Arcam MS250 review discussion...

Μηνύματα
709
Reaction score
10
Άλλα κόλπα... :respect:
Διεθνές άνοιγμα... :cool_4:

Εξ αρχής ένα μεγάλο μπράβο :bravo:
Μη σταματάς!!!
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Θα μας βγαλει την πιστη αλλα χαλαλι του.:rei:
Τωρα που ειμαστε και τριεθνεις ποιος μας πιανει...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Και μηπως θυμαστε τι ειχα πει στο θεμα που για τιτλο ειχε ερωτηματικα?

Αααχ, το ονειρο μου θα ηταν να εκανε ο Κογιας πρωτο παγκοσμιο review σε συσκευη.
Αλλα που τετοια τυχη?:roll:
 


Μηνύματα
888
Reaction score
2
Re: Arcam MS250 Music Server on review

γνωρίζουμε τιμή?
κάπου είδα ότι κάνει 3000 λίρες = 5000 ευρώ!

καλά για κορόιδα ψάχνουν? βάλανε ένα ΙΤΧ mobo με έναν ATAPI(!!) δίσκο και μια custom κάρτα ήχου σε ένα μουράτο κουτί και νομίζουν ότι ανακάλυψαν τον τροχό? έλεος ρε παιδιά... όλα μαζί με 100% κέρδος κάνει δεν κάνει 1500 ευρώ το πολύ!
 


Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Ευγε Costas! Εξαιρετική δουλειά, καταπληκτική παρουσίαση! :)
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Arcam MS250 Music Server on review

Πολύ καλά Costas Coyias.:bravo:
Περιμένω να διαβάσω και εμπειρίες από ακρόαση αλλά και μια παραπάνω κουβέντα για τον ανταγωνισμό από εσένα αλλά και τον Δημήτρη.
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Πραγματικά άξιζε η αναμονή. Νομίζω ότι αυτό το υποδειγματικό review, μια πρωτιά πέραν των συνόρων, μας κάνει όλους περήφανους που είμαστε μέλη του AVSite.gr.

Ευχαριστούμε Κώστα. :bravo: :bravo: :bravo:

...
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Arcam MS250 Music Server on review

Ετσι γινονται τα review?
Eγω νομιζα οτι γραφεις μια εκθεση με πολλα καλολογικα στοιχεια ,κοτσαρεις και 5 τεχνικους ορους μαζι με τα specs και εισαι ετοιμος!








Χωρις πλακα τωρα, K Κογια ευχαριστουμε:respect:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Κώστα, μπράβο και ευχαριστούμε για την άριστη παρουσίαση. :cool_4:

Kι εγώ πιστεύω πως το "πρόβλημα" στις χαμηλές που αναφέρεις θα λυθεί σε μεγάλο βαθμό με την προσθήκη ξεχωριστής linear τροφοδοσίας για το τμήμα του DAC (+ τα 2134 φυσικά). Το κουτί είναι γεμάτο πάντως και μάλλον θα πρέπει να μπει σε διαφορετικό κουτί αν μιλάμε για DIY λύση.
Πάντως, με δεδομένο το κόστος της συσκευής, ομολογώ πως θα περίμενα να υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο στο εσωτερικό του.

Mεγάλο αρνητικό, για μένα, η απουσία υποστήριξης FLAC αρχείων (απ'όσο είδα στα spec δλδ). Πρόκειται για open source format και πραγματικά απορώ γιατί το παρέλειψαν οι άνθρωποι της Arcam. :crazy_1:

Και πάλι ευχαριστούμε! :bravo:
Α, δεν μας είπες πόσα αστεράκια παίρνει το εργαλείο! :mrgreen:
 


Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
To review όπως μου αρέσει, κατατοπιστικό και λιτό. Αν υπήρχε και δυνατότητα παράθεσης διαγραμμάτων απόκρισης θα άγγιζε το τέλειο.

Το προϊόν, δεδομένης της τιμής, ελλιπές. Έχουν ακόμα να μάθουν πράγματα στην Arcam περί λειτουργικών, εφαρμογών και διασυνδέσεων υπολογιστών. Σε ένα προϊόν υψηλής κατηγορίας τιμής (χάι-έντ δεν τα λένε αυτά οι ψαγμένοι;) όλα τα τμήματα πρέπει να είναι top. Απο πρωτόκολλα διασύνδεσης και σταθεροποιημένη τροφοδοσία, μέχρι ακόμα και η επιφανειακή τους στήριξη.

Αναρωτιέμαι αν ένα PC με καλή κάρτα ήχου (π.χ. M Audio - Delta 1010) και τηλεχειριστήριο μπορεί να το φτάσει.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Προκειμένου να παραμείνει καθαρό το θέμα μετέφερα τα σχόλιά μας για το review, εδώ.
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Arcam MS250 review discussion...

Αναρωτιέμαι αν ένα PC με καλή κάρτα ήχου (π.χ. M Audio - Delta 1010) και τηλεχειριστήριο μπορεί να το φτάσει.
Έλα ντε και εγώ όμοια.
Μήπως να το προσπαθούσαμε κάποια στιγμή;
Κώστα Κόγια τι λες...:happy_9:
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Arcam MS250 Music Server on review

Πραγματικά άξιζε η αναμονή. Νομίζω ότι αυτό το υποδειγματικό review, μια πρωτιά πέραν των συνόρων, μας κάνει όλους περήφανους που είμαστε μέλη του AVSite.gr.

Ευχαριστούμε Κώστα. :bravo: :bravo: :bravo:

...
Συμφωνώ απολύτως !!!!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Arcam MS250 Music Server on review

Πραγματικά άξιζε η αναμονή. Νομίζω ότι αυτό το υποδειγματικό review, μια πρωτιά πέραν των συνόρων, μας κάνει όλους περήφανους που είμαστε μέλη του AVSite.gr.

Ευχαριστούμε Κώστα. :bravo: :bravo: :bravo:

...
Και εγω συμφωνω!
Αλλα και περα απο αυτο θα ηθελα να πω πως ειναι τιμη μου που συνεργαζομαι με τον Κωστα-στην υποθεση Ελληνικα av fora-τα τελευταια 8 χρονια.
Και οσοι τα βαζετε μαζι του μερικες φορες, εχω να σας πω τουτο:
Προσπαθειστε να τον καταλαβετε!Δεν ειναι αυτο που θελει να δειξει παντα.
Οσοι τον γνωριζουν καλα ξερουν τι εννοω.
Thanx φιλε!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.561
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top