Couriers

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Και η επανάληψη είναι μήτηρ της μη μαθήσεως....

από τις 21 Νοεμβρίου στο Κέντρο ΒαρεμαροΔιαλογής Αττικής...
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Την Τρίτη παρέλαβαν από τη Γενική στο μαγαζί στη Δάφνη έναν φορτιστή για την μπαταρία του αυτοκινήτου. Ακόμα στην Δάφνη το δείχνει...
Αντίθετα από την Speedex παρήγγειλα την περασμένη Τρίτη και ήρθε το Σάββατο, σε 4 μέρες (και χωρίς να έχω πληρώσει παράδοση Σάββατο).
 


Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Πέρα από την καθυστέρηση με τις τιμές τους είστε ευχαριστημένοι;
Δεν εννοώ τις Φιξ τιμές από κάποια ιντερνετική αγορά..... εννοω να πάτε οι ίδιοι να αποστείλετε κάτι ακόμα κ εκτός καραντίνας.
Ένα παράδειγμα
Αγόρασα ένα internet radio από συμφουριτη.
Μου το έστειλε από Αθήνα στο Βόλο με χρέωση δικιά μου.
Βάρος 5.6 κιλά....
Χρέωση 32,50 €
Γενική ταχυδρομική
:cautious:
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Πέρα από την καθυστέρηση με τις τιμές τους είστε ευχαριστημένοι;
Δεν εννοώ τις Φιξ τιμές από κάποια ιντερνετική αγορά..... εννοω να πάτε οι ίδιοι να αποστείλετε κάτι ακόμα κ εκτός καραντίνας.
Ένα παράδειγμα
Αγόρασα ένα internet radio από συμφουριτη.
Μου το έστειλε από Αθήνα στο Βόλο με χρέωση δικιά μου.
Βάρος 5.6 κιλά....
Χρέωση 32,50 €
Γενική ταχυδρομική
:cautious:
Ασυνόδευτο ΚΤΕΛ ρε συ....
Πολύ καλό πακετάρισμα και 10 ευρώ το πολύ...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εγω πηρα ενα mod(ατμιστικα)και αντι να παω στο μαγαζι γιατι βαριομουν, ειπα να μου το φερουν στην δουλεια.....απο την δευτερα ειναι στην speedex και περιμενω :roflmao:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Γενικά γίνεται της ποπίτσας....

Σαλαμίνα σε γενικές γραμμές και ως επί το πλείστον είμαι ευχαριστημένος με της ACS. Σε νορμάλ συνθήκες παραδίδουν μέσα σε 2 μέρες και μετά από επικοινωνία. Τις πρώτες 2 εβδομάδες του λοκνταουν τους είχα κάθε μέρα στο σπίτι.

Γενική ταχυδρομική μέτρια, πλέον λόγω συνθηκών άστα βραστα. Έχουν παραλάβει ένα κινητό που πήρα για την σύζυγο από Δευτέρα. Σήμερα πήγα από εκεί και φυσικά δεν έχει φτάσει ακόμα. Άγνωστο πότε θα φτάσει.

Speedex Σαλαμίνας.....μηδέν από του μηδενος. Την αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. Ωράριο 9-5....και τέλος αν σας αρέσει. Παράδοση απόγευμα δλδ για να είμαστε σπίτι δεν παίζει.

Για τέλος άφησα τα ΕΛΤΑ....
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Γενικά γίνεται της ποπίτσας....

Σαλαμίνα σε γενικές γραμμές και ως επί το πλείστον είμαι ευχαριστημένος με της ACS. Σε νορμάλ συνθήκες παραδίδουν μέσα σε 2 μέρες και μετά από επικοινωνία. Τις πρώτες 2 εβδομάδες του λοκνταουν τους είχα κάθε μέρα στο σπίτι.

Γενική ταχυδρομική μέτρια, πλέον λόγω συνθηκών άστα βραστα. Έχουν παραλάβει ένα κινητό που πήρα για την σύζυγο από Δευτέρα. Σήμερα πήγα από εκεί και φυσικά δεν έχει φτάσει ακόμα. Άγνωστο πότε θα φτάσει.

Speedex Σαλαμίνας.....μηδέν από του μηδενος. Την αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. Ωράριο 9-5....και τέλος αν σας αρέσει. Παράδοση απόγευμα δλδ για να είμαστε σπίτι δεν παίζει.

