Couriers

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στείλε κάτοψη με πμ.

Και τρεις πόρτες, φαρδύ σκέπαστρο μπροστά με τσιμεντένιο δάπεδο.
Παραθύρια δεν έχει (ακόμα).


Stavloi-kavloi.png


Άμα ξεκινήσω εργασίες σε 10 μέρες έχεις φύγει τρέχοντας
Θα έχεις πρόσβαση μόνο απο το κάτω μέρος του κήπου που θ' ανοίξουμε τρύπα στο πλέγμα, 70 μέτρα απο το σπίτι.


Και για να μην είμαστε off topic, φέρνει εδώ ο Θανόπουλος. :p
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.705
Τώρα που το θυμήθηκα, όσο αναφορά τα νοτιοανατολικά προάστια της Αττικής ο Βασιλόπουλος στο Ελληνικό κάνει delivery σχεδόν μέχρι Σούνιο κάθε Πέμπτη αν ενδιαφέρει κάποιους που μένουν προς τα δω. Απλά η παραγγελία πρέπει να είναι +100€. Ίσως να έχει αλλάξει το ποσό δεν ξέρω. Πάει καιρός που ρώτησα.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Και τρεις πόρτες, φαρδύ σκέπαστρο μπροστά με τσιμεντένιο δάπεδο.
Παραθύρια δεν έχει (ακόμα).


View attachment 163729



Θα έχεις πρόσβαση μόνο απο το κάτω μέρος του κήπου που θ' ανοίξουμε τρύπα στο πλέγμα, 70 μέτρα απο το σπίτι.


Και για να μην είμαστε off topic, φέρνει εδώ ο Θανόπουλος. :p
Αυτό κάνει μόνο για γιάφκα του ακραίου κέντρου και για να φυλακίζουμε αντιφρονούντες.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Η πιο αργή παράδοση από ΕΛΤΑ Courier σε μένα στην εποχή του κορωνοϊού ( 4η αποστολή με ΕΛΤΑ Courier είναι αυτή )


21 απόγευμα παρέλαβαν από το μαγαζί, σήμερα 28 πρωί παρέλαβα.

Τις προηγούμενες 3 αποστολές μου τις έφεραν πολύ γρήγορα ( 2-4 μέρες συνολικό trip time )
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
DHL παράδοση από Ισπανία στο Μαρούσι σε 3 εργάσιμες.

ACS από Δράμα στο κέντρο της Αθήνας παράδοση την επόμενη εργάσιμη.

Και οι 2 χωρίς αντικαταβολή, είχαν ήδη πληρωθεί.
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Και για να μην είμαστε off topic, φέρνει εδώ ο Θανόπουλος.
Σε πόσες εβδομάδες; Πήγα να βάλω παραγγελία και δεν εμφανίζει διαθέσιμη ημερομηνία παράδοσης.
Thanopoulos1.png

Thanopoulos2.png
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Σε πόσες εβδομάδες; Πήγα να βάλω παραγγελία και δεν εμφανίζει διαθέσιμη ημερομηνία παράδοσης.
View attachment 163749
View attachment 163750
άστονα, δεν έχει καταλάβει τι σημαίνει αυθημερόν παράδοση από σούπερ μάρκετ, μία που το σκέφτεσαι και μία που το έχεις σπίτι
 

Μηνύματα
1.365
Reaction score
1.143
Με την acs έχω καταλάβει πως μικρά δε ματάκια έρχονται γρήγορα τα μεγάλα αργούν πολύ. Πριν τις 20 μέρες δεν έχει έρθει τπτ μεγάλο. Το sub που περιμένω είναι το 5μπτο μεγάλο δέμα και τελευταίο που έρχεται με acs(15 μέρες είναι σήμερα και στο τηλ που μιλήσαμε δεν ξέρουν ποτέ θα το χω) . Δε ξαναχει
 

Μηνύματα
1.418
Reaction score
2.539
- ACS δύο δέματα τα πήρα μετά από περίπου 15 μέρες από τη στιγμή που ήρθαν Ελλάδα αφού είχαν επιστρέψει και τα δύο ξανά στο κατάστημα ενώ είχαν δοθεί για διανομή σε κούριερ σε κάποια φάση μετά από 4-5 μέρες από την άφιξη. Μην πάρετε τηλέφωνο, δεν έχει νόημα...
- ΕΛΤΑ ακόμα περιμένω εδώ και δύο εβδομάδες, ούτε φωνή ούτε ακρόαση, δεν ασχολούμαι, όποτε έρθουν.
- DHL Parcel ήρθε μετά από 11 μέρες.
- DHL Express ήρθαν και τις δύο φορές μετά από 2 μέρες.
Όλα τα παραπάνω από εξωτερικό. Από εσωτερικό, έχουν έρθει με μεταφορική και Speedex μέσα σε 2 μέρες.
 

