Arendal 1961 Series



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.508
Μερααααααααααα......τωρα που πηρα το Svs το 4000 γλυκαθηκα και θελω κι αλλο....λες Κωστακη να κοιταω και κατα Arendal μερια η να μεινω παλι σε SVS?Ε ρε προβληματα που εχουμε βρε παιδι μου....χαχαχα
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μερααααααααααα......τωρα που πηρα το Svs το 4000 γλυκαθηκα και θελω κι αλλο....λες Κωστακη να κοιταω και κατα Arendal μερια η να μεινω παλι σε SVS?Ε ρε προβληματα που εχουμε βρε παιδι μου....χαχαχα
όπως έχουμε διαπιστώσει τουλάχιστον 3 άτομα με pb 13 και 4000 βγάζουν πολύ βαθύ μπούμι μπάσο και όλοι ψαχνόμασταν για το mid σε μουσική.

Μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι δεν έχασα τίποτα από το svs και μάλιστα ήρθαν όλα όπως τα ήθελα.
όποιος έρθει προς Σύρο μεριά ευπρόσδεκτος να ακούσουμε ότι θέλετε!!!
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
Μερααααααααααα......τωρα που πηρα το Svs το 4000 γλυκαθηκα και θελω κι αλλο....λες Κωστακη να κοιταω και κατα Arendal μερια η να μεινω παλι σε SVS?Ε ρε προβληματα που εχουμε βρε παιδι μου....χαχαχα

Ιδια subs
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
Μερααααααααααα......τωρα που πηρα το Svs το 4000 γλυκαθηκα και θελω κι αλλο....λες Κωστακη να κοιταω και κατα Arendal μερια η να μεινω παλι σε SVS?Ε ρε προβληματα που εχουμε βρε παιδι μου....χαχαχα
AV τον pioneer που ειχες(αν θυμαμαι καλα)εχεις ακομα ?
 


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
να παρεις νεο AV... θα δεις διαφορα προς το καλυτερο....
.....εννοειτε οτι θα μπορεις να ατμισης και συ βρε αδερφε αν γουσταρεις ... ;)
με 4 ατμιστηρια ομως, με δυο δεν θα κανεις σωστη δουλεια
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.508
όπως έχουμε διαπιστώσει τουλάχιστον 3 άτομα με pb 13 και 4000 βγάζουν πολύ βαθύ μπούμι μπάσο και όλοι ψαχνόμασταν για το mid σε μουσική.

Μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι δεν έχασα τίποτα από το svs και μάλιστα ήρθαν όλα όπως τα ήθελα.
όποιος έρθει προς Σύρο μεριά ευπρόσδεκτος να ακούσουμε ότι θέλετε!!!
Γεια σου αγορι....η αληθεια ειναι οτι το 4000 μου εχει βγαλλει ωραια γουστα και χαιρομαι για την επιλογη μου ...μιλαω βεβαια για την χρηση του σε home cinema χωρις ακομα να εχω ολοκληρωσει μετρησεις και να το σεταρω σωστα!Για τον ηχο στο στερεο η στο πολυκαναλο τωρα δεν εχω παιξει ακομα αλλα συντομα θα εχω τα πρωτα αποτελεσματα και θα τα γραψω!Λιγες ειναι βεβαια οι εμπειριες μου απο subs περα απο ενα Velodyne DD 15 που ειχα καποτε και το πουλησα !Εχει ψωμι παντως το πραμα και εχουμε αρκετα μελη εδω με γνωσεις και αρκετη εμπειρια μετα απο ψαξιμο και μετρησεις σχετικα με την σωστη τοποθετηση ενος subwoofer !.......παντως το σκασμενο ειναι απολαυση---εστω και καθυστερημενα στις ηχητικες μου αναζητησεις!
Post automatically merged:

να παρεις νεο AV... θα δεις διαφορα προς το καλυτερο....
.....εννοειτε οτι θα μπορεις να ατμισης και συ βρε αδερφε αν γουσταρεις ... ;)
με 4 ατμιστηρια ομως, με δυο δεν θα κανεις σωστη δουλεια
βλεπεις γιατι σταματησα να σας κανω παρεα ρε παλιαθρωπες.....ο ενας μου λεει θες 8 sub για να παιξεις σωστα,εσυ μου λες θες 4 ηχεια για να ατμισω <μη γ@,μ@σω) και να γινω και εγω αντρας βαρβατος,ο αλλος μου λεει να γκρεμισω την κολωνα γιατι μου κραταει κατι συχνοτητες εκει κοντα στους 47 ...ρε σεις ...πολυ κουβαρνταδες μου εισαστε...ολα διπλα και οκταπλα τα θετε....κανα φραγκο θα μαζεψουμε η θα τα τρωμε δεξια και αριστερα??????εεεεεεεε???
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
ολοι καπου τα τρωνε τα χαρτονομισματα μασελά ;)
.....καλυτερα σαυτα παρα σε τζογοοινοπνευματαουσιες :lolsign:

εδω, τι και πως παιζουν για οσους δεν ξερουν να τα βρουν :biggrin:

 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.508
ολοι καπου τα τρωνε τα χαρτονομισματα μασελά ;)
.....καλυτερα σαυτα παρα σε τζογοοινοπνευματαουσιες :lolsign:

εδω, τι και πως παιζουν για οσους δεν ξερουν να τα βρουν :biggrin:

Παντως Κωστα Κωστα εναν --
Yamaha RX-A2080
τον ειδα ονειρο εψες.....αλλα με Dirac που θα μου το φτιαξουν αποκλειστικα για μενα Κωστακη και θα σκατε μερικες μερικες.....κολαση θα γινει.......επεστρεψα λεμεεεεεεεε
 

Attachments


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
Παντως Κωστα Κωστα εναν --
Yamaha RX-A2080
τον ειδα ονειρο εψες.....αλλα με Dirac που θα μου το φτιαξουν αποκλειστικα για μενα Κωστακη και θα σκατε μερικες μερικες.....κολαση θα γινει.......επεστρεψα λεμεεεεεεεε
τι, θα το κανεις μεταροπη ; ......μπλιαχ !!!!
....100 χρονια πισω πηγες.....
αστο, καλα ησουν μην ξαναγυρνας :lolsign:
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
1961 Sub 1S

View attachment 170048

δειχνει οτι ειναι καλυτερο απο το svs sb2000

SB-2000 CEA 2010 Results (2 meter RMS)

20Hz 92.1 dB

25Hz 97.1 dB

31.5Hz 102.8 dB

40Hz 108.3 dB

50Hz 108.9 dB

63Hz 109.2 dB

εκεί που θέλουμε είναι λίγο πάνω από 4 db πιο δυνατό (20hz)

και δείχνει να κατεβαίνει αρκετά πιο χαμηλά.
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
το παλευουν ολοι να φερουν την αποκριση των sub απο 20-120hz κοντα σε db

τα οικονομικα ως το χιλιαρικο εχουν ανεβει...παιζουν καλυτερα απο τα παλια και πολυ ακριβοτερα
.....και το V1 θα ειναι καλο στο χιλιαρικο ......
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.575
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top