Για τέλος άφησα τα ΕΛΤΑ....
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!
Πρόσεξε τώρα φίλε. ( Σαλαμίνα και εγώ έτσι; )
Οι μόνοι που μου παραδίδουν δέμα στο σπίτι είναι τα ΕΛΤΑ.
Οι υπόλοιποι στέλνουν μήνυμα στο κινητό ότι δεν κατέστη δυνατή επικοινωνία και περάστε από το γραφείο να παραλάβετε Καλό ε; ;)

Anyway.
Παραγγελία μου μέσω ACS εβδομάδας ως σήμερα δεν είχε έρθει στο νησί.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και οι συνθήκες μεταβαλλόμενες ειδικά όσο πλησιάζουμε στις γιορτές και αυξάνεται η διάρκεια του lock down.

Υ.σ. Καμιά μουσικούλα ακούς ;
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Πρόσεξε τώρα φίλε. ( Σαλαμίνα και εγώ έτσι; )
Οι μόνοι που μου παραδίδουν δέμα στο σπίτι είναι τα ΕΛΤΑ.
Οι υπόλοιποι στέλνουν μήνυμα στο κινητό ότι δεν κατέστη δυνατή επικοινωνία και περάστε από το γραφείο να παραλάβετε Καλό ε; ;)

Anyway.
Παραγγελία μου μέσω ACS εβδομάδας ως σήμερα δεν είχε έρθει στο νησί.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και οι συνθήκες μεταβαλλόμενες ειδικά όσο πλησιάζουμε στις γιορτές και αυξάνεται η διάρκεια του lock down.

Υ.σ. Καμιά μουσικούλα ακούς ;
Εσύ είσαι τέρμα θεού...ειδική περίπτωση
😆😆

Υ.Γ. τώρα που μιλάμε ακούω χριστουγεννιάτικα....με όλη την οικογένεια...αλλά όχι ότι και ότι, Σινάτρα και βάλε....
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Λάπτοπ έχει παραληφθεί στις 26/11 από τη Γενική ταχυδρομική... ακόμα είναι στου ρεντη....
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Α, καλά. Κι εγώ τη περασμένη εβδομάδα παρέλαβα κάποια πακέτα απο τρία καταστήματα. Το ένα έστειλε με το δικό του φορτηγό, το δεύτερο με ταξί και το τρίτο με Ι.Χ. ( hyundai i30 ). Καλή φάση!!
 

Μηνύματα
412
Reaction score
249
Tablet για την τηλεεκαιδευση των παιδιών γιατί το παλιό χάλασε, αγορά 30/12, από Κωτσόβολο με acs, από τις 2/12 περιμένει στην π. Ραλλη (μόλις τώρα είδα οτι ξεκίνησε για Μαρούσι!). Φούτερ για το γιο μου, με γενική ταχυδρομική, μια βδομάδα στου Ρεντη, ακόμα δεν ξεκίνησε για Μαρούσι. Κάτι δεματάκια με ελτα συστημένα, ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει για τον προορισμό. Έχει χαθεί η μπάλα απο όλους
 


Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Να πω και εγω μια ιστοριουλα .? Στελνω πακετο στη Γερμανια . Πρωτη φορα . Περνω χαρτακι με κωδικο αποστολης και μ λενε 15 μερες περιπου λογω covid .
Μετα απο 20 μερες Κοιταω να δω αν πηγε ..αλλα αδιεξοδο .Δεν γνωριζα οτι αλλαζει η μεταφορικη και βεβαια στο καταστημα δεν μου το ειπε κανεις .
Περνω και τον κωδικο αποστολης της αλλης μεταφορικης και βλεπω οτι το πακετο εφτασε γερμανια και μετα γυρισε πισω στα κεντρικα Αθηνας!
Παθαινω κριση γιατι ειχα πληρωσει 35€ για να παει το δεμα . Περνω τηλεφωνα ωστε να ψαξουν το πακετο και μετα απο 3 μερες με περνουν κ μ λενε δεν το εχουν βρει και το ψαχνουν.
Τελικα το πακετο ομως ειχε παει και η acs ακομη το ψαχνει !
Προσοχη παιδια και αν μπορειτε ασφαλιστε τα . ,!
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Φιλαράκια , την πάτησα κι εγώ.
Αγόρασα ένα κινητό για τον πατέρα απ το ΠΛΑΙΣΙΟ, γιατί ξέρω καλά, πως παραδίδουν με δικάτους μεταφορικά μέσα.
Όμως το έδωσαν στην ΓΕΝΙΚΗ και η κατάσταση είναι αυτή:

Κατάσταση Αναχώρηση από σημείο εξυπηρέτησης
Τοποθεσία ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ
Ημερομηνία Τετάρτη, 02/12/2020
Ώρα 21:49
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Καλά Χριστούγεννα... Και το δικό μου πακέτο που παρελήφθη την Τρίτη ακόμα στη Δάφνη είναι.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top