Bit-perfect streaming απο Qobuz Android σε Rpi - ερωτηση για ψαγμενους!

Μηνύματα
44
Reaction score
41
Καλησπερα παιδες!

Εχοντας κανει Qobuz, θελω να στριμαρω χρησιμοποιωντας αποκλειστικα και μονο απο το κινητο μου (android) ασυρματα τα τραγουδια απο qobuz με bitprefect τροπο σε ενα Allo Digione Player (Rasberry Pi4). Θελω δηλαδη να αποφυγω καθε πιθανο downsampling και upsampling.
To Digione Player εχει ΗΑΤ με coaxial εξοδο, η οποια δινει σημα στην coaxial ενος Cambridge Audio CXA60 (το DAC του μπορει ν αναπαραγει εως 24bit/192khz)

Ποιος απο τους δυο ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος να το πετυχω αυτο?
1) LMS και Picoreplayer στην Rpi
2)Οποιοδηποτε λειτουργικο (Volumio/Moode/Ropieee κ.α.) που υποστηριζει Upnp/DLNA και BubbleUpnp στο Android

Δεν ειμαι σιγουρος αν το δευτερο θα αποφυγει up/downsampling. Πιο πολυ τεινω προς το πρωτο οτι ειναι το σωστο.
Να σημειωσω πως δεν ενδιαφερομαι για Roon η MyVolumio συνδρομη

Οποιος ειναι σιγουρος για την απαντηση με βοηθαει!
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Γεια σου φίλε έψαχνα και εγώ παρέα να συμμεριστώ τα δικά μου θέματα όσον αφορά τη μουσική ενδιαφέρεσαι ακόμα για νέους τρόπους εξερεύνησης σε bit perfect καταστάσεις?
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.535
Η παρέα γενικώς εδώ βρίσκεται, αλλά μάλλον όχι στο συγκεκριμένο (αναπάντητο) θέμα 3 σχεδόν χρόνια μετά...

Καλώς ήρθες!
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Γεια σου φίλε και πάλι, κοίταξε να δεις θα στο πω απλά με tidal qobuz spotify και γενικώς με mp3 δεν ασχολούμαι αν θέλεις ανέξοδα να στριμαρεις από το PC σου dsd αρχεια ,32 bit 768000hz και προς τα κάτω τουτέστιν 24 192 ,2496 ,24 48, 16 44,1, wav ,aiff και λοιπά στο android κινητό σου ή σε οποιοδήποτε dlna upnp chromecast έχεις στο σπίτι σου σε bit perfect μορφή εντός wi-fi και εκτός σπιτιού χαρά μου φίλε μου να σε βοηθήσω ανέξοδα χωρίς να πληρώνεις συνδρομές σέ roon. Ξέρεις οι audiophile σύντροφοι είμαστε μία άτυπη αδελφότητα σαν τους ναυτικούς ένα πράγμα αν ζοριστείς στη θάλασσα πρέπει να βοηθηθείς δεν συμφωνείς?
 


Μηνύματα
3
Reaction score
1
Γεια σου φίλε και πάλι, κοίταξε να δεις θα στο πω απλά με tidal qobuz spotify και γενικώς με mp3 δεν ασχολούμαι αν θέλεις ανέξοδα να στριμαρεις από το PC σου dsd αρχεια ,32 bit 768000hz και προς τα κάτω τουτέστιν 24 192 ,2496 ,24 48, 16 44,1, wav ,aiff και λοιπά στο android κινητό σου ή σε οποιοδήποτε dlna upnp chromecast έχεις στο σπίτι σου σε bit perfect μορφή εντός wi-fi και εκτός σπιτιού χαρά μου φίλε μου να σε βοηθήσω ανέξοδα χωρίς να πληρώνεις συνδρομές σέ roon. Ξέρεις οι audiophile σύντροφοι είμαστε μία άτυπη αδελφότητα σαν τους ναυτικούς ένα πράγμα αν ζοριστείς στη θάλασσα πρέπει να βοηθηθείς δεν συμφωνείς?
Χρόνια πολλά σε όλους υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως
να στριμάρει μέσω jRiver Media Center?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.910
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top