ADAPTOR IEC




Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Καλημέρα ,Μιχάλη ναι και εγώ από ότι διάβασα στο νετ ( εδώ στην Κατερίνη τα καταστήματα δεν ξέρουν καν τι είναι το IEC ) νομίζω πως είναι για περισσότερα ampere το c19 αλλά δεν θέλω να χαλάσω ούτε τον ενισχυτή αλλάζοντας αρσενικό ρευματολήπτη πάνω του μιας και ίσως χρειαστεί και δουλειά στο σασί ,αλλά ούτε και να χαλάσω τα ήδη υπάρχοντα καλώδια που είναι εργοστασιακά τερματισμένα ( silver audio powerburst & cardas golden power )
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Καλημέρα ,Μιχάλη ναι και εγώ από ότι διάβασα στο νετ ( εδώ στην Κατερίνη τα καταστήματα δεν ξέρουν καν τι είναι το IEC ) νομίζω πως είναι για περισσότερα ampere το c19 αλλά δεν θέλω να χαλάσω ούτε τον ενισχυτή αλλάζοντας αρσενικό ρευματολήπτη πάνω του μιας και ίσως χρειαστεί και δουλειά στο σασί ,αλλά ούτε και να χαλάσω τα ήδη υπάρχοντα καλώδια που είναι εργοστασιακά τερματισμένα ( silver audio powerburst & cardas golden power )

Εσυ ξερεις...
Για ανταπτορα δεν γνωριζω.
 




Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.121
Reaction score
20.630
Να βρε παιδιά αυτό θέλω αλλά το βρίσκω στην Ιταλία κυρίως ,είναι HP οπότε κάποια χρήση σε ups σε pc κάτι τέτοιο ,
http://www.gorilla.it/shop/dett_art...Macro=1050&idCat=4147&idGruppo=0&idArt=843528
Βρε Αντώνη, δηλαδή, επειδή είναι HP θα καταλάβει ότι πας να το ξεγελάσεις βάζοντάς το σε ενισχυτή, και θα αρνηθεί να δουλέψει; Συγγνώμη τώρα, αλλά...
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Ναι , και μετά θα μου ζητάει και PRINTER να του συνδέσω!!!
Τα περί HP και λοιπά αφορούν στο θέμα ampere ,βέβαια όπως μου είπε και ο Κ. Ρίτσος στο τηλ ( που όπως πάντα ήταν πολύ εξυπηρετικός ) καλά τ0 1.5 μέτρο το τελευταίο αλλά από την πρίζα και μέχρι τον πίνακα υπάρχει καλώδιο που να μπορεί να μεταφέρει 16ampere ? μάλλον όχι διότι πρόκειται για διαμέρισμα καινούργιο μεν αλλά εργολαβικό δε ,όποτε στην καλύτερη περίπτωση 3χ1.5 ,όποτε άστα βραστά
Όλη η φασαρία γίνεται γιατί υπάρχουν καλώδια καλής ποιότητας με αποδεδειγμένη απόδοση σε προηγούμενα setup τα οποία δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τώρα
Μάλλον πάνε για σκότωμα και αυτά !!
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Συνηθως στις μπριζες σουκο απο τον πινακα εως την πριζα παει καλωδιο 3χ2.5 που σηκωνει ανετα 16Α πολλοι ισχυριζονται εως 18Α ποσο μαλλον που τα καλωδια ειναι καινουργια. Αρα μια πριζα σουκο πιθανον σε καλυπτει.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
τωρα βεβαια ψαχτο γιατι στον εργολαβικο κοσμο που ζουμε μπορει να εχουν βαλει και εναμισαρι στις σουκο-το εχω ξαναδει
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.681
Μηνύματα
2.869.833
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top