CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Σωστά τα λες. Διέγραψε την πρότασή μου αυτή που λέει "που δεν υποστηρίζει Cinavia"

Το PS3 παίζει σίγουρα με αυτό τον τρόπο πάντως, όποιος θέλει έρχετε σπίτι να το δει...
Ξερω σίγουρα ότι παλαιότερα players παίζουν έτσι κια αλλιώς τα πάντα (εφόσον δεν ξέρουν τι είναι καν το Cinavia)

Ξέρει κανείς αν το XBMC το υποστηρίζει? Περιμένω ένα Rasberry Pi και λέω να το κάνω media player ...
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

αν πχ το media player (πχ dune prime 3, popcorn c-300) εχει cinavia και πας να παιξεις full blyray rip μεσω δικτιου θα το αναπαραγει;
οταν γινονται τα full bluray rips δεν αφαιρουν την προστασια cinavia;
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

με τα σημερινά δεδομένα, όχι και όχι....
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

The Campaign έρχεται τώρα θα το δω σήμερα το βράδυ.Από κει που βρήκα τη διανομή αναφέρουν ότι έχει cinavia (χρήστες με ps3) ελπίζω να μην βρεθώ προ δυσάρεστης εκπλήξεως με το med1000x3D αν και έχω εναλλάκτικές σε media players.Θα ενημερώσω μόλις το δω!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Να αναφέρω λοιπόν τι έγινε,μιας και το είχα από το απόγευμα ready και το δοκίμαζα σε διάφορα players που έχω!
Τα blu ray players μου έβγαλαν μήνυμα για cinavia,illegal κλπ! Lg HR550 & Samsung c-5900,αναμενόμενο ήταν νομίζω!

Τώρα τα media players του σπιτιού,το Mede8er med1000x3d δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα για cinavia κλπ αλλά υπάρχουν εμφανέστατες δυσκολίες στην αναπαραγωγή,τόσο με nfs όσο και με smb.επιφυλάσομαι όμως γιατί μπορεί να φταίει και το firmware που στην περίπτωση μου είναι Alpha!Αρχείο ταινίας 1080p περίπου 10 GB και με καλώδιο,δε νομίζω να φταίει το set up.

Dune duo και Lite 53d σε nfs και smb κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα!
Το apple tv2 επίσης αν και κάνει downgrade σε 720p αναπαράγει άνετα και χωρίς πρόβλημα.Σαν εικόνα και με μεγάλη διαφορά ξεχωρίζει το Mede8er,αλλά με προβλήματα στο streaming!Θα το ξαναδούμε το θέμα!

Συνεχίζω αυτή τη στιγμή την θέαση της ταινίας με το Dune Duo είμαι στο σαλόνι,αν πάω στην κρεβατοκάμαρα θα βάλω το dune lite 53d!
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Πως θα δω και γω αν το Dune MAX εχει Cinavia?

Παντως το Underworld που το εβαλα σε iso αλλα και σε 3D sbs δεν μου εβγαλε κατι και οπως εχω διαβασει αυτη η ταινια εχει Cinavia.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Τα Dune μέχρι στιγμής δεν έχουν Cinavia
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Και μαλλον δεν θα εχουν ποτε γιατι μετα το 1250 firmware δεν βλεπω να βγαζουν αλλο και ειδικα τωρα που ειναι σε γραμμη παραγωγης για τα νεα Dune σιγα μην ασχοληθουν με τα προηγουμενα.
 

Μηνύματα
80
Reaction score
1
Cinavia σε media players θα δείτε μόνο αν υποστηρίζουν (τα νέα μοντέλα) full blu ray menu. Δεν συμφέρει κανέναν και το τονίζουν ξεκάθαρα στο νέο popcorn A400 ότι δεν θα υποστηρίζει full menus για να μην έχει cinavia. Επίσης δεν θα κυκλοφορήσουν C400 για το ίδιο λόγο. Οπότε βλέπετε άφοβα ταινίες, δεν πρόκειται να δούμε κλείδωμα σε media player
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Να πω κατι χαζο; Μηπως υποχρεωσαν την HDi να βαλει Cinavia στα Media Player που εχει με BD Drive και για αυτο στην επισημη σελιδα της εχει μεινει με το 2012 Beta Firmware ενω στο ftp.hd-players.com εχουν βγει τουλαχιστον αλλα 3 με τελευταιο το 1250 που δεν ειναι Beta.

Σου λεει η HDi το τελευταιο Firmware που εχω βγαλει ειναι το 2012 αν βγαλω καινουριο θα σε βαλω μεσα κυρα Cinavia

http://dune-hd.com/firmware/

ftp://ftp.hd-players.com/ftp/Firmwares/DuneHD/
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

Να πω κατι χαζο; Μηπως υποχρεωσαν την HDi να βαλει Cinavia στα Media Player που εχει με BD Drive και για αυτο στην επισημη σελιδα της εχει μεινει με το 2012 Beta Firmware ενω στο ftp.hd-players.com εχουν βγει τουλαχιστον αλλα 3 με τελευταιο το 1250 που δεν ειναι Beta.

Σου λεει η HDi το τελευταιο Firmware που εχω βγαλει ειναι το 2012 αν βγαλω καινουριο θα σε βαλω μεσα κυρα Cinavia

http://dune-hd.com/firmware/

ftp://ftp.hd-players.com/ftp/Firmwares/DuneHD/
2150 οχι 1250 εχω κανει λαθος.
 




Μηνύματα
1.003
Reaction score
19
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

καποιος με οππο 93 να μου πει σε ποια ταινια εχει προβλημα με CINAVIA απο εξωτερικο δισκο,κατι δοκιμαζω ευχαριστω
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
καποιος με οππο 93 να μου πει σε ποια ταινια εχει προβλημα με CINAVIA απο εξωτερικο δισκο,κατι δοκιμαζω ευχαριστω
τα oppo 93-95 δεν εχουν ενεργοποιημενη την προστασία cinavia....
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

καποιος με οππο 93 να μου πει σε ποια ταινια εχει προβλημα με CINAVIA απο εξωτερικο δισκο,κατι δοκιμαζω ευχαριστω
Στο firmware του 93 δεν έχει ενσωματωθεί Cinavia, αλλά παρ' όλα αυτά μπορείς να μας αποκαλύψεις τι δοκιμάζεις.
Ίσως μας επηρεάσει για μελλοντική αγορά.. :201:
 

Μηνύματα
1.003
Reaction score
19
Απάντηση: CINAVIA νεα προστασια για BD Players και PS3

πρεπει να το δοκιμασω πρωτα,οποτε καλυτερα να μην βαλουν
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Ένα χρόνο μετά το dvd-ranger περιλαμβάνει πλέον το module cinexhd για απαλλαγή απ' το cinavia. Η εταιρεία φέρεται να "προωθεί " συνδρομητική υπηρεσία με τακτικές ανανεώσεις στην database της για ταχύτερο reauthoring, καθώς για κάθε 30 λεπτά ήχου χρειάζονται 2 περίπου ώρες επεξεργασίας.
Ένας θεός ξέρει πόσο αξιόπιστη είναι η λύση της dvd-ranger. Την έχει δοκιμάσει κανείς;
 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.562
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top