AUDIO PRO ηχεια


Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Αρκετοί τα γνωρίζουν αλλά δεν ξέρω πόσοι τα έχουν. Η εδώ αντιπροσωπεία πιστεύω ότι δεν τα προβάλει όπως θα έπρεπε. Μια φορά που χρειάστηκε να ψάξω για κάποια στοιχεία σε κάποια καταστήματα, διαπίστωσα ότι ούτε καταλόγους με τα μοντελα δεν είχαν μοιράσει στους μεταπωλητές...
 

Μηνύματα
944
Reaction score
50
Σε αναζήτηση για ποιοτικά άλλά μικρά ηχεία 5.1 έπεσα πάνω στα Audio Pro, νομίζω ότι ήταν το μοντέλο Focus, όταν όμως άκουσα και την τιμή τους έπεσα και κυριολεκτικά....3.500 ευρά :(

Πιστεύω ότι έχουν την φήμη πολύ αξιόλογων ηχείων αλλά με τέτοιες τιμές δεν τα άκουσα καν :?
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Σε αναζήτηση για ποιοτικά άλλά μικρά ηχεία 5.1 έπεσα πάνω στα Audio Pro, νομίζω ότι ήταν το μοντέλο Focus, όταν όμως άκουσα και την τιμή τους έπεσα και κυριολεκτικά....3.500 ευρά
Σε ποιο καταστημα?
Επειδη δεν τα φερνουν επισημα πολλα καταστηματα, εκτος και αν τα ζητησεις.
Οντως μου φαινεται ακριβη η τιμη για τα focus.
Εγω εχω (μονο) τα Avantek6 (1000€ το ζευγος - δαπεδου)
Το κεντρικο ειχε ~300€.
Οποτε αν επαιρνες ολο το set με τα δαπεδου τα μεγαλα (avantek6) θα εφτανε 2500€ χωρις το sub (600€ αν θυμαμαι καλα).
Και υποτιθεται οτι η σειρα avantek ηταν ανωτερη απο την focus.
Τα ειχα παρει απο τον επισημο εμπορο.

Σημ: Αναφερω τιμες που τα παιρνω εγω
 

Μηνύματα
944
Reaction score
50
Γιώργο,
μπορεί να κάνω λάθος για το μοντέλο, αλλά οπτικά μοιάζουν με τα Focus.
Πήγα στην Exclusive Audio για να δώ τα Castle και απλά έπεσε το μάτι μου στα AudioPro. Μπορεί να κατάλαβα λάθος για το μοντέλο, αλλά μόλις άκουσα την τιμή και είδα ότι είναι πολύ μακρια από τις δικές μου τσέπες δεν ρώτησα τίποτα άλλο.
Ο εξυπηρετικότατος κύριος (δεν θυμαμαι όνομα) εκεί μιλησε για αυτά με τα καλύτερα λόγια, αλλά αφου δεν με ενδιέφεραν δεν προχώρησα την συζήτηση.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Γεια σας παιδες
Αν η Audio Pro ειναι μια και μοναδικη εταιρια, αυτη η Σουηδικη!
Η γκαμα της ειναι σχετικα φτηνη, απο οτι γνωριζω, αλλα επειδη δεν ασχολουμαι και πολυ με συμβατικα ηχεια, δεν γνωριζω αυτα τα μοντελα που αναφερετε!Μπορω φυσικα να ρωτησω εδω ποσο κανουν!Εδω ειναι πολυ διαδεδωμενη και τα ηχεια της εχουν πολυ καλο ονομα και στα τεστ εχω ακουσει οτι πρωτευει για την ποιοτητα εν σχεσει με την τιμη της!
Ειναι πολυ γνωστη απο την δεκαετια του 70 για τα sub woofers της!
Χαιρετησματα
Σπυρος
 