Μηνύματα
298
Reaction score
831
δεμα για αποστολη εντος Αττικης απο 22-04-2020 μεχρι σημερα παραμενει στο κεντρο διαλογης των ελτα κουριερ!! Φυσικα και θα ακυρωθει η παραγγελια αφου απο Δευτερα θα μπορω να παω στο καταστημα να αγορασω τα προιοντα και να γλυτωσω εξοδα αποστολης. Ποτε ξανα ελτα κουριερ!! Ο σωστος επαγγελματιας στα δυσκολα φαινεται!
 

Μηνύματα
630
Reaction score
534
ΕΛΤΑ courier παραγγελία και αποστολή από μαγαζί (barista.gr) Μ.Τρίτη από Κόρινθο:

ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ14-04-202014:16ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ14-04-202016:01ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ14-04-202016:17ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Τ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ14-04-202018:15Κ.Τ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ14-04-202018:21Κ.Τ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ25-04-202018:45Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο. Αν ήξερα ότι θα ερχόταν με ΕΛΤΑ courier ποτέ δεν θα την έκανα...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
ΕΛΤΑ Courier... αποστολή από Αγ. Στέφανο Σάββατο μεσημέρι, Δευτέρα μεσημέρι παρεδώθει στο Αιτωλικό ( Μεσολόγγι ).
WTF
 

Μηνύματα
298
Reaction score
831
ΕΛΤΑ Courier... αποστολή από Αγ. Στέφανο Σάββατο μεσημέρι, Δευτέρα μεσημέρι παρεδώθει στο Αιτωλικό ( Μεσολόγγι ).
WTF
Για καποιο λογο τα δεματα απο Αττικη στην επαρχια αποστελλονται αμεσα, το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο. Αδιανοητο τα εντος Αττικης να καθυστερουν τοσο!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Για καποιο λογο τα δεματα απο Αττικη στην επαρχια αποστελλονται αμεσα, το εχω ακουσει και απο αλλους αυτο. Αδιανοητο τα εντος Αττικης να καθυστερουν τοσο!
ισχύει...
σε μια μέρα ότι έχω παραγγείλει με γενική ή Ελτά κουριερ έχουν έρθει...ίσως πιο γρήγορα και από προ covid εποχή

τα Ελτα κουριερ έχουν ένα θέμα....ότι δέχονται μόνο τράκιν ναμπερ...δηλαδή αν ξεχάσεις ειδοποιητήριο δεν μπορούν να σε βρουν με το όνομα ή ότι άλλο στοιχείο
 

Μηνύματα
298
Reaction score
831
ισχύει...
σε μια μέρα ότι έχω παραγγείλει με γενική ή Ελτά κουριερ έχουν έρθει...ίσως πιο γρήγορα και από προ covid εποχή

τα Ελτα κουριερ έχουν ένα θέμα....ότι δέχονται μόνο τράκιν ναμπερ...δηλαδή αν ξεχάσεις ειδοποιητήριο δεν μπορούν να σε βρουν με το όνομα ή ότι άλλο στοιχείο
Και τρακινγκ ναμπερ εχει το δεμα που περιμενω και τα παντα, δες εδω χαλι!
ΑΠΟΣΤΟΛΗ NS600268694GR
ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ22-04-202016:34ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ23-04-202018:54ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
Και τρακινγκ ναμπερ εχει το δεμα που περιμενω και τα παντα, δες εδω χαλι!
ΑΠΟΣΤΟΛΗ NS600268694GR
ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ22-04-202016:34ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ23-04-202018:54ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
Ετσι ειναι μεχρι τωρα που μιλαμε
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Και τρακινγκ ναμπερ εχει το δεμα που περιμενω και τα παντα, δες εδω χαλι!
ΑΠΟΣΤΟΛΗ NS600268694GR
ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ22-04-202016:34ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ23-04-202018:54ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Ετσι ειναι μεχρι τωρα που μιλαμε
έχω σταματήσει να κοιτάζω εντοπισμό....στα τοπικά δέματα...δεν χρειάζεται....δεν υπάρχει λόγος...έρχονται άμεσα

από εξωτερικό ίσως κάποιες φορές σε περιόδους εορτών...που έχω κάποια πίεση από πελάτες

και αυτό γιατί άπειρες φορές με dhl που μου στέλνουν
έχει τύχει τα δέματα να είναι στην πόλη μου και ο εντοπισμός να δείχνει Αθήνα...δεν ξέρω τι διάολο γίνεται
οπότε δεν ασχολούμαι
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.534
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top