Boήθεια για Home Cinema.

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Καλημέρα σας,
Θέλω μια βοήθεια για Ηοme Cinema/Theater.
Λόγω χώρου θα έχω αναγκαστικά 5 ηχεία.
Και προς το παρόν τείνω σε έναν από τους δύο ενισχυτές.
ΥΑΜΑΗΑ RX-V465 ,Pioneer VSX-819H(Αν και μεταξύ μας θα ήθελα τον Susano tης Pioneer μόνο και μόνο λόγο ονόματος).
Από ηχεία τι ταιριάζει στον καθένα καλύτερα?Με συνολικό κόστος 1000ευρώ.?
Επειδή τα σκάλιζα λίγο με τα ηχεία πρόσεξα κάποια YAMAHA.Συγκεκριμένα τη σειρά ΝS125 κ NS225.Είδα κάτι παράλογο...
Πως γίνεται αυτα τα ηχεία ,ta NS 225 πχ να έχουν φάσμα συχνοτήτων 60ΗΖ-50000ΗΖ όταν η ακοή μας κυμένεται στα 20ΗΖ με 20000ΗΖ?
Eυχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Μηνύματα
230
Reaction score
4
γεια ηχεια κοιτα τα pure acoustics οικονομικα και τρομερα για τα λεφτα τους!! σχεση τιμης αποδοσης 10/10 και πολυ ωραιο design. τα ειχα για 4 χρονια, και τα αναβαθμισα προσφατα για τον μοναδικο λογο οτι ηταν δωρο απο τους γονεις μου τα Teufel βεβαια πηγα στα 3 χιλιαρικα ηχεια.
 

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Απάντηση: Boήθεια για Home Cinema.

Στην Ελλάδα που θα τα βρώ?με φοβίζει η ιδέα του εξωτερικού γιατί έχω προηγούμενα με τα τελωνεία...
 

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Boήθεια για Home Cinema.

Καλημέρα σας,
Θέλω μια βοήθεια για Ηοme Cinema/Theater.
Λόγω χώρου θα έχω αναγκαστικά 5 ηχεία.
Και προς το παρόν τείνω σε έναν από τους δύο ενισχυτές.
ΥΑΜΑΗΑ RX-V465 ,Pioneer VSX-819H(Αν και μεταξύ μας θα ήθελα τον Susano tης Pioneer μόνο και μόνο λόγο ονόματος).
Από ηχεία τι ταιριάζει στον καθένα καλύτερα?Με συνολικό κόστος 1000ευρώ.?
Επειδή τα σκάλιζα λίγο με τα ηχεία πρόσεξα κάποια YAMAHA.Συγκεκριμένα τη σειρά ΝS125 κ NS225.Είδα κάτι παράλογο...
Πως γίνεται αυτα τα ηχεία ,ta NS 225 πχ να έχουν φάσμα συχνοτήτων 60ΗΖ-50000ΗΖ όταν η ακοή μας κυμένεται στα 20ΗΖ με 20000ΗΖ?
Eυχαριστώ εκ των προτέρων :)
Έχει μια προσφορά το Mediamarkt ενισχυτή Denon AVR-1610 + Denon concept 6 (5.0 - χωρίς sub) στα 999, και σου περισσεύει και 1€ :138:

τα "χτύπησα" και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν θέλεις άκουσέ τα (αν σε ενδιαφέρει βιάσου γιατί πρέπει να τελειώνει αυτή η προσφορά).. :109:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.562
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top