Μηνύματα
37
Reaction score
0
Ωραια, γραψτε μου ακριβως τι μοντελο και θα σας πω τιμες!
Audio Pro εκανε μικρα ηχεια αναμεσα στα αλλα της, που ειχαν μια πατεντα και ακουγοντουσαν σαν μεγαλα και με αξιοπρεπες μπασο!Την πατεντα αυτην την πουλησανε στην Yamaha καπου το 1980!
Παντως εγω εχω ενα ζευγαρι τετοια, καπου στο υπογειο, μαζι με τον ειδικο ενισχυτη τους!Ακουγεται πολυ αξιοπρεπες!
Εδω στην Σουηδια, αν ρωτας για το επαγγελμα μου ειμαι τεχνικος στα τηλ κεντρα, επισκευαζω τα ηλεκτρονικα, δεν κανω εγκαταστασεις, ειμαι μεγαλος για να τρεχω εξω!!
Χαιρετησματα
Σπυρος
ΥΓ. Η Audio Pro ειναι πελατες μας!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Μοντελα απο τις σειρες...
EGO
EVIDENCE
CINEMA
και μερικες τιμουλες απο SUB.

Ενδεικτικες τιμες, μην τρεχεις να βρεις απο ολα τα μοντελα της καθε σειρας...

Υ.Γ. Οπότε μενεις μονιμα Σουηδια...πρεπει να ειναι ωραια χωρα...
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Αναμενετε στο ακουστικο σας!
ναι, μενω εδω και 23 χρονια...........
ναι ειναι ομορφη χωρα....................
μονο που εχει πολλες ξανθιες............
Σπυρος
 


Μηνύματα
37
Reaction score
0
Αντωνη, εγω τις βλεπω καθε μερα.......... δεν κανουμε καμμια εισαγωγη#εξαγωγη λεω εγω;
Σπυρος
 


Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Μάλλον καμία συμφωνία να κάνουμε, να σου στέλλω εγώ για δωρεάν διακοπές μελαχρινές κύπριες (θα δυσκολευτώ λίγο λόγω βαφών) και να μου στέλλεις φυσικές ξανθιές για δωρεάν διακοπές και φιλοξενία :lol:
 


Μηνύματα
402
Reaction score
2
Εχω την εντύπωση κε Ανδρεάδη ότι τα ηχεία που είδατε είναι τα ProAc και όχι τα AudioPro.Απλά φοβερά στον ήχο τους είτε λέγεται H.Cinema είτε λέγεται HiFi. Το συμπέρασμα το βγάζω από το σετ της Castle που πήγατε να ακούσετε γιατί είναι ο ίδιος αντιπρόσωπος με τα ProAc.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Εδω εχετε ολες τις τιμες στην Σουηδια!
Απλα πατηστε στα δεξια visa priser και στην σελιδα που ανοιγει δεξια υπαρχει η τιμη pris med frakt φυσικα ειναι κορωνες το νομισμα!
1 Ευρω 9 κορωνες
1 κορωνα 0,10 Ευρω
Η τιμη με τα ταχυδρομικα μεσα στην Σουηδια φυσικα!
Η τιμη αυτη ειναι με ΦΠΑ και 2 χρονια εγγυηση!
Αν υπαρχει απορια εδω ειμαι να σας βοηθησω!
http://se.pricerunner.com/sound-and...=&price_min=&a_1515=&a_1513=&saved_products=0
και
http://www.forex.se/
Σπυρος
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Πάντως ο εισαγωγέας στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά ήταν η ΗΛΒΙ. Κάποια στιγμή είχα ενδιαφερθεί για την σειρά Focus αλλά απ' ότι είχα ρωτήσει δεν υπήρχε πουθενά διαθέσιμη για να την ακούσω.

Οι τιμές που δίνει το site διαφέρουν από αυτές που μου είχαν δώσει εδώ (πχ το σετ Focus SA-2/5/sub εδώ κοστίζει 1300€ ενώ το site δινει 932€) αλλά πιστεύω ότι με τα μεταφορικά θα βγουν περίπου ίδιες.

Ίσως συμφέρει η αγορά ακριβότερων μοντέλων. (πχ Diamond Blue την Ελλάδα 1400€ στο site 890€)
 

Μηνύματα
944
Reaction score
50
πατάτα είπα....

O κ. Χατζηκωνσταντής έχει δίκιο, μπερδέυτηκα με τα ProAc, όπου εμφανισιακά έμειαζαν με τα Audio Pro, πω πω ...πρεπει να κόψω τις τσικουδιες :mrgreen:

Όσο για τα Focus τα είχε τεστ ο ΗΧΟΣ σε παλαιότερο τεύχος και με τιμή καταλόγου 1.300
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.433
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top