ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

και μερικές φωτο απο κουτια δεκτών , οι δέκτες περιέχονται...:109:

ΦΡΕΣΚΟ ΠΡΑΜΑ ...λέμε.....

κάποιους απο αυτους θα τους έχω μέσα στην εβδομάδα στα χέρια μου για ενα πιο "ενδελεχές" τέστ, χωρίς όμως την 3D τηλεόραση... αλλά με την "απλή" μου PHILIPS FullHD 42''



 




panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

Αυτο ήταν το φωτογραφικό υλικό...
Περιμένουμε στο τευχος Σεπτέμβριου το πλήρες αρθρο και την παρουσίαση του περιοδικού Digital TV info με ανυπομονησία.:126:

Δεν μπορώ να σας μεταφέρω την 3D εμπειρια, πρέπει να την δείτε για να την ζήσετε. Είναι πραγματικά εντυπωσιακή.
Βεβαια υπήρχαν και τα μικροπροβλήματα αλλά και ορισμένα θέματα που απαιτεί αυτη η απόλαυση.

Να σας περιγράψω μερικά.
Πρώτα απο όλα δεν μπορείς να δείς 3D με το φως του ηλίου. Υπάρχει τρομερό flickering στα γυαλιά. Προφανώς αλληλεπιδρά το ηλιακό φάσμα με τα γυαλιά και σε τρελλαίνει. Ομως με ηλεκτρικά φωτα δεν υπάρχει πρόβλημα με flickering.

Επειτα μπορώ να πώ ότι η Δορυφορική μετάδοση 3D είναι πολύ ικανοποιητική για αποτέλεσμα τρισδιάστατο. Ειδικά του Sky+ 3D ήταν κάτι το εκπληκτικό. Είδαμε και ASTRA 3D και κάποια άλλα καναλια. Ομως του SKY+ ήταν όλα τα λεφτά.
Φανταστείτε το σήμα του SKY "εβγαινε" τουλάχιστον 2 μέτρα μπροστά απο την τηλεόραση, εμείς παρακολουθούσαμε ανετα στα 3,5 - 4 μέτρα.
Μην ξεχνάτε ότι ήταν σήμα HDMI 1080i και όχι 1080p, όπως του BluRay. Υπάρχει μια διαφορά.

Βεβαια σε πολλές περιπτώσεις εβλεπες το τρισδιάστατο πεδίο να τελειώνει εκεί που ήταν η οθόνη της τηλεόρασης , λογω προφανώς του 3D υλικού , αλλά είχε ενα απιστευτο βάθος.
Υπηρχαν όμως και σημεία που τα ζούσες, όπως καποια παιδιά που έπαιζαν με μια μπαλλα και την πέταξαν προς τα εμάς...
Απλωσα το χέρι να την πιάσω...!!!:109:

Οπως και να το κάνουμε είναι μια καινούργια εποχή...
Σίγουρα θα βελτιωθεί ακόμη περισσότερο, θα υπάρξει περισσότερο 3D υλικό και αναμένουμε τους 3D προβολείς, να τα δούμε όλα στην μεγάλη οθόνη....!!!!

Ευχαριστω ώς Πανος Οπλοποιός , αλλά και ώς AVSite.gr γιαυτη την εμπειρία που έζησα αυτη την μιάμιση ώρα, τους συντελεστές του περιοδικού....
Να σας δείξω και μια φωτο με το δορυφορικό εξοπλισμο του "συστηματος " κεραιών που διαθετουν για τις λήψεις....
ΕΞΙ πιάτα... 3 Wave Frontier (σαν να χορευουν είναι!) με σχεδόν όλο το δορυφορικό τόξο, 2 κινητά και ενα σταθερό...


Ποιο καταστημα έχει 650 ατοκες δόσεις για τηλεοράσεις???? :109:
 

Μηνύματα
77
Reaction score
0
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

Καλησπέρα και από εμένα,
Και εγώ με την σειρά μου, θέλω να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον κο Παναγιώτη Οπλοποιό, αλλά και το AV Site, που κίνησαν όλη αυτή την διαδικασία με καθαρά δική τους πρωτοβουλία με μοναδικό σκοπό να ικανοποιήσουν το χόμπι τους και την αγάπη τους για την δορυφορική TV.
 

Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

Aυτα τα τεστ παντως καλα ειναι να συνοδευονται και με μεζεδες.:441:
Δεν ειδα καμμια αναφορα περι αυτου.
Αντε να μαθουμε και τα αποτελεσματα.:608:
 

Μηνύματα
77
Reaction score
0
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

Aυτα τα τεστ παντως καλα ειναι να συνοδευονται και με μεζεδες.:441:
Δεν ειδα καμμια αναφορα περι αυτου.
Αντε να μαθουμε και τα αποτελεσματα.:608:
Άμα κάνουμε τεστ με μεζέδες, δεν ξέρω που θα κρυφτούμε μετά όταν θα βγει το περιοδικό
 

Μηνύματα
175
Reaction score
0
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

Aυτα τα τεστ παντως καλα ειναι να συνοδευονται και με μεζεδες.:441:
Δεν ειδα καμμια αναφορα περι αυτου.
Αντε να μαθουμε και τα αποτελεσματα.:608:
Αυτότο τεστ δεν το χάνω με τίποτα.......:137:
 

Μηνύματα
727
Reaction score
1
Απάντηση: ARE you Ready for SATELLITE 3D ...???

καλησπερα σας η φωτογραφιες δεν φαινονται

ειναι εθκολο να της ξαναβαλετε

ευχαριστω
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.320
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top