Chromecast. Ασύρματη συσκευή για μεταφορά εικόνας 4Κ.....

P

PMC

Guest

Μηνύματα
7.230
Reaction score
4.613
Πρέπει να δώσεις βάση στο εως .
Εάν δουλευε σωστά όλοι θα είχαν αυτό κ δεν θα πλήρωναν ένα σκασμός λεφτά σε καλώδια κλπ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Είναι άριστη συσκευή για χρήση μέσω κινητού, έχω ένα στο υπνοδωμάτιο.
Δε μ' αρέσει η χρήση συσκευών μέσω κινητού. :p



Για να δούμε τι θα λέει το επόμενο, αν βγει. Με remote υποτίθεται.

 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.003
Reaction score
6.774
Πρέπει να δώσεις βάση στο εως .
Εάν δουλευε σωστά όλοι θα είχαν αυτό κ δεν θα πλήρωναν ένα σκασμός λεφτά σε καλώδια κλπ
Τι δεν κάνει σωστά δηλαδή; Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Και επίσης, τα καλώδια τι σχέση έχουν; Καλώδιο HDMI έχει κι αυτό μέσω του οποίου συνδέεται πάνω στην TV ή στον AVR. Δεν συνδέεται ασύρματα. Ασύρματος είναι μόνο ο έλεγχος του, δηλαδή του λες παίξε το τάδε αρχείο από το Netflix ή το YouTube και το παίζει (κατεβάζοντας το απευθείας), στέλνοντας το ενσύρματα στην οθόνη.

Είναι άριστη συσκευή για χρήση μέσω κινητού, έχω ένα στο υπνοδωμάτιο.
Δε μ' αρέσει η χρήση συσκευών μέσω κινητού. :p
Εγώ είμαι της ακριβώς αντίθετης άποψης. Γιατί να χρειάζομαι 15 διαφορετικές συσκευές και remotes αν μπορώ να τα κάνω όλα από το κινητό;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Τι δεν κάνει σωστά δηλαδή; Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Και επίσης, τα καλώδια τι σχέση έχουν; Καλώδιο HDMI έχει κι αυτό μέσω του οποίου συνδέεται πάνω στην TV ή στον AVR. Δεν συνδέεται ασύρματα. Ασύρματος είναι μόνο ο έλεγχος του, δηλαδή του λες παίξε το τάδε αρχείο από το Netflix ή το YouTube και το παίζει (κατεβάζοντας το απευθείας), στέλνοντας το ενσύρματα στην οθόνη.
Σωστά. :)

Εγώ είμαι της ακριβώς αντίθετης άποψης. Γιατί να χρειάζομαι 15 διαφορετικές συσκευές και remotes αν μπορώ να τα κάνω όλα από το κινητό;
Με τα κινητά πρέπει να είσαι ακριβής και να τα κοιτάζεις. Τα remotes λειτουργούν και τυφλά. :p
 

C

chrispo

Guest
Κάνει μετάδοση streaming A/V, από tablet σε smart tv , σε real time , όπως το airplay? ( μάλλον ε?)
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Κάνει μετάδοση streaming A/V, από tablet σε smart tv , σε real time , όπως το airplay? ( μάλλον ε?)
Ακριβως αυτό κάνει και με επιτυχία. Δινει σήμα 4Κ/60fps. Το χρησιμοποιώ κι εγώ χωρις προβλημα. Μερικες φορες μόνο αργεί να συνδεθεί, ( την πρώτη φορά μόνο), από το youtube, αλλά βρήκα τη λύση: το συνδέω πρώτα με το Netflix και μετά μπαίνει στο youtube κανονικά... Υπόψιν, ότι για για σημα εως 1080p, δεν χρειάζεται τροφσδοσία ρεύματος, (αρκεί μια θύρα USB)..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.844
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top