αλλά ....
εικόνα αναφοράς ασυζητητί !
Τρομερός περιφερειακός ήχος !
Απίστευτο χαμηλό !
Εγώ το είδα σε uhd iso
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Όντως πολύ αργό
Αλλά ....
εικόνα αναφοράς ασυζητητί !
Τρομερός περιφερειακός ήχος !
Απίστευτο χαμηλό !
Εγώ το είδα σε uhd iso
Ίσως η κόπια που είδα εγώ να ήταν έτσι. Εγώ είδα πολύ κόκκο σε πολλά πλάνα και ο ήχος μπουκομενος και θολός.
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Για να μην έχουμε τέτοια προβλήματα λοιπόν βρίσκουμε μόνο iso κόπιες όταν δεν μπορούμε να αγοράσουμε το original δισκάκι ...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Κακός ήχος και πολύ Κόκος στην εικόνα σε άλλα πλάνα περισσότερο σε άλλα λιγότερο.
Όντως πολύ αργό
Αλλά ....
εικόνα αναφοράς ασυζητητί !
Τρομερός περιφερειακός ήχος !
Απίστευτο χαμηλό !
Εγώ το είδα σε uhd iso
Θα το δω αύριο σε 4Κ και bluray.
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Κακός ήχος και πολύ Κόκος στην εικόνα σε άλλα πλάνα περισσότερο σε άλλα λιγότερο. Χάσιμο χρόνου γενικά. 4,5/10 με το ζόρι ....
Έχει απόλυτο δίκιο ο @makis.pol
εικόνα αναφοράς ασυζητητί !
Τρομερός περιφερειακός ήχος !
Απίστευτο χαμηλό !
Εγώ το είδα σε uhd iso
Η εικόνα είναι ξυράφι, τόσο στην έκδοση bluray, όσο και στην 4Κ, ενώ ο ήχος είναι κορυφαίος!

Η ταινία βέβαια ήταν μέτρια. Χωρίς στόχο στο σενάριο, με σκηνές χωρίς λόγο ύπαρξης, με τέλος χωρίς νόημα, γενικά "λίγη".
6/10
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Ίσως η κόπια που είδα εγώ να ήταν έτσι. Εγώ είδα πολύ κόκκο σε πολλά πλάνα και ο ήχος μπουκομενος και θολός.
και εγώ σε iso uhd το είδα και πράγματι σε κάποιες σκηνές είχε αρκετό κόκκο. Βέβαια νομίζω είναι σκηνοθετικό τρικ.
Γιατί όλο το υπόλοιπο ήταν άψογο.

Βαρετό....

το καλύτερο με διάστημα ως τώρα το salyut 7
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.121
Έχει απόλυτο δίκιο ο @makis.pol


Η εικόνα είναι ξυράφι, τόσο στην έκδοση bluray, όσο και στην 4Κ, ενώ ο ήχος είναι κορυφαίος!

Η ταινία βέβαια ήταν μέτρια. Χωρίς στόχο στο σενάριο, με σκηνές χωρίς λόγο ύπαρξης, με τέλος χωρίς νόημα, γενικά "λίγη".
6/10
Να το δω Γιάννη ή θα βρίζω;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Να το δω Γιάννη ή θα βρίζω;
Προσπέρασε....

Δεν έχει διαλόγους, αλλά η πλοκή είναι ΓΤΠ.... :frown:

Υπάρχει σκηνή όπου ο Pitt πρέπει να ηχογραφήσει ηχητικό μήνυμα προς τον πατέρα του, και τον βάζουν να το κάνει μέσα σε ανηχοϊκό θάλαμο που βρίσκεται σε βάση στον Άρη. :roflmao:



Τι είναι απαραίτητο σε μια βάση στον Άρη; Ένας ανηχοϊκός θάλαμος φυσικά. :rofl:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Και ηχητικά να συμπληρώσω έχει ένα κεντρικό κανάλι φοβερό.
Ήχος πολύ καλός
Μέτρια ταινία.
Περίμενα κάτι να συμβεί αλλά δεν συνεβει ποτέ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Προσπέρασε....

Δεν έχει διαλόγους, αλλά η πλοκή είναι ΓΤΠ.... :frown:

Υπάρχει σκηνή όπου ο Pitt πρέπει να ηχογραφήσει ηχητικό μήνυμα προς τον πατέρα του, και τον βάζουν να το κάνει μέσα σε ανηχοϊκό θάλαμο που βρίσκεται σε βάση στον Άρη. :roflmao:



Τι είναι απαραίτητο σε μια βάση στον Άρη; Ένας ανηχοϊκός θάλαμος φυσικά. :rofl:
και με επιτραπέζιο μικρόφωνο κιόλας.... :roflmao: :roflmao:
μου θυμίζει το pacific rim που μιλούσαν σε έναν χαιτεκ θάλαμο με μικρόφωνο καραόκε:headbang:
1576922748735.png

και κάποια στιγμή στο στάδιο πετυχαίνω τον στρατηγό να επικοινωνεί με το Τζίπσι με ένα ράκαλ ΝΑ

τσάμπα 90gb στον σκληρό...την σβήνω μόλις φτάσω σπίτι:thumbsdown:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Η "απλή" bluray έκδοση έχει απολύτως ανταγωνιστική εικόνα σε σύγκριση με την 4Κ. :wink:
ο λόγος που καταφεύγω σε 4κ είναι
η μετατροπή του madvr
με το hdr == σε ==> sdr
(αλλά και η μελλοντική ταινιοθήκη όταν με το καλό 4κ)

σε 2-3 ταινίες που έκανα συγκριτικό (θυμάμαι) μου φάνηκε ότι είχα καλύτερη χρωματική απόδοση...δεν ασχολήθηκα σοβαρά με το θέμα....μπορεί να ευθύνονταν και οι ταινίες.....
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Προσπέρασε....

Δεν έχει διαλόγους, αλλά η πλοκή είναι ΓΤΠ.... :frown:

Υπάρχει σκηνή όπου ο Pitt πρέπει να ηχογραφήσει ηχητικό μήνυμα προς τον πατέρα του, και τον βάζουν να το κάνει μέσα σε ανηχοϊκό θάλαμο που βρίσκεται σε βάση στον Άρη. :roflmao:



Τι είναι απαραίτητο σε μια βάση στον Άρη; Ένας ανηχοϊκός θάλαμος φυσικά. :rofl:
Ο οποίος ήταν και κακοκατασκευασμενος... Η τα στοιχεία είχαν σκευρωσει από την πολύ υγρασία στο Άρη... Ότι να ναι.... Λες και έπρεπε να πάει στον Άρη για να στείλει το μύνημα.. Από τη γη δεν μπορούσε....
Προσπεραστετη με γρήγορα βήματα...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top