Apple TV 3

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456


Πηγή
As expected, Apple today introduced an updated Apple TV offering support for 1080p video, which is now also available through the iTunes Store. The company is also rolling out an updated interface for the set-top box, with icon-based category buttons and large billboard-style artwork for content.


The new Apple TV maintains the same $99 price tag as its predecessor and is available for pre-order today. It launches on March 16th.

Apple's iCloud services have also been updated to support 1080p video, allowing users to stream their content to any linked device including the new Apple TV.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Δε νομίζω ν'αργήσει να έρθει κι εδώ.Την άλλη Παρασκευή 16/3 αρχίσει η πώληση στις ΗΠΑ.Να δούμε τι γίνεται με το jailbreak για το νέο μοντέλο πρώτα και θα βρούμε αμερικάνικο μαγαζί που θα στέλνει Ελλάδα!:126:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

16 με 19 Μαρτίου ξεκινάνε οι πρώτες παραδόσεις του Apple TV3 σε Αγγλία και Ιρλανδία.
Η ελληνική αντιπροσωπεία τροφοδοτείται από την Apple UK,οπότε αν όχι τις ίδιες ημερομηνίες,έως τέλος Μαρτίου θα είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα!:126:
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Από την Firecore ανακοινώθηκε πριν από λίγο ότι το atv flash (black) θα είναι συμβατό και με το Apple ΤV3,ενώ η έκδοση του λογισμικού θα είναι κοινή με το Apple TV2.
Επίσης για όσους αγοράσουν το Apple TV3 και έχουν ήδη το atv flash black για το Apple TV2,δεν θα χρειασθεί να αγοράσουν νέο license για το Apple TV3.Το υπάρχον θα το χρησιμοποιούν και για τα 2 μοντέλα!:615:
 


Μηνύματα
38
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Apple TV 3

Από την Firecore ανακοινώθηκε πριν από λίγο ότι το atv flash (black) θα είναι συμβατό και με το Apple ΤV3,ενώ η έκδοση του λογισμικού θα είναι κοινή με το Apple TV2.
Επίσης για όσους αγοράσουν το Apple TV3 και έχουν ήδη το atv flash black για το Apple TV2,δεν θα χρειασθεί να αγοράσουν νέο license για το Apple TV3.Το υπάρχον θα το χρησιμοποιούν και για τα 2 μοντέλα!:615:
Ναι, αλλα για να βαλεις atv flash black στο ATV3 πρεπει πρωτα να το εχεις κανει jailbreak! Το εχουν κανει ηδη???
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Απάντηση: Apple TV 3

Να ρωτήσω κατιτίς?

Θα μπορώ να του καρφώνω δίσκους στη USB και να παίζει ότι περιέχουν μέσα από ταινίες? 720p/1080p .mkv ΜΕ Ελληνικούς υπότιτλους? Ή θα πρέπει να γίνονται streaming ή δεν ξέρω γω τί άλλο... ?

Τέλος... για να συμβεί το παραπάνω, θα πρέπει να γίνει Jailbreak η συσκευή ή by default διαβάζει ματρόσκες (με Ελληνικούς υπότιτλους) από εξ. δίσκους μέσω USB?
 

Μηνύματα
263
Reaction score
0
Σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν και άλλοι media player. Ποιο πολύ είναι για εκείνους που αγοράζουν προϊόντα της apple και για όσους θέλουν xbmc για interface(όπως εμένα) γιατί το ποιο φτηνό htpc θα κοστίσει 60-70 ευρώ παραπάνω...

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple TV 3

Ναι, αλλα για να βαλεις atv flash black στο ATV3 πρεπει πρωτα να το εχεις κανει jailbreak! Το εχουν κανει ηδη???
Δουλεύουν πάνω σ'αυτό.Απ'ότι ξέρω από εχθές έχουν ένα apple tv3 στα χέρια τους και έχουν ξεκινήσει τις δοκιμές.Δε νομίζω ν'αργήσει πολύ το jailbreak.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Να ρωτήσω κατιτίς?

Θα μπορώ να του καρφώνω δίσκους στη USB και να παίζει ότι περιέχουν μέσα από ταινίες? 720p/1080p .mkv ΜΕ Ελληνικούς υπότιτλους? Ή θα πρέπει να γίνονται streaming ή δεν ξέρω γω τί άλλο... ?

Τέλος... για να συμβεί το παραπάνω, θα πρέπει να γίνει Jailbreak η συσκευή ή by default διαβάζει ματρόσκες (με Ελληνικούς υπότιτλους) από εξ. δίσκους μέσω USB?
Το apple tv έχει έξοδο usb και όχι είσοδο.Παίζει τα πάντα με streaming από δίκτυο και φυσικά πρέπει να γίνει jailbreak πρώτα.Που είναι αρκετά εύκολο πάντως.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Apple TV 3

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1332241339

So, the conclusion? If you own other Apple devices, such as the iPhone or iPad, Apple TV is a must-buy in my opinion. In that case I would highly recommend it. But if you own devices with another OS, you will lose AirPlay - which is a big loss. Apple TV makes pretty much all other “Smart TV” platform look outdated, but we also feel that the Apple TV still holds more potential. Lastly; if you already own the 720p Apple TV version, I don’t see a ton of compelling reasons to upgrade
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Το νέο Apple TV,aka ATV 3 από σήμερα διαθέσιμο και στην ελληνική αγορά με 119 ευρώ!
Μόλις έδωσα παραγγελία στο store της isquare.:126:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Το νέο μοντέλο εμφανίστηκε και στα πρώτα μαγαζιά του skroutz αλλά από την αντιπροσωπεία την isquare έχει πιο φθηνά!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Παραλαμβάνω την ερχόμενη Τρίτη κι αν δεν υπάρξει κάποιο απρόοπτο όπως στην παρουσίαση του Apple TV2,Τετάρτη-Πέμπτη ξεκινάμε το Apple TV3!:)
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Apple TV 3

Το δουλεύουν,αλλά δεν ξέρω πότε θα βγει.Απ'ότι διαβάζω έχουν κολλήσει λίγο με το jailbreak για το atv3.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.650
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top