Couriers

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.641
Reaction score
94.593
τι ειναι τυρι φετα να μου το στειλει με κτελ?!?
ντακς θα το βαλει και σε ενα ντενεκε... πιο γρηγορα θα φτασει απο καποιο αθηναικο κουριερ... πλακα με κανεις?
Ένα σου λέω Μαϊμού, με κτελ μου ήρθε βιντεοπροβολέας από μέλος που μένει Θεσσαλονίκη! ;)

Αυθημερόν πάντα!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.563
Reaction score
37.853
απλα μη του σφυριξει κανεις οτι γραφω προκηρυξεις με το μελανι ... 🐒

 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
εμενα μου τελειωνει το μελανι του εκτυπωτη... αλλα εχω βιζμα τον @daharis666 και θα με καβατζωσει .. που ειναι αυτος οταν τον χρειαζεσαι?! 🐒
να μένει φίλος....γράφτα με το χέρι καλύτερα :p

όλο λέω να γράψω στο νήμα και όλο ξεχνάω....

πριν μια βδομάδα ''καθάρισα'' από μια απίστευτη ταλαιπωρία των Ελτα κουριερ
με την οθόνη που έστειλα στον @Νίκος Φαμέλης Laundryman ....δεν θέλω άλλο


με το λοιπόν
την οθόνη την παρέδωσα την Παρασκευή 13 του μήνα.... απόγευμα....και έφυγε κανονικά και προγραμματισμένα...
στην Αθήνα όμως σταμάτησαν όλα....
και συγκεκριμένα σε μια αποθήκη στο Κρυονέρι από όσο έμαθα στην πορεία της αναζήτησης.....

ο Νίκος να ζητάει να του πούνε που είναι και να μην ξέρουν....οι δικοί μου εδώ να μου λένε ότι είναι Αθήνα εκεί που λέει το τράκιν νάμπερ....
οι υπάλληλοι κάτω και μέχρι να πιάσω γραμμή μετά από άπειρες προσπάθειες κουκουρούκου τα γνωστά υπομονή και ΘΑ...
να ζητάω υπευθύνους και να μην έχουν....να επικοινωνούν από εδώ με εργοδηγούς για να τσεκάρουν τα οχήματά τους μήπως και μάθουμε τίποτα γιατί το δέμα ήταν στις φρατζαιλ μεταφορές κλπ κλπ....όλα σε ντουβάρι!

να μου λένε ότι δουλεύουν οι μισοί λόγω covid....να μου λένε για τη μάνα τους....για τον γέρο τους...για τα ορφανά της γειτόνισσας για το ένα...για το άλλο....ανευθυνουπεύθυνοι παντού με στανταρ δικαιολογίες

ένιωθα λες και μιλούσα σε Δημόσιο....
ένα αλαλούμ απίστευτο με συνολικά για μένα πάνω από 6 ώρες στα τηλέφωνα και πόση ακόμα αναμονή πάνε έλα στα γραφεία να περιμένω απαντήσεις και πόσα ακόμα από την πλευρά του Νίκου


τελικά η υπεύθυνη εδώ σε μένα βρήκε άτομο γνωστό που παρακάλεσε κάποιον άλλο να πάει στο κοντέινερ και να φάει ένα απόγευμα να ψάχνει να τη βρει και να τη στείλει


screenshot (41).png
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.563
Reaction score
37.853
τελος καλο, ολα καλα.. τωρα με το μπλακαου...να δουμε... ποτε θα μου φτασουν τα μελανια, εχω παραγγειλει απο 3 μαγαζα.. 🐒
 




Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
να μένει φίλος....γράφτα με το χέρι καλύτερα :p

όλο λέω να γράψω στο νήμα και όλο ξεχνάω....

πριν μια βδομάδα ''καθάρισα'' από μια απίστευτη ταλαιπωρία των Ελτα κουριερ
με την οθόνη που έστειλα στον @Νίκος Φαμέλης Laundryman ....δεν θέλω άλλο


με το λοιπόν
την οθόνη την παρέδωσα την Παρασκευή 13 του μήνα.... απόγευμα....και έφυγε κανονικά και προγραμματισμένα...
στην Αθήνα όμως σταμάτησαν όλα....
και συγκεκριμένα σε μια αποθήκη στο Κρυονέρι από όσο έμαθα στην πορεία της αναζήτησης.....

ο Νίκος να ζητάει να του πούνε που είναι και να μην ξέρουν....οι δικοί μου εδώ να μου λένε ότι είναι Αθήνα εκεί που λέει το τράκιν νάμπερ....
οι υπάλληλοι κάτω και μέχρι να πιάσω γραμμή μετά από άπειρες προσπάθειες κουκουρούκου τα γνωστά υπομονή και ΘΑ...
να ζητάω υπευθύνους και να μην έχουν....να επικοινωνούν από εδώ με εργοδηγούς για να τσεκάρουν τα οχήματά τους μήπως και μάθουμε τίποτα γιατί το δέμα ήταν στις φρατζαιλ μεταφορές κλπ κλπ....όλα σε ντουβάρι!

