B&W 602 S3

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Καλησπέρα,

Είμαι νέο μέλος και δεν είμαι σίγουρος αν εδώ είναι το σωστό σημείο για το συγκεκριμένο post
Έχω τα συγκεκριμένα ηχεία (B&W 602S3) εδώ και πολλά χρόνια. Είναι μέρος ενός συνόλου 5.1.
Ψάχνω για κάποια ανταλλακτικά τα οποία λόγω ηλικίας των ηχείων δεν υπάρχουν στην αγορά.
Πρόκειτα για τις σχάρες τους kαι τα baffles όλα σε μαύρο. Αν υπάρχει κάποιος που θα ενδιαφερόταν μπορεί να απαντήσει.
Επίσης αν κάποιος ενδιαφέρεται για τα drives των συγκεκριμένων ηχείων θα μπορούσα να τα πουλήσω καθώς σε αυτή την περίπτωση θα πήγαινα για αλλαγή των ηχείων με νέα. Είναι σε τέλεια κατάσταση

Ευχαριστώ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Επίσης αν κάποιος ενδιαφέρεται για τα drives των συγκεκριμένων ηχείων θα μπορούσα να τα πουλήσω καθώς σε αυτή την περίπτωση θα πήγαινα για αλλαγή των ηχείων με νέα. Είναι σε τέλεια κατάσταση
Για πωλήσεις πρέπει να ανοίξετε αγγελία. Όχι εδώ.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.517
Reaction score
30.884
Για πιθανη επισκευη ή ιδεες κανε και ενα ποστ στο DIY AUDIO με καμια φωτο των ηχειων!
 


Μηνύματα
5
Reaction score
0
Τι εννοείς με τον όρο "baffles"? Το μπροστινό μέρος της καμπίνας;
Ναι ακριβώς!
Για πιθανη επισκευη ή ιδεες κανε και ενα ποστ στο DIY AUDIO με καμια φωτο των ηχειων!
Ευχαριστώ
Για πωλήσεις πρέπει να ανοίξετε αγγελία. Όχι εδώ.
Ευχαριστώ
 



Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Και μπορεί να τοποθετηθεί μπάφλα απο άλλο ηχείο; Πως θα το καταφέρεις αυτό;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Έπεσε από την βάση και έχει ελαφρό σπάσιμο στις δύο γωνίες του
Οκ.
Αφού σκέφτεσαι σοβαρά την αλλαγή των ηχειων, εγώ θα σου πρότεινα να αναρτήσεις αγγελία στην κατάλληλη κατηγορία, όπου θα πουλάς τα ηχεία σαν σύνολο, όχι μόνο τα drives, με μια τιμή που θα αναλογεί στη συνολική κατάστασή τους και με αρκετές φωτογραφίες, ειδικά των επίμαχων σημείων. Υπάρχει κόσμος που ψάχνει για ηχείο σε χαμηλή τιμή, χωρίς να τον ενδιαφέρει τόσο πολύ το οπτικό κομμάτι. Αν όντως είναι πλήρως λειτουργικά, όπως λες, έχεις πιο πολλές πιθανότητες να τα πουλήσεις έτσι, παρά τα drives μεμονωμένα.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Και μπορεί να τοποθετηθεί μπάφλα απο άλλο ηχείο; Πως θα το καταφέρεις αυτό;
Μόνο από ίδιο ηχείο ψάχνω
Οκ.
Αφού σκέφτεσαι σοβαρά την αλλαγή των ηχειων, εγώ θα σου πρότεινα να αναρτήσεις αγγελία στην κατάλληλη κατηγορία, όπου θα πουλάς τα ηχεία σαν σύνολο, όχι μόνο τα drives, με μια τιμή που θα αναλογεί στη συνολική κατάστασή τους και με αρκετές φωτογραφίες, ειδικά των επίμαχων σημείων. Υπάρχει κόσμος που ψάχνει για ηχείο σε χαμηλή τιμή, χωρίς να τον ενδιαφέρει τόσο πολύ το οπτικό κομμάτι. Αν όντως είναι πλήρως λειτουργικά, όπως λες, έχεις πιο πολλές πιθανότητες να τα πουλήσεις έτσι, παρά τα drives μεμονωμένα.
Οκ. Ευχαριστώ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.197
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top