Berliner philharmonker.

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Αφορά τη streaming μετάδοση συναυλιών από τη Φιλαρμονική Ορχήστρα του Βερολίνου, (Digital concert hall), με εικόνα HD, επαγγελματική καλυψη, και με πολύ καλό ήχο.

Αξίζει οι λάτρεις της κλασσικής μουσικής να είναι συνδρομητές, αλλά θεωρώ ότι το αντίτιμο των 12,90€/μήνα, για πλήρη πρόσβαση, είναι αρκετά υψηλό.

https://www.berliner-philharmoniker.de/en/

Screenshot_20190212-190043_Gmail.jpg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.095
Reaction score
124.639
Μπα, φτηνό είναι. Σα να παίρνεις ένα δίσκο κάθε μήνα μωρέ, σιγά τα λεφτά.

Κι έχει όντως πολύ ωραίες ηχογραφήσεις, και ωραιότατη εικόνα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.095
Reaction score
124.639
Ναι, δεν πολυγουστάρω, είναι αλήθεια.

Την έβαλα όμως την εφαρμογη για δοκιμή, κι είναι πολύ καλή, μου άρεσε.

Δε μου αρέσει ιδιαίτερα το είδος της μουσικής, άλλο αυτό.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Μπα, φτηνό είναι. Σα να παίρνεις ένα δίσκο κάθε μήνα μωρέ, σιγά τα λεφτά.

Κι έχει όντως πολύ ωραίες ηχογραφήσεις, και ωραιότατη εικόνα.
..τι λες ρε Κώστα? Ο δίσκος σου μένει, έχεις την ιδιοκτησία ρε παιδί μου, πως θα γινει; :)

Μπα..πολλά είναι. Εάν συνυπολογίσεις συνδρομές για Tidal, spoti, jazz radio.con, Netflix, Nova..ε...
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
..τι λες ρε Κώστα? Ο δίσκος σου μένει, έχεις την ιδιοκτησία ρε παιδί μου, πως θα γινει; :)

Μπα..πολλά είναι. Εάν συνυπολογίσεις συνδρομές για Tidal, spoti, jazz radio.con, Netflix, Nova..ε...
Τώρα θα σου πει ότι ο δίσκος (βινύλιο) είναι πεταμένα λ7 και καλύτερα να τα μαζεύεις σε κουμπαρά για να πάρεις ενεργά:D:D
 



Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Τώρα θα σου πει ότι ο δίσκος (βινύλιο) είναι πεταμένα λ7 και καλύτερα να τα μαζεύεις σε κουμπαρά για να πάρεις ενεργά:D:D
...όχι και εδώ ενεργά....ΟΟΧΙΙΙ!

σσσσ..μη μας ακούσει: μέχρι να μαζέψω τα χρήματα, αυτά θα έχουν καταργηθεί!:D:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.095
Reaction score
124.639
Τζάμπα η διατριβή, πικάπ και παθητικά παίζετε βρε! :p

Επί του θέματος: στριμινγκ πολυκάναλου ακούσατε καθόλου;
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Τζάμπα η διατριβή, πικάπ και παθητικά παίζετε βρε! :p

Επί του θέματος: στριμινγκ πολυκάναλου ακούσατε καθόλου;
..χωρις πλάκα Κώστα, θελω πολύ να ακουσω. Πιστεύω ότι θα μ' εντυπωσιάσει, αρκεί να είναι γραμμένη έτσι. Το έχω πει και στον dimifoot αυτό.

Αναφέρομαι σε μουσικό έργο εκτελεσμένο από μεγάλη ορχήστρα..
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν υπαρχει streaming πολυκάναλο δυστυχώς. Ακόμα.
Ή κάτι μου εχει ξεφύγει. Για πείτε;

Όσον αφορά την συνδρομή στην Berliner Philharmoniker, αξίζει. Αξίζει κυρίως για την χαρά του Live.

Επειδή το Μέγαρο Θεσσαλονίκης εχει δραματικά κακή ακουστική εχω σταματήσει να πηγαίνω και προτιμώ να δίνω τα χρήματα αυτά στην BP, όποτε βλέπω στο πρόγραμμα της Live που με ενδιαφέρουν. Αγοράζω εισητήρια μηνός, αλλά εχω και πολλά bonus κουπόνια (εβδομαδιαία) απο αγορές Blu-ray ή πολυκάναλων αρχείων που κατά καιρούς αγοράζω απο το site τους.

Η μετάδοση είναι σε bitrate 256 ή 320 αν δεν κάνω λάθος, αλλά ακούγεται αξιοπρεπέστατα.
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Όσον αφορά την συνδρομή στην Berliner Philharmoniker, αξίζει. Αξίζει κυρίως για την χαρά του Live.
Όντως αξίζει. Το έβλεπα όσο διήρκησε (7 ημέρες), ή δωρεάν θέαση. Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το video που αναφέρεται στην κάλυψη των συναυλιών.

Επιμένω όμως, ή συνδρομή είναι αρκετά υψηλή, και χωρίς να δίδεται η δυνατότητα δυο, ή και περισσοτέρων θεάσεων, ώστε να μετριάζεται το κόστος.

Μια άλλη αίθουσα συναυλιών, απ' όπου παρήλασαν όλα τα μεγάλα ονόματα καλλιτεχνών της παγκόσμιας μουσικής σκηνής, είναι η παρακατω: https://www.kennedy-center.org/pages/specialevents/honors/.

Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής, και παρακολούθησης των μουσικών έργων που έχουν παιχτεί εκεί.
Αποσπασματικά, και μέσω YouTube μπορεί να βρει κάποιος θέματα. Τις περισσότερες φορές σε όχι καλή ποιότητα ήχου και εικόνας.

Κρίμα...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Με τα οικονομικά δεν θα βρεθεί άκρη. Μπορεί κάποιος να υποστηρίξει, πως αντί να πάρει ενα πικάπ των 1500€ αγοράζει 12 χρόνια συνδρομής, και έχει ατελείωτο υλικό, και με εικόνα.
;)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Με τα οικονομικά δεν θα βρεθεί άκρη. Μπορεί κάποιος να υποστηρίξει, πως αντί να πάρει ενα πικάπ των 1500€ αγοράζει 12 χρόνια συνδρομής, και έχει ατελείωτο υλικό, και με εικόνα.
;)
..ε....μην το πάμε εκεί. Μπορεί κάποιος να τα έχει και τα δυο!!
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Εσύ γκρίνιαξες για τα οικονομικά :)
Όχι δε γκρίνιαξα, κρίση εξέφρασα. Δε μπορεί να ζητάνε 13€, και να μην έχουν περιεχόμενο σε UHD. Η "δυναμη" τους είναι η εικόνα, περισσότερο αυτό ελκύει τους συνδρομητές, πέρα από τα ίδια το έργα.
Κάτι πρέπει να κάνουν γ' αυτό..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Τους ειχα στείλει Mail και γκρίνιαζα που δεν στρημάρει σε πολυκάναλο ήχο.

Αν το κάνουν, θα πάρω ετήσια συνδρομή.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.028
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top