blu ray & cd player

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Γεια σας. Ψάχνω blu ray player να παίζει και cd. Βασικά η χρήση του θα είναι 90% για cd και 10% για dvd ή blu ray δισκάκια. Αν και είχα καταλήξει στο sony ubp-x800m2 το απέρριψα λόγω απουσίας οθόνης ενδείξεων. Καμία άλλη πρόταση?
 



Μηνύματα
251
Reaction score
133
εκτός από την οθόνη θα ήθελα και έξοδο rca, οπότε κατέληξα στο tascam/bd-mp1 και ελπίζω να μη το μετανιώσω. Θα αντικαταστήσω το marantz cd6006 και το dvd player hr773 της samsung το οποίο για κάποιο λόγο δεν είναι λειτουργικό πλέον. Ο, τι άλλο βρήκα ξεφεύγουν σε τιμη. Μήπως το έχει κανένας να μας πεί ή για κάτι άλλο σχετικά?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.350
Reaction score
79.340




TGD

Μηνύματα
7.129
Reaction score
7.172
Εγώ χαίρομαι που ξανάδα πολυκάναλο αναλογική έξοδο. Εδώ είχαν εξαφανίσει όλες πλην της hdmi από τα bluray.
Φτου τώρα είδα ότι δεν παίζει sacd.
 
Last edited:

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Εγώ χαίρομαι που ξανάδα πολυκάναλο αναλογική έξοδο. Εδώ είχαν εξαφανίσει όλες πλην της hdmi από τα bluray.
Φτου τώρα είδα ότι δεν παίζει sacd.
Μεγάλο μείον αλλά δεν μπορεί να τα έχει όλα κάποιος στον μάταιο τούτον κόσμο
 


Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Τα μόνα προσιτά καινούργια καλά universal bluray player είναι τα Reavon x100 και το νέο x101 και το Panasonic ub9000 και Pioneer udp lx500 γύρω στο 800 με 1100 αντίστοιχα
Τα Oppo τα βρίσκεις μεταχειρισμένα αν σου κάτσει κανά καινούργιο η τιμή είναι στο θεό όπως και το Pioneer udp Lx800
Τώρα αν πουλήσεις κανά νεφρό παίρνεις το Pannde.
Για αυτό το Sony 800 είναι μια καλή αγορά και αυτό που αναφέρεις ότι δε έχει οθόνη είναι και για μείωση κόστους
Όσο για το Marantz 6006 για το λεφτά του έχει πολυ καλό ήχο για cd player αν θέλεις καλό universal θα πρέπει να ανέβεις τιμή όπως ανάφερα παραπάνω.
Φιλικά .....
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Αν δε θέλεις bluray player 4Κ μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο το Oppo bdp 95 που παίζει πολύ καλά και τα cd's
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Τα μόνα προσιτά καινούργια καλά universal bluray player είναι τα Reavon x100 και το νέο x101 και το Panasonic ub9000 και Pioneer udp lx500 γύρω στο 800 με 1100 αντίστοιχα
Τα Oppo τα βρίσκεις μεταχειρισμένα αν σου κάτσει κανά καινούργιο η τιμή είναι στο θεό όπως και το Pioneer udp Lx800
Τώρα αν πουλήσεις κανά νεφρό παίρνεις το Pannde.
Για αυτό το Sony 800 είναι μια καλή αγορά και αυτό που αναφέρεις ότι δε έχει οθόνη είναι και για μείωση κόστους
Όσο για το Marantz 6006 για το λεφτά του έχει πολυ καλό ήχο για cd player αν θέλεις καλό universal θα πρέπει να ανέβεις τιμή όπως ανάφερα παραπάνω.
Φιλικά .....
Αν δε θέλεις bluray player 4Κ μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο το Oppo bdp 95 που παίζει πολύ καλά και τα cd's
Ευχαριστώ thanasisr με κατατόπισες πλήρως, αλλά που να ψάχνει κανείς για oppo σήμερα και σε τι τιμές...Είπα να κάνω μια αναβάθμιση μιας που βγήκε off το dvd player και να συγχωνεύσω 2 συσκευές σε μια αλλά μπορεί τελικά να κρατήσω το marantz και να πάρω ένα blu ray ή να προτιμήσω το tascam. Δεν ξέρω το σκέφτομαι..
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Υπάρχει αυτό σε πρώτη φάση

και να συγχωνεύσω 2 συσκευές σε μια
Και εγώ το συγκεκριμένο έχω κάνει καλά το σκέφτηκες 👍
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.350
Reaction score
79.340
καλό φαίνεται αλλά χωρίς rca για δικάναλο σωστά?
Λάθος. Έχει για όλα τα κανάλια, αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις μόνο τα δυο, μπορείς.

Αν θες, χρησιμοποίησε και μόνο το ένα, ελεύθερη χώρα είμαστε.
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Άντε και ένα oppo 95

Όπως επίσης και το Pioneer lx58

 
Last edited:


Μηνύματα
251
Reaction score
133
Λάθος. Έχει για όλα τα κανάλια, αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις μόνο τα δυο, μπορείς.

Αν θες, χρησιμοποίησε και μόνο το ένα, ελεύθερη χώρα είμαστε.
Σίγουρα, αν υπήρχε μόνο το μονοκάναλο όλοι φιλ φρι θα ήμασταν, ούτε τρίγωνα, ον αξις, αποστάσεις κλπ..:)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.117
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top