audison voce av k6 vs gladen Rs-x 165

Μηνύματα
207
Reaction score
56
καλησπέρα ανάμεσα στα 2 σε , σε ποιο θα πηγαίνατε και γιατί? τα βρίσκω πανω κάτω σε ίδιες τιμές (240 με 200). τα gladen την μικρή σειρά την έχω δοκιμάσει και είμαι αρκετά ευχαριστημένος και με την καθαρότητα που βγάζουν ψιλά και με το μπασάκι τους. τα audison ειναι audison αλλά δεν τα έχω ακούσει ποτέ. κάποια άποψη? φυσικά το προφανές ειναι τα ohm με τα gladen sta 3 οπότε θα παίζουν πιο δυνατά λόγω ενισχυτή.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Προσωπικά θα πήγαινα στα gladen όχι μόνο για την αντίσταση που είπες αλλά και για την ευαισθησία τους επίσης είναι ένα τικ πιο οικονομικά
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Προσωπικά θα πήγαινα στα gladen όχι μόνο για την αντίσταση που είπες αλλά και για την ευαισθησία τους επίσης είναι ένα τικ πιο οικονομικά
Στα rsx ή στα zero? Που είναι λίγο ποιο ακριβά;
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Αν δεν έχεις θέμα με τα χρήματα πάρε τα zero βλέπω είναι ακόμα πιο ευαίσθητα και παίζουν ακόμα πιο χαμηλά απ' τα RSX. Επίσης βλέπω έχουν πιο ποιοτικό crossover αν σ ενδιαφέρει αυτό δεν ξέρω αν έχεις επεξεργαστή
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Και τα δυο σετ είναι πολύ καλά, ωστόσο το καθένα παίζει αρκετά διαφορετικά από το άλλο! Τα έχω στην κονσόλα του μαγαζιού και τ ακούω κάθε μέρα. Σε όλο το φάσμα είναι μεγάλες οι διαφορές τους, αυτό σημαίνει υποκειμενικό, τι αρέσει τελικά, αλλά! και η επιλογή τους πρέπει να είναι βάσει των συνοδών τους!!
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Καλημέρα η πηγή είναι μια κινέζικη android se bit ten dsp και από εκεί στα cross. Όταν λέμε διάφορες μπάσο πρίμα μεσαίες; Δυστηχως λόγω lockdown δεν μπορώ να τα ακούσω κάπου στην θεσσαλονικη
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Καλημέρα η πηγή είναι μια κινέζικη android se bit ten dsp και από εκεί στα cross. Όταν λέμε διάφορες μπάσο πρίμα μεσαίες; Δυστηχως λόγω lockdown δεν μπορώ να τα ακούσω κάπου στην θεσσαλονικη
Είσαι τελείως λάθος στις κινήσεις σου θες μια σοβαρή πηγή ή ένα DSP με δυνατότητα αναπαραγωγής πρώτα, το bit ten τι ρόλο βαράει μετά το android που λες?
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
Είσαι τελείως λάθος στις κινήσεις σου θες μια σοβαρή πηγή ή ένα DSP με δυνατότητα αναπαραγωγής πρώτα, το bit ten τι ρόλο βαράει μετά το android που λες?
Sorry bit έχω στο άλλο το αμάξι. Σε αυτό έχωενισχυτη audison ap 8.9 bit . Που δουλεύει περίπου σαν το bit ten
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Δεν είναι εύκολο να γράψω όλη την περιγραφή των 2 σετ. Αν ήταν κοντινά σε ήχο θα σου έλεγα πάρε όποιο σου αρέσει. Όμως τελείως διαφορετικά πρίμα, μεσαία, μπάσα. Δεν ξέρω αν σου στείλω βίντεο κατα πόσο θα ακουστούν οι διαφορές.
 

Μηνύματα
207
Reaction score
56
δυστηχώς μιας και δεν έχω άλλη επιλογή θα εμπιστευτώ τον εγκαταστάτη μου, που μου λέει ότι θα ειναι μια χαρα. ούτος η άλλως έχω την φθηνή σειρά της gladen στο αλλο μου αυτοκίνητο και μου αρέσει αρκετά. ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. ουσιαστικά εάν μου λέγατε ότι ειναι μέρα με την νύχτα τα 2 ηχεία θα πήγαινα στην audison.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
δυστηχώς μιας και δεν έχω άλλη επιλογή θα εμπιστευτώ τον εγκαταστάτη μου, που μου λέει ότι θα ειναι μια χαρα. ούτος η άλλως έχω την φθηνή σειρά της gladen στο αλλο μου αυτοκίνητο και μου αρέσει αρκετά. ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. ουσιαστικά εάν μου λέγατε ότι ειναι μέρα με την νύχτα τα 2 ηχεία θα πήγαινα στην audison.
τη γνωμη σου εγκαταστατη σας δε τη συζητησατε μαζι? αφου ειπε πως ειναι μια χαρα, αρα ολα καλα! ολα μια χαρα ειναι παντως σε γενικες γραμμες πλεον.
 

Μηνύματα
860
Reaction score
42
Τα RSX τα έχω σε ένα smart άκι με μαμά πηγή, minidsp και ένα μικρό ενισχυτή pioneer GM-D1004 γεφυρωμένο και κελαηδάνε. Εικόνα, φωνές, χροιές, είναι όλα εκεί αλλά και όπως πρέπει να είναι.
Ο Νίκος car audio test είχε αναλάβει την τοποθέτηση με εξαιρετική επιτυχία, όπως κρίνεται εκ του αποτελέσματος.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Τα RSX τα έχω σε ένα smart άκι με μαμά πηγή, minidsp και ένα μικρό ενισχυτή pioneer GM-D1004 γεφυρωμένο και κελαηδάνε. Εικόνα, φωνές, χροιές, είναι όλα εκεί αλλά και όπως πρέπει να είναι.
Ο Νίκος car audio test είχε αναλάβει την τοποθέτηση με εξαιρετική επιτυχία, όπως κρίνεται εκ του αποτελέσματος.
έχετε κάνει μέτρησή να μας ανεβάσεις το γράφημά από το frequency response
???
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Το κάθε γράφημα είναι συχνοτικό, συγνώμη αλλά ποτέ δεν θα το έδινα διότι είναι ξεχωριστό για κάθε αυτοκίνητο που το κάθε αυτοκίνητο έχει διαφορετικά προιόντα ήχου, ωστόσο υπάρχει και η χροιά που δεν μετράτε με μικρόφωνα κλπ.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Το κάθε γράφημα είναι συχνοτικό, συγνώμη αλλά ποτέ δεν θα το έδινα διότι είναι ξεχωριστό για κάθε αυτοκίνητο που το κάθε αυτοκίνητο έχει διαφορετικά προιόντα ήχου, ωστόσο υπάρχει και η χροιά που δεν μετράτε με μικρόφωνα κλπ.
άπλα να δούμε την καμπύλη να πάρουμε μια γεύση ποσό καλά μπορεί να παίξει το d class τις υψηλές
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top