AKAI AM-2350

Μηνύματα
78
Reaction score
0
Πωλείται ολοκληρωμένος τραντζιστοράτος ΑΚΑΙ ΑΜ-2350 σε χρώμα silver σε άψογη εμφανισιακή και λειτουργική κατάσταση.Τιμή μόνο 150€.
Αποστολή με αντικαταβολή σε όλη την Ελλάδα. IMGP1664.jpg IMGP1663.jpg
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: AKAI AM-2350

Φίλε μου σύμφωνα με το επίσημο service manual της ΑΚΑΙ το συγκεκριμένο μοντέλο φοράει 2 ολοκληρωμένα SDK-082, oπότε δεν είναι "τρανζιστοράτος".. πληροφοριακά για να μην υπάρξουν διαφωνίες.:437:

 


Μηνύματα
48
Reaction score
0
Καλησπέρα.
Σου είχε εμφανίσει ποτέ πρόβλημα με τα SDK-082 ή σε άλλο σημείο των κυκλωμάτων του?
Έχω κι εγώ έναν ΑΚΑΙ με τους ίδιους ενισχυτές αλλά μου τους έχει καψει 2-3 φορές στα 30χρονια που ζει.
Αν υπάρχει ακόμη το μηχάνημα και το αφήνεις στα 100 το παίρνω άμεσα.
Πες μου σε ποια περιοχη βρίσκεσαι.
Ευχαριστω

ΥΓ. Ξέχασα να ρωτήσω, έχει δυνατότητα A+B στα ηχεία φαντάζομαι, ε? Πόσα Watt είναι θυμάσαι?
 

Μηνύματα
78
Reaction score
0
Κοίταξε φίλε,ο ενισχυτής καταρχήν δεν έχει κανένα πρόβλημα παίζει μια χαρά και προσδίδει έναν όγκο στην μουσική αρκετά audiophile. Δεν έχει δουλέψει πολύ στα χέρια μου,αλλά πρόσεξε πως τον δουλεύεις γιατί για να σου έχει καεί 2-3 φορές υποψιάζομαι ότι σου κάνει επιστροφές απο τα ηχεία.Εγώ είμαι Λάρισα στέλνω αντικαταβολή αλλά δεν μπορώ να πέσω στα 100€,κάτι παραπάνω ίσως, και όπως είπες έχει δυνατότητα Α+Β speakers 35w RMS και υπάρχει και το service manual με όλη την χαρτογράφηση του ενισχυτή.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.358
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top