Bluetooth ακουστικα 5.1/7.1?!

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Καλησπερα σε ολους.

Απλα ειμαι σε φαση να παρω κανενα ακουστικα ασυρματο με την προυποθεση οτι θα εχω ηχο surround. Επειδη ωστοσο δεν ξερω πολλα πραγματα θεωρησα σωστα να ρωτησω μηπως καποιος φιλος εχει σχετικη εμπειρια.

αυτο που δεν γνωριζω ειναι τι χρειαζεται γι αυτο. Δλδ πρεπει να εχω απαραιτητα καποιο ντακ που να στελνεις σημα 5.1/7.1 στο ακουστικο ή το ακουστικο αναλαμβανει δραση και κανει την διαδικασια ή παιζουν και τα δυο σεναρια;

Στην αντιληψη μου επεσε τοcreative sx-fi που ειναι στο μπατζετ που θελω (150ε) και απο οτι διαβασα ακομα και τα μονοφωνικα καναλια τα κανει τυπου surround. δλδ δινει την ψευδαισθηση αυτη με το πατημα ενος κουμπιου στο ακουστικο. Διαβασα οτι εχει καλα αποτελεσματα......

γνωμες;εμπειριες;
ευχαριστω
 

Μηνύματα
160
Reaction score
111
Νομίζω εχει σημασία αν θα ειναι για χρήση για ταινιες ή gaming, καθεμια εχει αλλες απαιτήσεις κι αλλα headset που πρέπει να κοιτάξεις.

Για ταινιες εχουν προταθεί σε αλλα θρεντ κι εχουν καλά reviews τα Sony MDR-DS6500. Ειναι παλιο μοντέλο όμως και νομιζω εχει αντικατασταθεί απο νεοτερο, που κοστιζει πολύ πανω απο το μπατζετ σου
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
και τα δυο και ταινιες και παιχνιδια. πιο πολυ παιχνιδια μαλλον.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.596
Μηνύματα
2.867.264
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top