Atlantic Technology System 8200e review


Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Λιγα λογια κι απο τον αντιπροσωπο.

Το συστημα 8200e, ειναι πραγματι εντυπωσιακο, ακομα και μεσα στα κουτια του....βλεπε θηριωδες...waf σφαλιαρας, αλλα και πολυτελειας !
Οντως οπως λεει και το τεστ, το να ξεπακεταρεις και να στησεις το συστημα, θελει μπρατσα και ωρα.
Τα πανελ με τη πιανο-λακα, προσεγμενα και προφυλαγμενα με ειδικη διαφανη μεμβρανη. Σε καθε συσκευασια περιεχονται ειδικα γαντια για να μην αφηνετε δαχτυλιες στη λακα. Για το επανω μερος των μπροστινων ηχειων , υπαρχει ειδικο φυμε κρυσταλλο για να ακουμπαει η συζυγος, τα αγαπημενα της μπιμπελο....αφου πεσει παντοφλα ανελεητη που της κουβαλησατε αυτα τα ...μπαουλα στο σαλονι...
Το κεντρικο, τεραστιο...72cm φαρδος, 40cm υψος, 33cm βαθος και περιπου 26 κιλα.
Οι βασεις των μπροστινων ηχειων , απο πολυ χοντρο ξυλο, επισης βαριες. Εκτος απο το φινιρισμα ομοιο με των ηχειων, διαθετουν ειδικη σακουλα για αμμο, ακιδες που το κατω μερος ξεβιδωνει και δεχεται μυτερο η λαστιχενιο τελειωμα για τη προστασια του πατωματος. Τρυπες πανω κατω , για τα καλωδια ωστε να καταληγουν χαμηλα και να μη φαινονται, ειδικη μεταλικη πλακα που ενωνει το ηχειο με τη βαση και αφηνει χωρο για τα καλωδια.

Και τωρα το καλυτερο....
Δεν τα εχω ακουσει ακομα, λιγο με μουσικη τα μπροστινα να μου φυγει η καψα.
Τη Δευτερα ερχονται τα ενισχυτικα και μολις ολοκληρωθει το στησιμο και ενα μικρο στρωσιμο θα ξεκινησουμε παρουσιασεις για τα μελη του φορουμ.
Οι ακουστικες εντυπωσεις λοιπον θα ειναι δικες σας , οχι μονο για τη σειρα 8200, αλλα για ολη τη γκαμα της Atlantic.
Αναμονη λιγες μερες και θα εχουμε την επισημη ανακοινωση.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Και τωρα το καλυτερο....
Δεν τα εχω ακουσει ακομα, λιγο με μουσικη τα μπροστινα να μου φυγει η καψα.
Τη Δευτερα ερχονται τα ενισχυτικα και μολις ολοκληρωθει το στησιμο και ενα μικρο στρωσιμο θα ξεκινησουμε παρουσιασεις για τα μελη του φορουμ.
Οι ακουστικες εντυπωσεις λοιπον θα ειναι δικες σας , οχι μονο για τη σειρα 8200, αλλα για ολη τη γκαμα της Atlantic.
Αναμονη λιγες μερες και θα εχουμε την επισημη ανακοινωση.
Αντε να ξεσκουριαζουμε λιγο και στο home theater:cool_4: :bravo:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Atlantic Technology System 8200e review



Conclusions

This is the kind of performance I had hoped to hear from the Atlantics, and they certainly delivered in spades. Together, these six speakers time and time again transformed my room into another place, transporting me to another world with their capabilities. The best teams are made up of members who all know their roles, and contribute in their own way to make the group more than the sum of its parts. This statement applies perfectly to the 8200e system. It is only through their collaboration that you get such a wonderful 360 degree field of sound that will keep you happy every time you sit down to enjoy a movie or an album.



Full Review: hometheaterhifi.com
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.309
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top