Budget Ηχεια 5.1 σε καινουργιο Ενισχυτη

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπερα σας και χρονια πολλα,
παρακαλω την βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω πολλα αλλα νομιζω ειμαι στο σωστο forum πλεον:

Eχω ενα 5.1 blu ray home cinema (Sony bdv-e380) και θελω να αγορασω τον
Yamaha RX-V485 ( https://www.skroutz.gr/s/15326405/Yamaha-RX-V485.html ) αφενος για της δικτυακες ευκολιες αλλα και για την σταδιακη αναβαθμιση των ηχειων αργοτερα ωστε να εχω ενα σχετικα καλυτερο αποτελεσμα.

1. Θελω να ξερω αν αυτα τα ηχεια και το subwoofer που εχω τωρα μπορουν να παιξουν στον Yamaha και αν ναι αν θα εχουν την ιδια ή εστω λιγο καλυτερη αποδοση (τα ηχεια αναφερoυν πισω 3Ω, 108W RMS - subwoofer 165W RMS)
2. Αξιζει η αγορα ενος ετοιμου ποιοτικοτερου σετ ηχειων 5.1 (πχ JBL), θα ειναι αισθητη η ηχητική ανωτερότητα σε σχεση με τα 5.1 της sony?

Ευχαριστω πολυ, οποιαδήποτε συμβουλη ή παραπομπή καλοδεχουμενη
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.567
Καλησπερα και καλως ηλθες.
Τα ηχεια πλην του sub αν κοψεις τις φισες που εχουν μπορεις να τα βαλεις στον ενισχυτη,αφου πρωτα βεβαιωθεις με μια μπαταρια ΑΑ για την πολικοτητα τους. Το sub που παιρνει ο yamaha πρεπει να ειναι ενεργο δηλαδη να εχει ενισχυτη ενσωματωμενο. Αν μπορεις να αγορασεις ηχεια οπως αναφερεις ποιο πανω θα παιξουν καλυτερα απο αυτα που εχεις και συγκεκριμενα, ενα σετ με control one της jbl και ενα sub της yamaha θα παιξει καλυτερα απο αυτο που εχεις.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.655
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top