auto focus?

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Έχω αναλάβει να βρω ένα προβολέα που να υποστηρίζει auto focus και δε βρίσκω άκρη... Επιπλέον θέλω φωτεινότητα πάνω απο 2000 lumens, ανάλυση 1080p και δυνατότητα προβολής μέσω WiFi. Έχει κανείς καμιά πρόταση; Πρόκειται για χρήση σε παρουσιάσεις, με προβολή από τα 2 μέτρα περίπου.

Η απαίτηση για auto focus φαίνεται πολύ βαριά. Τα άλλα τα έχω βρει σε αρκετά μοντέλα.

Ό,τι προαιρείσθε....
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαροί και σε λογική τιμή, αλλά γιατί να έχει AF; Δέκα δευτερόλεπτα δουλειά είναι αν έχει motorized focus απο το remote.
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Δεν νομίζω να υπάρχουν σοβαροί και σε λογική τιμή, αλλά γιατί να έχει AF; Δέκα δευτερόλεπτα δουλειά είναι αν έχει motorized focus απο το remote.
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά πρόκειται για άνωθεν απαίτηση
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Λοιπόν, κατεβάζουμε την απαίτηση σε "motor focus" να δούμε τι μπορούμε να βρούμε.... Ανάγκα και θεοί πείθονται....
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Λοιπόν οι προτεραιότητες άλλαξαν για άλλη μια φορά.

Αφήνουμε στην άκρη το auto/motor focus και κοιτάμε πρωτίστως να μπορεί κανείς να προβάλει ό,τι θέλει από το laptop/tablet/cellphone του (κυρίως το πρώτο) χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, απλά και μόνο μέσω σύνδεσης WiFi.

Κάτι μοντέλα Epson που έχω βρει δεν το έχουν αυτό, θέλουν κατέβασμα εφαρμογής πρώτα.

Καμιά πρόταση κανείς; Να το λήξω αυτό το παραμύθι, έχω φάει ώρες και ώρες πια.... :(

Εννοείται πως ψάχνω και ο ίδιος αλλά αναρωτιέμαι μήπως δεν υπάρχει τέτοιο μοντέλο και ψάχνω μάταια.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top