να μου λένε ότι δουλεύουν οι μισοί λόγω covid....να μου λένε για τη μάνα τους....για τον γέρο τους...για τα ορφανά της γειτόνισσας για το ένα...για το άλλο....ανευθυνουπεύθυνοι παντού με στανταρ δικαιολογίες

ένιωθα λες και μιλούσα σε Δημόσιο....
ένα αλαλούμ απίστευτο με συνολικά για μένα πάνω από 6 ώρες στα τηλέφωνα και πόση ακόμα αναμονή πάνε έλα στα γραφεία να περιμένω απαντήσεις και πόσα ακόμα από την πλευρά του Νίκου


τελικά η υπεύθυνη εδώ σε μένα βρήκε άτομο γνωστό που παρακάλεσε κάποιον άλλο να πάει στο κοντέινερ και να φάει ένα απόγευμα να ψάχνει να τη βρει και να τη στείλει


View attachment 190296
Έφυγε 13/11/2020 και παραλήφθηκε 2/12/2020 ενώ από τις 15/11 ήταν Αθήνα αλλά κανείς δεν ήξερε που ακριβώς...:boast:
 
Last edited:


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
ουφ .. καλα που δεν μου εστειλες τη γραμματεα με κουριερ... 🐒
Το σκέφτηκα αλλά εδώ είδαμε και πάθαμε να παραλάβουμε το μόνιτορ των 32 ιντσών και των 8k σκέψου το μωρό των 70,55 ιντσών και των 100k...?

Άγιο είχαμε... :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.513
Reaction score
5.695
Και τα ΕΛΤΑ Courier τον χαβά τους... από τις 20 του μήνα, το δέμα πήγε στο ΚΔ Αττικής στις 21... και έκτοτε κάθεται εκεί ( μάλλον έχουν καλές παροχές, single malt whiskey, ωραία μουσική υπόκρουση, όμορφο μωρό αποθηκάριο, σέξυ ντυμένες αγιοβασιλίνες στα ταμία, κλπ :D ).

Μηχάνημα που χρειάζομαι για την δουλειά, θα το παραλάβω... όταν ξεμείνω από δουλειές μάλλον, μιας και από ότι φαίνεται τα ΕΛΤΑ είναι σε... αναστολή ( στην τσέπη, μην και κάνουν καμμία πρόσληψη ή συνεργασία με όμιλο ΤΑΞΙ ή άλλη μικρή μεταφορική εταιρία ).

ΤΟ φελέκι μου μαμώ.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
6 μέρες νομίζω έκανε. :)
Έφτασε Σαλαμίνα...στην γενική ταχυδρομική. Σπίτι θα φτάσει σήμερα αν πάω να το πάρω εγώ, που θα πάω...μην το αφήσουμε στην τυχη του.
Νάτη η βδομάδα...πάντως να είμαι ειλικρινής μετά τον χαμουλη από το ΣΚ κ εδώ και πάλι καλά πρέπει να λέω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Technically, η πρεσβεία της Κύπρου, είναι Κύπρος...
Technically, η πρεσβεία της Κύπρου είναι κυπριακό έδαφος, δεν είναι η Κύπρος, το νησί στο οποίο έστειλε η ACS τα PCs. Άσ' το, σου λέω, άσ' το...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Και ω του θαύματος, 1:30 το βράδυ εμφανίστηκε, 8:20 το πρωί παραδόθηκε

View attachment 190320

Πρέπει να δούλευαν 24/7 για να τα βγάλουν πέρα
το να τρόμαξαν με αυτό το νήμα δεν σου πέρασε από το μυαλό; :p
 

Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.614
Παλικάρια, ας μην συγχέουμε τα κούριερ (DHL, UPS, FedEx κτλ) με τους wanabe κούριερ αλμπάνηδες εδώ...
Δεν υπάρχει καμία σχέση, καμία επαφή των 2...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Παλικάρια, ας μην συγχέουμε τα κούριερ (DHL, UPS, FedEx κτλ) με τους wanabe κούριερ αλμπάνηδες εδώ...
Δεν υπάρχει καμία σχέση, καμία επαφή των 2...
ναι ναι ναι πες τα! :laugh:
η fedex για πρώτη μου φορά στα χρονικά μου έφερε κούτα χειρουργικά κομμένη και να λείπουν από μέσα όλα τα parts από pc πελατών
έχοντας αφήσει μόνο τα τροφοδοτικά για να έχει βαρος η κούτα

super η fedex :party:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Χθες δυο παραλαβές speedex με ταξί! Τηλεφωνακι ο ταξιτζής λίγο πριν φτασει για να κατέβω κάτω να παραλάβω.
Το πρωί πήρα UPS να παραλάβουν κάτι για επιστροφή και σε μια ώρα ήταν ο υπάλληλος εδώ να παραλάβει.
Ο Κωτσόβολος συνεργάζεται με 24ωρο μίνι μάρκετ στην περιοχή και σε συννενόηση με τον πελάτη τα παραλαμβανεις από εκεί.
Απο Ολλανδία μου ήρθε συσκευή σε 4 εργάσιμες με fedex
 

Μηνύματα
15.014
Reaction score
20.759
το κτελ έχει ένα μοναδικό πλεονέκτημα που δεν έχει κανένας, το ωράριο λειτουργίας. πχ:
σάββατο βράδυ με παίρνει τηλέφωνο ένα παλικάρι από θεσσαλονίκη.
"αδερφέ έχεις μήπως αυτό το πράμμα από το mazda; (δεν θυμάμαι τι ήταν)"
"έχω"
"στείλ το μου με κτελ να πάω να το πάρω"
πάω κατά τις 2200 κάτω πατησίων , πόσα; 5 , πάρτα
το πρωί στις 8 (της κυριακής) το είχε στα χέρια του.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.474
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top