Black Sails (2014)

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215


Η καινούρια σειρά του Star(z) channel εξιστορεί τις περιπέτειες του πειρατή κάπτεν-Φλιντ και του πληρώματος του, στο κυνήγι ενός ισπανικού γαλιονιού που μεταφέρει αμύθητους θησαυρούς. Ωραία φωτογραφία, μέτρια ηθοποιία, αρκετή δράση και όλα τα προβλεπόμενα πειρατικά κλισέ.

Αν οι παραλίες σας αρέσουν με τιρκουάζ νερά, οι πειρατές με ολόλευκα δόντια και οι πειρατίνες με κορμί μοντέλου, τότε αυτή η σειρά είναι για εσάς. :D

 



symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.015
Reaction score
6.809
Το αρχίσαμε. 8+/10 η πρώτη τρυφερή σαιζόν.
Αν μπορεί κάποιος να ξεπεράσει το γεγονός πως η ποιότητα παραγωγής της είναι ένα τσικ κάτω από τις άλλες σειρές "πρώτης γραμμής" (δεν είναι κακή, απλά δεν είναι τοπ) τότε πιστεύω θα ανταμειφθεί.

Για μένα είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ever. Όχι για τις μάχες και τις κανονιές, για το σενάριό της. Την είδα πρώτη φορά μόνος μου και την ξαναείδα δεύτερη φορά με τη γυναίκα μου, της οποίας επίσης της άρεσε πολύ.

Είναι από τις λίγες σειρές που τη σκέφτεσαι για πολύ καιρό αφού την έχεις τελειώσει.

Υ.Γ. Για να μην πω για τη μουσική και τους τίτλους αρχής, που είναι τα μόνα που κοντράρουν στα ίσα το GoT, αν δεν είναι και ανώτερα.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.866
Η σειρά γ.... και δέρνει.

Η 1η σεζόν έχει και μπόλικα πικάντικα..
Είναι must see.
βρε..περι τσοντας προκεται !? 🐒
καλα το υποπτευχθηκα με τοσο fade to black στο τρειλερ.. 8-)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.698
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top