Auro 3D


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
δε με νοιαζει αν ειναι το μελλον...πως θα γινοταν να παω να δουλεψω εκει ορε παιδες?

πολυ θα γουσταρα...ζεις το χομπυ σου και μαθαινεις κιολας;)
 

Μηνύματα
153
Reaction score
316
δε με νοιαζει αν ειναι το μελλον...πως θα γινοταν να παω να δουλεψω εκει ορε παιδες?

πολυ θα γουσταρα...ζεις το χομπυ σου και μαθαινεις κιολας;)
Και εγώ μαζί σου
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
φιλε, ζητανε ατομο...πα να βγαλω κανα ταχυρυθμο ιεκ?...λες να τους ξεγελασω?...:D

.....SR. AUDIO ENGINEER: CINEMA POST PRODUCTION TECHNOLOGY (USA)...To be located in the Los Angeles Area, candidate must support the deployment, installation, utilization and training aspects of the Auro-3D® Codec and assist in the development and deployment of its associated tools in post production facilities in the US, primarily on the west coast.
και το λεγα οτι λαθος σχολη εβγαλα...οριστε τωρα
 






rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.050
Δεν ψωνίσαμε ακόμα!:lolsign::lol:
Κι εμείς που ψωνίσαμε, θα χρησιμοποιούμε το surround εφέ της DD ή το Neural:X και θα έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Μην κοιτάς που ο Κεφάλας είναι θεούσα και του αρέσει το voice of God. :roflmao:
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
Δε μου φαίνεται να αφορά οικιακό format. ;)
Η πληροφόρηση που εχω λέει οτι το μεγαλο πλεονέκτημα του αουρο είναι οτι το μαστερινγκ είναι ίδιο ειτε πρόκειται για αιθουσα ειτε για οικιακη αναπαραγωγή.
Αν αυτό ισχύει (και οτι στα αλλά θέλει διπλή δουλειά) ισως η σημερινή κατάσταση να μην είναι αντιπροσωπευτική του μέλλοντος.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.372
Γιατί να θέλουν διπλή δουλειά τα άλλα formats;
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.372
Δε νομίζω να θέλουν άλλο mastering. Remaster με συνολικές αλλαγές για την προσαρμογή σε μικρότερους χώρους ίσως;


EDIT: Και μην ξεχνάμε το σημαντικότερο εμπόδιο: ότι έτσι κι αλλιώς θα πρέπει για πολλάαα χρόνια να περιέχεται συγχρόνως άλλο ένα ηχητικό format, Dolby ή DTS, με πιθανότερο το δεύτερο λόγω της γνωστής ευκολίας.
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
το auro 3d εχει και καλυτερη διαταξη ηχειων για πιο φυσικο αποτελεσμα ...που συμφωνει με dts-x

η δε διαταξη των ηχειων ειναι προσβασιμη για τον περισσοτερο κοσμο και βοηθαει πααααρα πολυ

τα 96khz για uhd bd video και 96-384khz για pure audio bd για ολα τα καναλια ειναι αρκετα με το auro 3d :D

για να δουμε....

...παντως θαχουμε και ελληνικους υποτλους σε ολα τα uhd br με auro 3d :party:
 
Last edited:

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
η διαταξη των ηχειων οταν λες ειναι πιο ευκολη?
απ οτι ειδα στο σαιτ της auro τα πανω περιφερεικα πρεπει να ειναι 30 μοιρες πανω απο το επιπεδο του αυτιου μας αυτο σημαινει οτι δεν πρεπει να κρεμαστουν στο ταβανι αλλα ψηλα στους γυρω τοιχους?εκτος απο το πανω voice god που θα πρεπει να κρεμαστει?

παντως εχω την εντυπωση πως θα ταν ωραιο ολες οι εταιρειες ενισχυτων και προενισχυτων κτλ να σου δινουν την επιλογη να διαλεξεις εσυ τα πρωτοκολλα ηχου με την αναλογη χρεωση..θες auro? x ποσο εξτρα κτλ
οπως το κανει η marantz denon
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top