Apple Mac mini MGEM2GU/A late 2014 αναβάθμιση σε ssd

bassman

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
524
Reaction score
57
Γνωρίζει κανείς αν γίνεται το παραπάνω και τις επιλογές υπάρχουν και σε τι κόστος?με την εγγύηση τι γίνεται?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
το οτι γινεται ειναι σιγουρο τωρα τι παιζει με εγγυηση...
.
Ειναι νεο το μηχανημα, μεσα στην εγγυηση? θελεις να το κανεις μονος?
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Βεβαίως και γίνεται.
Εδώ οι οδηγίες https://www.ifixit.com/Guide/Mac+Mini+Late+2014+Hard+Drive+Replacement/32815

Απο εκεί και πέρα, εάν γίνει ζημιά κατα τη διάρκεια της τοποθέτησης του δίσκου η Apple δε θα τιμήσει την εγγύηση. Αν ´οχι όλα καλα. Πρακτικά, δεν πρόκειται να γίνει κάτι περίεργο στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Στο δικό μου μακμινι late 2012 με το που το πήρα, χωρίς και να το bootάρω, έβαλα δεύτερο δίσκο με το κιτ της owc και ναι έχω και εγώ τριετές AppleCare.
Αν ο μη γενειτω γίνει κάτι, ο μαμά δίσκος ειναι όπως ήταν, βγάζω τον ssd και τους το επιστρέφω.

Ειναι λίγο μπελαλίδικη δουλειά, αλλά αξίζει τον κόπο σε κάθε περιπτωση, κατ εμε πάντα
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Πρόσεχε τα βυσματάκια του FAN και τους αισθητήρες θερμοκρασίας του motherboard. Είναι πολύ χαζός ο τρόπος που κουμπώνουν / ξεκουμπώνουν. Εμένα το fan μου έμεινε στο χέρι και πλήρωσα ένα σκασμό λεφτά για να μου το ξανακολήσει ένας τύπος.

Θα έλεγα να δώσεις κανένα 30άρι και να αφήσεις κάποιον "επαγγελματία" να σου το κάνει αν δεν πιάνουν τα χέρια σου. Εγώ έχω χερουκώσει πολλά notebooks κατά καιρούς αλλά το macmini με νίκησε!

Κάπου δε διάβασα ότι ο οδηγός του ifixit δεν είναι και ο καλύτερος και δεν απαιτείται τόσο μεγάλη αποσυναρμολόγηση. Ψάξου λιγάκι καλύτερα...
 

bassman

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
524
Reaction score
57
Μονο εξουσιοδοτημενο θα το κανει αν ειναι.εγω δεν βαζω χερι ειδα οτι ειναι πολύ μπελας
 

bassman

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
524
Reaction score
57
Υπάρχει καποιος που να το έχει κανει σε εξουσιοδοτημενο Apple store?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top