Chario Piccolo

Μηνύματα
944
Reaction score
50
Σκέφτομαι να προβώ άμεσα σε αγορά ενός σετ μικρών ηχείων 5.1.
Τα Chario Piccolo είναι κάποια από τα υποψήφια μοντέλα.
Μήπως τα έχει κανείς να γράψει εντυπώσεις;

Ο AV είναι ο Yamaha 650. Ο χώρος που θέλω να καλύψω είναι 5x3,5μ και αποτελεί μέρος συνολικού ενιαίου χώρου 5x9μ.
Τα χρήματα που διαθέτω είναι περίπου 1000€

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση που να ταιριάζει στα δεδομένα ειναι καλοδεχούμενη.
 


Μηνύματα
206
Reaction score
0
Τα chariakia τα ειχα ακουσει πριν ενα χρονο οταν διαλεγα τα δικα μου δορυφορακια.
Δεν ειναι ασχημα αλλα δεν ειναι και τρομερα ....
Η κατασκευη τουε βεβαια ειναι κορυφαια.
Καλο θα ηταν να ακουσεις επισης τα JMLab καθως και τα καινουγια ΚEF !!!
 

Μηνύματα
130
Reaction score
0
Ειχα τα piccolo με τον denon 3802 και επαιζαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε σινεμα και πολυ καλα σε μουσικη. Δεν εχω ακουσει τα jmlab και τα kef που προτεινει ο Ακης. Παντως με σωστη αποκοπη στο sub νομιζεις οτι ακους μεγαλο ηχειο
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Προτίμησε τα jm lab και για ακόμα ένα λόγο πέραν της ποιότητας του ήχου. Εκτός τους δορυφόρους υπάρχουν πλέον και floorstand ηχεία στην ίδια σειρά οπότε είναι πιο εύκολα για μελλοντικές αναβαθμίσεις (αν φυσικα σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο).
 

Μηνύματα
944
Reaction score
50
Ευχαριστώ

παιδιά ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας.

Ευτυχώς θα έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω τα Chario & JMLab δίπλα δίπλα και να έχω καλύτερη εικόνα.

Τα Chario πάντως με εντυπωσίασαν από την ποιότητα κατασκευής τους.
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Έχω chario syntar τα μεσαία δηλ. ηχεία και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Είναι πολύ καλά ηχεία πολύ μουσικά με πολύ βάθος, και πραγματικά εμένα με εντυπωσιάζουν. Και τα έχω ήδη 4 χρόνια. Δεν έχω ακούσει τα μικρά αλλά γενικά για την εταιρία αυτή έχω πολύ καλή γνώμη.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
hi! tha hthela telika na mou peis an ta dokimases, kai pragmatika thn gnwmh sou oson afora picolo chario, kef, kai focal jmlab sib&cub opws kai ta bose acoustimass. help me please.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
XM ωομιζς οτι το ξαναρωτησα πιο πανω αλλα ειμαι new και θα μαθω :D "εχετε κμια γνωμη σχετικα με PICOLO---- SIB&CUB-----BOSE ACOUSTIMASS---- I NEED HELP !!!! :? :?
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κάποτε είχα τα bose acοustimass 10.
Θεωρώ ότι ο ήχος τους αξίζει πολύ περισσότερα χρήματα αλλά η κατασκευή τους δεν θα τα δικαιολογήσει. Η σωστή τοποθέτησή τους θα δώσει ένα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα και φυσικά το μέγεθός τους είναι το απόλυτο της χρηστικότητας.

Το σοβαρότερο μειονέκτημα είναι τα δυναμικά. Επίσης ενώ είναι ηχεία υψηλής ευαισθησίας το sub που δεν ήταν ενεργό, ήθελε αρκετά ρεύματα και προς Θεού μην χρησιμοποιήσετε τα καλώδια της συσκευασίας.
Στην κατηγορία τους τα συστήνω ανεπιφύλακτα σαν ηχεία που δεν θα αναβαθμίσετε ποτέ (μεταπωλητική αξία zero) αλλά θα τα κρατήσετε ή για άλλο χώρο ή προσθετικά στα επόμενα (λόγω μεγέθους βολεύουν πολύ για πίσω κεντρικό ή extra πλαϊνά κλπ).
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.593
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top