Audio Spectrum παρόμοια?

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Καλησπέρα σε όλους, έχω τα audio spectrum s37 final edition και έχω πάθει πλάκα με τον ήχο τους, τα έχω δοκιμάσει με 7 διαφορετικούς ενισχυτές που έχω και με όλους παίζουν τέλεια, όλα τα είδη της μουσικής και μιλάμε για μεγάλη γκάμα. Μετρό σύγκρισης έχω τα Dali Spector 2, Magnat audio supreme 202, focal aria 906, Klipsch RP-6000F, B&W DM 620. Το κάθε ένα από τα παραπάνω ηχεία παίζει καλά σε κάποια είδη ενώ σε κάποια άλλα όχι και τα πιο πολλά θέλουν καλές παραγωγές επειδή είναι πολύ αναλυτικά πχ. τα Dali παίζουν ωραία κλασσική και ακουστική μουσική όταν τα έβαλα thrash πόνεσε το κεφάλι μου πράγμα που δεν συνέβη και στα audio spectrum. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια ηχεία εκτός από τα παραπάνω που ήδη έχω, να μοιάζουν λίγο με τα Audio Spectrum?
 


Μηνύματα
205
Reaction score
271
Παραλήρημα είναι το ποστ σου , ας σου απαντήσω αντίστοιχα .
JBL TLX 20 αν το βρείς κάπου μτχ παίζει ότι θέλεις και ακόμη κάμποσο.
Τα έχω ακούσει σε ένα φίλο σε χαμηλές εντάσεις είναι καλά όταν τα δυνάμωνε παρά γίνονταν φωτεινά για τα γούστα μου.
 



Μηνύματα
205
Reaction score
271
Ψάχνω να βρω κάτι να ακούς μουσική είτε βάλεις καλή παραγωγή είτε κακή να παίζουν ωραία, βάλε στα audio spectrum ότι θες θα παίξουν ωραία.
Δεν θέλω να ξυρίζουν θέλω κάτι να βγάζει γλυκό ήχο.
Φίλος, άμα δεν πονάει κεφάλι με θρας, υπάρχει πρόβλημα 😎
Έχω πρόβλημα μάλλον γιατί μέχρι να γεννηθεί η μικρή ξυπνούσα με Slayer!!!!
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Ψάχνω να βρω κάτι να ακούς μουσική είτε βάλεις καλή παραγωγή είτε κακή να παίζουν ωραία, βάλε στα audio spectrum ότι θες θα παίξουν ωραία.
Δεν θέλω να ξυρίζουν θέλω κάτι να βγάζει γλυκό ήχο.
Μέχρι τώρα νόμιζα ότι καλά ηχεία είναι αυτά που όταν τους βάζεις χάλια ηχογράφηση θα την ακούς χάλια και όταν βάζεις υπέροχη ηχογράφηση θα την ακούς υπέροχη! Τώρα ηχεία που να μετατρέπουν την οποιαδήποτε ηχογράφηση και να την φέρνουν στα μέτρα του ακροατή πρώτη φορά ακούω ότι υπάρχουν.
Επίσης πάντα είχα την εντύπωση ότι τα Audio Spectrum είναι σωστά monitor ηχεία, κάτι που αντίκειται στην παρατήρησή σου!!
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.541
Φιλικά ,
κρατήστε τα audio spectrum s37 final edition .
Εσείς φίλε μου , sorry , αλλά συγκρίνεις τα μήλα με τα πορτοκάλια !
Πάρτε ενα Harbethάκι ....ενα Spendorάκι , ......να ακούσετε κάτι διαφορετικό ! ;)

-
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Αφου ξυπνουσες με slayer ΜΟΝΟ ενα ηχειο ειναι για σενα αλλά ειναι στο χιλιαρικο. Ειναι χαρισμα φυσικα σε αυτη την τιμη αλλά λεμε τωρα... Παιζει να ειναι και το καλυτερο ηχειο στο ηλιακο συστημα μεχρι κανα πεντοχιλιαρο αλλά δεν θα το εγκρινει η...παντοφλα σου. Ριξε μια ματια. Σβήνει ο,τι σταθει διπλα του.
images.jpg
maxresdefault.jpg
 


Μηνύματα
127
Reaction score
134
Επειδή έγραψες τη μαγική λέξη thrash💀
Δοθείσης της ευκαιρίας, άκουσα 3 κλασικούς δίσκους της Βραζιλιάνικης σχολής, η οποία θεωρείται δύσπεπτη και οι περισσότεροι κυριλέ μεταλλάδες απορρίπτουν λόγω κακών παραγωγών
1. Sarcofago-INRI
2. Holocausto-Campo De Exterminio
3.Sepultura-Morbid Visions
Τα ηχεία μου είναι τα Mission LX5 και ακούγονταν υπέροχα.
Οπότε θεωρώ ότι εφόσον μπορούν να διαχειριστούν τέτοιου είδους "κακές παραγωγές" πιθανότατα να σου κάνουν.
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.795
(αλλα ευλογα θα ρωταγε κανεις με τι ενισχυτικα , και βεβαια σε τι χωρο συμβαινουν ολα αυτα)
το Roots(υποψιαζομαι) οτι εχει τη καλητερη ηχογραφιση, αλλα εχω να τα ακουσω απο τοτε που βγηκαν.. οποτε και δεν ξαναγυρναω στο γυμνασιο .. 🐒
ντακς μονο σεπουλτουρα ακουω ακομα
 
Last edited:




Μηνύματα
205
Reaction score
271
Επειδή έγραψες τη μαγική λέξη thrash💀
Δοθείσης της ευκαιρίας, άκουσα 3 κλασικούς δίσκους της Βραζιλιάνικης σχολής, η οποία θεωρείται δύσπεπτη και οι περισσότεροι κυριλέ μεταλλάδες απορρίπτουν λόγω κακών παραγωγών
1. Sarcofago-INRI
2. Holocausto-Campo De Exterminio
3.Sepultura-Morbid Visions
Τα ηχεία μου είναι τα Mission LX5 και ακούγονταν υπέροχα.
Οπότε θεωρώ ότι εφόσον μπορούν να διαχειριστούν τέτοιου είδους "κακές παραγωγές" πιθανότατα να σου κάνουν.
Και τα τρία υπάρχουν σε βινύλιο δισκαρες αλλά ναι χαλιά παραγωγές ειδικά το πρώτο τον sepultura αλλά όταν τα ακούω με τα audio spectrum ακούγονται ωραία.
Μέχρι τώρα νόμιζα ότι καλά ηχεία είναι αυτά που όταν τους βάζεις χάλια ηχογράφηση θα την ακούς χάλια και όταν βάζεις υπέροχη ηχογράφηση θα την ακούς υπέροχη! Τώρα ηχεία που να μετατρέπουν την οποιαδήποτε ηχογράφηση και να την φέρνουν στα μέτρα του ακροατή πρώτη φορά ακούω ότι υπάρχουν.
Επίσης πάντα είχα την εντύπωση ότι τα Audio Spectrum είναι σωστά monitor ηχεία, κάτι που αντίκειται στην παρατήρησή σου!!
Πώς να το εξηγήσω σε όλα μου τα ηχεία ακούγεται χαλιά η χαλιά ηχογράφηση απλώς σε μερικά δεν υποφέρετε ενώ στα Spectrum ακούγεται άνετα πάλι καταλαβαίνεις ότι είναι χάλια δεν την μετατρέπουν σε καλή ηχογράφηση.
 
Last edited:

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Φιλικά ,
κρατήστε τα audio spectrum s37 final edition .
Εσείς φίλε μου , sorry , αλλά συγκρίνεις τα μήλα με τα πορτοκάλια !
Πάρτε ενα Harbethάκι ....ενα Spendorάκι , ......να ακούσετε κάτι διαφορετικό ! ;)

-
Εννοείται θα τα κρατήσω!! Χαλβαδιαζα κάποια harbeth monitor αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω να δώσω τόσα για ηχεία στο μέλλον μπορεί. Πια τα μήλα πια τα πορτοκάλια?
Αφου ξυπνουσες με slayer ΜΟΝΟ ενα ηχειο ειναι για σενα αλλά ειναι στο χιλιαρικο. Ειναι χαρισμα φυσικα σε αυτη την τιμη αλλά λεμε τωρα... Παιζει να ειναι και το καλυτερο ηχειο στο ηλιακο συστημα μεχρι κανα πεντοχιλιαρο αλλά δεν θα το εγκρινει η...παντοφλα σου. Ριξε μια ματια. Σβήνει ο,τι σταθει διπλα του.
View attachment 201900 View attachment 201901
Τα magnat transpuls δεν είναι?Και αυτά τα βλέπω καιρό μέχρι χιλιαρικο κάτι γίνεται.Μαρεσουν κιόλας γιατί μου θυμίζουν κάτι jbl που είχε ο πατέρας μου.
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.537
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top